MĘSKIM OKIEM: Boję się dziewczyn, które ukończyły studia na tych kierunkach...

Absolwentki tych specjalności mogą nie mieć szczęścia w miłości.
MĘSKIM OKIEM: Boję się dziewczyn, które ukończyły studia na tych kierunkach...
Fot. Unsplash
31.10.2017

Już dawno minęły czasy, kiedy mężczyzna miał być tym wykształconym i zaradnym, a rola kobiety ograniczała się do podtrzymywania domowego ciepła. Wy też chcecie się realizować. Do tego stopnia, że dziś robicie większe kariery od nas. Potwierdzają to statystyki - na uczelniach większość stanowią studentki. Jesteście niezależne, ambitne i pracowite.

Ale czy to na pewno dobrze? Z męskiej perspektywy różnie z tym bywa, co udowadniają wyznania moich rozmówców. Ci nie są do końca zgodni, czy dyplom ukończenia uczelni wyższej jest dla kobiety niezbędny. A jeśli tak, to jaki kierunek byłby najbardziej pożądany. Zdarzają się też specjalności, które kojarzą się zwyczajnie źle i to właśnie o nich będzie dziś mowa.

Dowiedz się, kiedy lepiej nie wchodzić w szczegóły opowiadając o swoim wykształceniu. W tych przypadkach, zamiast zyskać kilka punktów w jego oczach - możesz stracić…

Zobacz również: LIST RAFAŁA: „Kierunki, na których studiują najładniejsze (i najbrzydsze) dziewczyny”

kierunki studiów

fot. Unsplash

Biochemia

- Wychodzą ze mnie kompleksy. Bałbym się tak mądrej dziewczyny, bo sam nie uważam siebie za geniusza. Pewnie tylko bym się ośmieszył - martwi się Kamil.

Europeistyka

- Kierunek dla osób, które nie za bardzo wiedzą, czego tak naprawdę chcą. Oczywiście poza zdobyciem byle jakiego dyplomu - twierdzi Grzegorz.

Filologia angielska

- Podświadomie obawiam się takich dziewczyn, bo mój angielski nie jest najlepszy. Chyba bałbym się kompromitacji - mówi Adam.

Filozofia

- Szukam kobiety z głową na karku, a nie rozmarzonej filozofki z głową w chmurach. Może nie wszystkie absolwentki takie są, ale ryzyko jest spore - twierdzi Patryk.

Zobacz również: Kierunki studiów, które wybieramy, gdy... nie mamy pomysłu na życie - TOP 14

kierunki studiów

fot. Unsplash

Kosmetologia

- Nikt mnie nie przekona, że to poważne studia dla poważnych ludzi. U płci przeciwnej cenię sobie ambicję, a ta specjalność się z nią nie kojarzy - ocenia Dariusz.

Prawo

- Poznałem kilka dziewczyn po prawie i może źle trafiłem, ale wszystkie były wyjątkowo sztywne. Ten kierunek przyciąga raczej drętwe snobki - recenzuje Krzysztof.

Psychologia

- Wiadomo co się mówi o psychologach i chyba coś w tym jest. To ludzie, którzy poszli na studia, by wyleczyć samych siebie. Dla mnie podejrzane - mówi Tomasz.

Socjologia

- Niby to studia jak każde inne, a jednak głupio się uśmiecham, jak o tym słyszę. Tego kierunku chyba nikt nie traktuje poważnie - zdradza Kamil.

Zobacz również: Co powinnaś wiedzieć, gdy zaczynasz studia?

kierunki studiów

fot. Unsplash

Filmoznawstwo

- Chcę mieć partnerkę twardo stąpającą po ziemi, a tego typu kierunki zapowiadają artystyczną duszę, która nie za bardzo interesuje się przyziemnością - diagnozuje Grzegorz.

Informatyka

- Mam kolegów po informatyce i są bardzo specyficzni. Obawiam się, że z dziewczynami jest podobnie, jeśli nie gorzej. Mają swój świat, a ja nie chcę do niego wchodzić - twierdzi Adam.

Malarstwo

- Nie przekonuje mnie nawet to, że malarstwo ukończyła Magda Gessler. Ja jestem praktyczny i doceniam konkretny fach, na którym można zarobić - dodaje Patryk.

Pedagogika

- Szukam partnerki, a nie wychowawczyni. Niestety, wiele dyplomowanych nauczycielek ma skłonność do wychowywania wszystkich wokół - mówi Dariusz.

Polecane wideo

Komentarze (44)

Ocena: 4.45 / 5
gość (Ocena: 5) 12.11.2017 14:41
No bo najgorsze jak kobieta ma studia a facet wcale, wtedy boi się wszystkich kierunków !
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.11.2017 23:38
Męskim okiem to najgorsze co może być na tym portalu, nie wstyd wam wypisywać takie głupoty? Co do artykułu... wybraliście wszystkie popularne kierunki, no może poza biochemią i kategoryzujecie je na za ambitne i niepoważne, sama nie wiesz co chcesz osiągnąć droga redakcjo. I nie ośmieszajcie już tak facetów, bo żaden ogarnięty by się do tych artykulików nie przyczynił... mam nadzieję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.11.2017 21:47
Wykształcenie zawodowe, to też wykształcenie jak sama nazwa wskazuje. Fryzjerki, ślusarze, spawacze, elektrycy, po co im studia? Ważna jest przede wszystkim nauka w praktyce. Rozumiem, że Pani czesze się tylko u osób z doktoratem a do naprawy lodówki czy telewizora woła mgr inż. mechaniki i budowy maszyn?
zobacz odpowiedzi (3)
ja (Ocena: 1) 01.11.2017 14:34
Upaść niżej niż autor artykułu chyba się nie da :)
odpowiedz
konrad (Ocena: 1) 01.11.2017 10:19
Dodaje Adam ;:D Ktos sie nudzil i glupoty popisał tak to widzę, dramat.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie