MĘSKIM OKIEM: Ta twarz nie spodoba się ŻADNEMU facetowi. Co z nią nie tak?

Panowie wskazali kilkanaście cech wyglądu, które szpecą kobiece oblicze.
MĘSKIM OKIEM: Ta twarz nie spodoba się ŻADNEMU facetowi. Co z nią nie tak?
Fot. iStock
27.06.2017

Podobno nie ma brzydkich kobiet. Są najwyżej te zaniedbane. Każda przedstawicielka płci pięknej ma w sobie coś wyjątkowego i może się podobać. Jak nie mnie, to mojemu koledze. Sporo w tym prawdy, ale dziwnym trafem niektóre z was cieszą się ogromnym powodzeniem, a inne wciąż czekają na swojego amatora. Śmiem twierdzić, że to wcale nie kwestia figury, stylu, rzekomej nadwagi czy małego biustu. W zdecydowanej większości przypadków chodzi o buzię. Jeśli ta nie podoba się facetom, to cała reszta też nie ma znaczenia.

Na czym dokładnie polega problem? Zapytałem o to kilku panów w różnym wieku. Ci nie zastanawiali się długo i natychmiast zaczęli operować konkretami. Bez zająknięcia wymieniali cechy wyglądu twarzy, które dyskwalifikują cię w męskich oczach. A przynajmniej budzą niesmak. Właśnie tak wyglądają oczy, usta, nos, brwi i inne szczegóły dotyczące twojego oblicza, które skutecznie rujnują dobre wrażenie. Nie każdy z nich zwrócił uwagę na to samo, ale ich wnioski razem tworzą jeden spójny obraz. Obraz nędzy i rozpaczy.

Przejrzyj się w lustrze i sprawdź, czy masz z nim coś wspólnego. Wbrew pozorom, sprawa wcale nie jest beznadziejna i w większości przypadków możesz sobie pomóc…

Zobacz również: Jaka TWARZ podoba się facetom?

 

brzydka twarz

fot. iStock

Wytrzeszcz oczu

Na to niestety nie masz wpływu. W wyznaniach moich rozmówców wyłupiaste oczy powtarzały się często i dla większości facetów to cecha niemal dyskwalifikująca.

Niesymetryczne brwi

Mogą być grube, wąskie, naturalnego koloru lub mocno pomalowane, ale jednak niech przypomina kształtem drugą. A to niestety nie takie oczywiste, kiedy sama je regulujesz.

Nadmiar sztucznych rzęs

Myślicie, że nie ma nic bardziej seksownego, a efekt pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Przepych, także w urodzie, nigdy nie jest wskazany. Nikogo nie oszukasz, że są prawdziwe.

Oczy osadzone blisko siebie

Jedna z niewielu cech wyglądu na liście, które zawdzięczasz wyłącznie naturze, a nie sobie. Nic straconego - zastanów się, jak je malować (albo nie malować wcale), by zneutralizować ten efekt.

Zobacz również: Śliczna blogerka ujawnia, jak wyglądała kiedyś. Fani w szoku: „Która dieta tak bardzo zmienia TWARZ?!”

brzydka twarz

fot. iStock

Bardzo zadarty nos

Nie chcę mówić o „świńskim nosku”, ale przyznaję, że takie określenie powtarzało się kilkukrotnie. Chodzi o sytuację, kiedy otwory nosowe są widoczne zawsze. Nie tylko jak odchylasz głowę do tyłu.

Narysowane brwi

Moda na nie trwa już od dawna i jeszcze nie zdążyłyście się zorientować, że wcale nie jesteśmy fanem tego rozwiązania. Te nich będą nawet najcieńsze, ale prawdziwe.

Za duże usta

Macie obsesję na tym punkcie. Ostrzykujecie się kwasami, stosujecie specjalistyczne pompki i próbujecie optycznie powiększyć je makijażem. Tylko po co? Otwór gębowy glonojada nie jest spełnieniem męskich marzeń o kobiecie.

Wklęsłe policzki

Nie będę udawał, że nie lubimy szczupłych i zdrowo zbudowanych kobiet. Jest jednak różnica między byciem w formie, a skrajnym wychudzeniem. To od razu widoczne jest na twarzy i wcale nas nie kręci.

Zobacz również: Genialny sposób na czyszczenie Beauty Blendera, o którym nie miałaś pojęcia

 

brzydka twarz

fot. iStock

Cienie pod oczami

Zamiast wymyślać kolejne sposoby na to, jak zmienić naturalną twarz w plastikową maskę - po prostu się wyśpij. Nie ma nic gorszego, niż widok przemęczonej kobiety z ciemnymi worami pod oczami.

Nadmiar podkładu i pudru

W tym przypadku mniej naprawdę znaczy więcej. Tego typu specyfiki stworzono do korygowania niedoskonałości, a nie malowania sobie twarzy od nowa. Gruba warstwa „tynku” nas przeraża.

Przesadnie podkreślone usta

Nawet my zauważamy waszą dziwną skłonność do przejaskrawiania niektórych szczegółów wyglądu. Najlepszym przykładem są coraz ciemniejsze pomadki noszone na waszych ustach.

Źle pomalowane powieki

Za gruba lub za długa kreska na powiece, kiepsko dobrana kolorystyka, zbyt ciemna oprawa oka i można tak wymieniać w nieskończoność. Nie odwracaj w ten sposób uwagi od naturalnego piękna oczu.

Grzegorz Lawendowski

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 3.89 / 5
Załamany (Ocena: 1) 26.08.2017 11:56
Jakie wy jesteście głupie. Na pewno ten wasz portalik pokroju pudelka jest wiarygodny... Do garów.
odpowiedz
ewelina (Ocena: 5) 30.07.2017 10:59
Tak tak bo wszyscy panowie mają ciała jak modele Calvina Kleina... Żryj sałatę, idź na siłkę 7 dni w tygodniu, chodź w stringach, obcasach, seksownych sukienkach, bo nie daj Boże nie będziesz się podobać ....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2017 18:17
Oczy za blisko siebie? Nie sadze zeby faceci na to patrzyli
odpowiedz
Julia (Ocena: 5) 27.06.2017 11:57
Moim jedynym problemem są since pod oczami, których się nie pozbede nawet gdybym spała dobę. Taka moja natura. Mam cienką i delikatną skore pod oczami i w żaden sposób się tego nie pozbede. Ale nie mam problemu z powodzeniem u płci przeciwnej.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 27.06.2017 09:42
Uwielbiam sluchac porad facetow na temat wygladu. Szkoda, ze nikt nie napisze 'artykulu' na temat typowego faceta : obrzydliwe pazury (u wszystkich konczyn), nieumyte wlosy, wory pod oczami, brzuch piwny....moge wymieniac w nieskonczonosc. Pora spojrzec na siebie a pozniej zabierac sie do oceniania innych.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie