MĘSKIM OKIEM: W tym wieku faceta nie znajdziesz (Stajesz się niewidzialna dla mężczyzn!)

Masz dokładnie tyle lat i nadal jesteś sama? Trudno będzie to zmienić...
MĘSKIM OKIEM: W tym wieku faceta nie znajdziesz (Stajesz się niewidzialna dla mężczyzn!)
Fot. iStock
11.04.2017

Podobno każdy moment jest dobry, żeby się zakochać. Brzmi nieźle, ale inna życiowa prawda mówi nam o tym, że do tanga trzeba dwojga. A czasami jest to zwyczajnie niemożliwe. Przeszkodą może być… wiek. Jak twierdzą moi rozmówcy, to ile masz lat, wpływa bezpośrednio na twoje powodzenie u płci przeciwnej. Zwłaszcza, jeśli chciałabyś rozkochać w sobie rówieśnika.

Nasze życie dzieli się na różne etapy. Czasem na miłość jest za wcześnie, czasami za późno, a kiedy indziej okoliczności zwyczajnie temu nie sprzyjają. I wcale nie chodzi o to, że stajesz się niewidzialna dla mężczyzn, bo przeszkadza im twoja metryka. Chodzi raczej o nasze wzajemne priorytety w danym wieku. Wtedy, nawet jeśli jesteś piękna, inteligentna i czuła - przestajesz być dobrą partią. Dlaczego? Wypowiedzi tych facetów nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Oni wskazali konkretne przedziały czasu, kiedy zbudowanie związku może być trudne. Jeśli nie niemożliwe. A nawet przyznają się do winy, bo ich nastawienie też ma znaczenie…

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: W tym wieku powinnaś mieć już chłopaka

 

miłość a wiek

fot. Thinkstock

Przed 16. rokiem życia

- Często się słyszy o nastoletnich miłościach, które przetrwały. Szczerze? Nie znam żadnej takiej historii, która zakończyłaby się happy endem. Jesteśmy wtedy jeszcze za młodzi, żeby budować trwałą relację. To czas, kiedy chcemy z kimś być, żeby być, ale niewiele z tego wynika. Jeśli masz naście lat i jesteś na tyle dojrzała, że szukasz głębokiego związku - chyba musisz jeszcze poczekać. Chłopcy dojrzewają wolniej i zaczynają dostrzegać w dziewczynach coś więcej, niż tylko fajne ciało, kiedy stają się pełnoletni. Albo jeszcze później - twierdzi Kamil.

19 lat

- Wtedy myśli się przede wszystkim o maturze i studiach. To nie jest dobry moment na rozpoczynanie znajomości, bo nigdy nie wiemy, jak to się skończy. Nie mamy czasu na budowanie związku, a niepewność co do przyszłości raczej nie sprzyja podejmowaniu tak ważnych decyzji. Każdy normalny człowiek chce uniknąć rozczarowania. Przecież zawsze może się okazać, że dziewczyna poznana 2 miesiące przed egzaminem maturalnym od października będzie już bardzo daleko - przekonuje Tomasz.

Zobacz również: PSYCHOTEST: Co mówi o Tobie wiek partnera?

miłość a wiek

fot. Thinkstock

22-23 lata

- Większość z nas jest na studiach. Wydaje się, że to świetny czas na zawieranie nowych znajomości. W pierwszych latach może tak, ale później staje się to problematyczne. Kto miał się zakochać, to już to zrobił, a wieczni single zdążyli już wypaść z towarzystwa tych bardziej zaradnych. Niczego nie można wykluczyć, ale pierwsza poważna miłość w tym wieku moim zdaniem nie może się udać. Zwłaszcza, że studia powoli się kończą, życie zaczyna przerastać i to raczej nie jest moment na miłosne uniesienia. Przygniata nas proza dnia codziennego - diagnozuje Radosław.

27-28 lat

- Nie twierdzę, że w tym wieku jesteś już skazana na wieczną samotność i na pewno zostaniesz starą panną. Sprawa jednak bardzo się komplikuje, bo w tym czasie 90 procent twoich koleżanek wychodzi za mąż i rodzi dzieci. A potencjalni kandydaci na partnera zaczynają być bardzo wybredni. Wiele razy słyszałem, że jeśli dziewczyna jest samotna na chwilę przed trzydziestką, to znaczy, że coś musi być z nią nie tak. W przeciwnym razie nie szukałaby chłopaka, bo już od wielu lat kogoś by miała - ocenia Adam.

Zobacz również: Oblicz swój idealny wiek na małżeństwo!

miłość a wiek

fot. Thinkstock

31 lat

- Dlaczego nie dokładnie 30? Bo wtedy jeszcze kobieta ma nadzieję, że coś się zmieni. Wejdzie w nowy etap życia z przytupem i na pewno kogoś sobie znajdzie. Rok później tracisz złudzenia, bo już naprawdę i nieodwołalnie jesteś samotną trzydziestolatką. Znajomi założyli już rodziny. Ty stajesz się niewidzialna dla facetów, bo coś musi być z tobą nie tak. Podobnie oceniasz płeć przeciwną, bo skoro do tego czasu mężczyzna się nie ustatkował, to też musi być wybrakowanym egzemplarzem. Oboje wpadamy w pułapkę myślenia, że w tym wieku już nic fajnego nas nie czeka - ostrzega Rafał.

35 lat

- Nie chcę nikogo straszyć, ale to już poważny wiek i sprawa robi się naprawdę beznadziejna. Sama czujesz się już na 40 lat, a twoi samotni rówieśnicy płci brzydkiej jeszcze nie zdążyli się wyszumieć. Znam wielu takich facetów, którzy nadal w najlepsze się bawią. Panie za to tracą resztki nadziei i mają już poczucie przegranego życia. Brak lub nieudane życie uczuciowe do tej pory, a do tego przyzwyczajenia z którymi trudno walczyć, raczej nie ułatwiają sprawy - twierdzi Marcin.

Jest w tym trochę prawdy?

Komentarze (22)

Ocena: 4.36 / 5
Marta (Ocena: 5) 26.04.2018 05:09
W wieku 35 lat przez biuro matrymonialno poznawcze Ostoya w Warszawie.
odpowiedz
nie wiem (Ocena: 5) 17.10.2017 23:06
Może i uroda jeszcze coś ratuje ale .......... Liczy się jeszcze łut szczęścia. Jeżeli nigdy szczęścia się nie miało, to :-( Smutne to, ale ......... z resztą różnie bywa. Jeżeli mężczyzna lub kobieta ma pożądany typ urody, to w ostateczności kogoś znajdzie. Samotność raczej wyniknie z własnych obiekcji i gustu względem atrakcyjności drugiej strony. Tak mi się wydaje.
odpowiedz
tak odbierają (Ocena: 5) 17.10.2017 23:00
To tak jak facet po 35tce. Jest określany różnie. Ale na pierwszym miejscu = nieudacznik. Na drugim pedał albo wariat. Na trzecim, że zmarnował swoją szansę. Czwarty zaś, to że nie miał zapewne "startu w życiu" (zastrzyka finansowego od strony rodziny na inwestycję w siebie + darmowe auto lub dom/mieszkanie). Innymi słowy osierocony lub na w pół sierota.
odpowiedz
Giu (Ocena: 1) 20.04.2017 17:39
Na wsi to może i faktycznie tragedia, ale nie w dużych miastach, ludzie..........
odpowiedz
m. (Ocena: 5) 11.04.2017 20:57
Druga dekada XXI wieku, a przesądy jak sprzed pół wieku. Może jeszcze przywróćmy małżeństwa aranżowane, żeby każdy znalazł "na czas" męża czy żonę i nie czuł się pokrzywdzony, że inni "już dawno", a ja dalej "nic"?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo