Problemy z erekcją w wieku dojrzałym? Można je pokonać

Jak wzmocnić męską potencję i cieszyć się życiem erotycznym jak najdłużej?
Problemy z erekcją w wieku dojrzałym? Można je pokonać
18.10.2017

Przyczyny problemów z erekcją u dojrzałych mężczyzn

Po 50 roku życia u kobiet i mężczyzn zaczyna się zmniejszać poziom hormonów odpowiadających za popęd seksualny. Dzięki temu dużo łatwiej o zgodność potrzeb i wzajemne dopasowanie. Jednak im jesteśmy starsi, tym mniej sprawnie funkcjonuje też nasze ciało i jego narządy.

Szczególnie negatywny wpływ na potencję mają w przypadku mężczyzn choroby układu krążenia, które osłabiają wydolność organizmu. Duży wpływ na problemy z erekcją mogą mieć również przyjmowane leki min na wypadające włosy zawierające w składzie Finasterid, który zmniejsza libido i może powodować problemy z erekcją czy też na nadciśnienie, cukrzycę, czy właśnie problemy z sercem.

Problemy z erekcją w starszym wieku mogą też wynikać z zaburzeń hormonalnych związanych z andropauzą i niedoborem testosteronu.  Jeśli do tego dojdzie niezdrowy sposób odżywiania i wynikająca z niego nadwaga i otyłość, trudno wówczas o pełną sprawność seksualną.Jeżeli masz problem z erekcją to warto zastosować obecnie najmocniejszy i najlepszy środek na potencję bez recepty o nazwie vigrax, który zażyty na godzinę przed stosunkiem przywraca pełną sprawność seksualną.

Unikajmy nadmiaru leków i zmodyfikujmy swoją dietę

Jeśli zauważymy u siebie problemy ze wzwodem, zapytajmy lekarza o możliwość zmiany przyjmowanego leku na inny, w mniejszym stopniu wpływający na funkcje seksualne. Skonsultujmy też w gabinecie lekarskim, czy w naszym przypadku nie wystarczy modyfikacja stylu życia i sposobu odżywiania. Niezależnie od wszystkiego warto dbać o jakość spożywanych produktów, stawiając przede wszystkim na uniwersalną dietę śródziemnomorską, która szczególnie korzystnie wpływa na potencję.

Dieta dobra na potencję

Pamiętajmy, że jakość życia seksualnego może obniżyć nadmiar alkoholu i palenie papierosów. W starszym wieku jeszcze bardziej niż wcześniej potrzebujemy ruchu, aby wzmocnić układ krążenia i pobudzić serce do wydajnej pracy  - dbajmy więc o ten aspekt życia.

Kłopoty ze wzwodem  - jak im zaradzić?

Warto wspomnieć, że kłopoty natury seksualnej mają swoje źródło nie tylko w fizjologii. Po 50 i 60 roku życia seksualna pewność siebie może się obniżyć, zwłaszcza jeśli problemy ze współżyciem zaczynają się powtarzać coraz częściej. Mamy wówczas do czynienia z zasadą samonakręcającej się spirali. Nasilające się zaburzenia erekcji mogą mieć wówczas podłoże psychiczne.

Nie zamiatajmy problemu pod dywan – unikanie współżycia to najgorsze w możliwych rozwiązań. Wiele może zmienić szczera rozmowa z partnerką i otrzymane wsparcie. W trudniejszych przypadkach warto zdecydować się na konsultację z psychologiem lub seksuologiem. Pomocne są również sprawdzone, naturalne preparaty, które skutecznie likwidują zaburzenia wzwodu. Dodatkowo ranking środków na potencję najbardziej godnych polecenia można znaleźć na TEJ STRONIE.

Sfera seksualna jest ważna w każdym wieku, dlatego warto dbać o nią na różne sposoby. Pamiętajmy o zdrowej diecie, wysiłku fizycznym i naturalnych środkach wspomagających. Dbajmy też o relacje z partnerem i nie bójmy się rozmawiać o naszych problemach.


Agnieszka Dec

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
mario (Ocena: 5) 29.10.2017 18:58
problemy z erekcją trzeba pokonać jak najszybciej. tylko przez takie zachowanie uda się uniknąć stresów. dla mnie najlepszą opcją jest po prostu lekarstwo. pomogła mi Maxigra Go jak miałem problemy z erekcją. polecił mi ją mój przyjaciel. Maxigra Go to trójkątna tabletka do żucia. Wystarczy ją rozgryźć i pożuć na kilkanaście minut przed seksem. Dzięki niej mój penis już nie odmawia posłuszeństwa. Nie mam problemów ze wzwodem.
odpowiedz
Adam (Ocena: 5) 25.10.2017 11:39
O nie - najmocniejszy bez recepty jest maxon active. Przynajmniej na mnie najsilniej działa. Artykuł jest dobry, ale czasem zmiana nawyków - lepsze odżywianie, ruch nie wystarcza, jeżeli jest się w pewnym wieku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo