MĘSKIM OKIEM: Nigdy nie umówię się z dziewczyną, która waży...

Faceci wskazali wartości maksymalne i minimalne. Mieścisz się w ich normie?
MĘSKIM OKIEM: Nigdy nie umówię się z dziewczyną, która waży...
fot. iStock
02.05.2017

Bez względu na to, ile ważysz, mierzysz, czy jesteś zgrabna i jak wyglądasz - najprawdopodobniej wciąż narzekasz na swoją (bardziej lub mniej wyimaginowaną) tuszę. Każdy dodatkowy kilogram sprawia, że stajesz się kłębkiem nerwów. Dobrze wiesz, co to oznacza: teraz już żaden facet mnie nie zechce. Na nic wskaźnik BMI i komplementy, że świetnie wyglądasz. Ty wiesz swoje, bo za dobrze znasz mężczyzn.

A może tak ci się tylko wydaje? Zapytałem kilku z nich, kiedy ich zdaniem kobieta jest zbyt ciężka lub lekka, by mogła być atrakcyjna. Ich szczere opinie mogą zaboleć, ale to chyba jedyny sposób, by spojrzeć prawdzie w oczy. Pamiętaj, że o gustach się nie dyskutuje. Według nich możesz nie mieścić się w normie, ale to nie oznacza, że nie znajdzie się amator twoich kształtów.

Wbrew pozorom, jesteśmy dosyć wyrozumiali. Choć z drobnymi wyjątkami. Podane wartości dotyczą średniego dla Polek wzrostu 165 cm.

Zobacz również: WAGA I WZROST GWIAZD (Anja Rubik, Beyonce, Jessica Alba & wiele innych)

 

prawidłowa waga kobiety

fot. iStock

Paweł, 21 lat

„Jestem facetem i wzrokowcem, więc nie będę ukrywał, że lubię szczupłe dziewczyny. Może nie za bardzo, ale zgrabne ciało to ważna sprawa. Dla mnie 60 kilogramów to chyba maksimum. Wtedy ma wszystko na swoim miejscu, nic jej się nie rozlewa, ale nie straszy też wystającymi kośćmi. Minimum nie umiem wskazać, bo wszystko zależy od sylwetki. Mniej, niż 50 kg to już chyba przesada”.

Adam, 29 lat

„Na pewno nie chciałbym, żeby kobieta ważyła więcej ode mnie. Zwłaszcza, że 165 cm to znacznie niższy wzrost, niż mój. Myślę, że przedział 55-65 kilogramów jest całkiem w sam raz. To taka normalna budowa ciała. Raczej chuda, ale z przynajmniej delikatnie zarysowanymi krągłościami. Reszty nie dyskwalifikuję, chociaż zarówno 45 czy 80 kg nie kojarzy się raczej dobrze”.

Zobacz również: Prawidłowa waga ze względu na wzrost i wiek. Sprawdź, czy mieścisz się w normie!

prawidłowa waga kobiety

fot. Thinkstock

Krzysztof, 32 lata

„Ideałem jest dla mnie moja partnerka, która mierzy 167 cm wzrostu i waży około 53-56 kilogramów. Porównując do niej, to więcej, niż 65 kg odpada. Wtedy nie wygląda to już tak apetycznie. Minimum nie potrafię wskazać. Byle nie był to kościotrup. Liczby same w sobie nic nie znaczą. Widziałem wiele kobiet, które ważą niby tyle samo, a wyglądają zupełnie inaczej”.

Marcin, 25 lat

„Może jestem dziwny, ale dla mnie kobieta zaczyna się od 70 kilogramów. Nie jestem psem, żebym poleciał na kości. Jeśli dziewczyna czuje się dobrze w bardzo szczupłym ciele, to w porządku. Jeśli są faceci, którym to się podoba - też nie widzę przeszkód. Sam nie spotkałem nigdy lżejszej, która odpowiadałaby moim potrzebom. Nie wierzę, że można ważyć 50 kg i mieć fajną pupę czy piersi”.

Zobacz również: BMI - wskaźnik masy ciała

prawidłowa waga kobiety

fot. Thinkstock

Jak widać, nie każdy z nas jest koneserem bardzo chudych kobiet. Nie wszystkim podobają się także te nieco większe. Prawidłowa waga tak naprawdę zależy od dwóch czynników - tego, czy czujesz się dobrze we własnym ciele i wskaźnika BMI (który nie zawsze jest wiarygodny, ale w przypadku osoby prowadzącej normalny tryb życia i stroniącej od wyczynowego sportu - zazwyczaj działa).

Moi rozmówcy najprawdopodobniej nie wiedzieli, ile dokładnie powinna ważyć (według wskaźnika masy ciała) kobieta mierząca 165 cm wzrostu. Dziwnym trafem, opinie każdego z nich mieszczą się w ustalonych przez świat medyczny ramach. Prawidłowa waga dla tego wzrostu to od 50 do 68 kilogramów.

Może jednak nie ma na co narzekać?

Grzegorz Lawendowski

Komentarze (19)

Ocena: 4 / 5
Justyna (Ocena: 5) 12.09.2017 10:13
ja mam 176 i waże 74 kg a nosze rozmiar 36 ....czemu taka wysoka waga? otórz dlatego że moje ciało składa sie z 56 tkanki mięśniowej.... mam pięknie wyrzeźbione ciało i jestem atrakcyjna... no ale cóż własnie dzisiaj dowiedziałam sie dzięki temu artykułowi że całe życie będę sama bo nie mieszcze sie w normie :P......
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 3) 14.07.2017 14:59
Wskazywanie optymalnej wagi dla atrakcyjnej kobiety, według mnie, kompletnie mija się z celem. Są kobiety, które ważą więcej niż wskazywać by miała na to ich budowa ciała. No chyba, że mówimy tylko o samym ciężarze a nie o tym, czy kobieta przy wadze XYZ wygląda apetycznie. Można mieć większe BMI a wyglądać przy tym niezwykle pociągająco, tudzież posiadać BMI w normie a wcale nie posiadać apetycznych krągłości (np. biustu, pośladków czy ud), za którymi faceci oglądają się na ulicy.
odpowiedz
Karola (Ocena: 1) 27.05.2017 01:34
To przykre, że obecnie człowieka określa wygląd, a do czynienia mamy z typowymi 'Sebami', tudzież 'Januszami', którzy mają problem z tym, żeby się nawet podpisać. Tzn. Nie potępiam, ale trochę to dziwne, że akurat wyznacznik wagi do wzrostu czyni nas ludźmi, którzy zasługują na uwagę i szacunek, a nie to, jaki jesteś i co masz w głowie. No i to odnosi się zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2017 02:16
Aha to znaczy że kobieta mierząca 170 i ważąca więcej niż 80 kg nie ma szans na miłość u nikogo bo jest ,,tłuściochem,, i całe życie ma być sama? Pomimo tego że się bardzo stara schudnąć ale nie może... P1erdolnijcie się w te puste łby. A co z kobietami które chorują i to od chorób tyją a nie z obżarstwa? Takie też nie mają prawa do szczęścia i miłości waszym tokiem myślenia pustaki ?
odpowiedz
Danka (Ocena: 5) 05.05.2017 13:39
ja kiedyś ważyłam baaardzo dużo i mój obecny mąż mnie pokochał taką jaka byłam.. to dla siebie poźniej zaczęłam ćwiczyć i brać IqGreen, żeby poczuć sie lepiej.. Facet, który ocenia kobietę po okładce to totalny pustak musi być..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo