Muszę ją mieć. Do jakich kobiet ustawia się kolejka adoratorów?

Wbrew pozorom faceci nie patrzą tylko na twarz, piersi czy pupę. Co jeszcze jest dla nich ważne?
Muszę ją mieć. Do jakich kobiet ustawia się kolejka adoratorów?
Fot. iStock
17.03.2017

Wydaje ci się, że mężczyźni zwracają uwagę tylko na wygląd kobiety? Jesteś w poważnym błędzie. Poznaj 6 cech, które są dla płci męskiej o wiele bardziej istotne niż ładna buzia czy ponętne ciało...

Inteligencja

„Dla mnie najseksowniejszą częścią ciała u kobiety jest jej mózg” – podkreśla Krystian Wieczorek, gwiazdor serialu „M jak miłość”. Jego opinię potwierdziły badania naukowców z Uniwersytetu York, którzy przepytali blisko 12 tysięcy osób z różnych krajów i doszli do wniosku, że mężczyźni coraz większą wagę przywiązują do innych cech niż wygląd kobiety. Najbardziej intrygują ich panie wyróżniające się inteligencją, mające własne zdanie na różne tematy i chętnie je wyrażające.

Jednak warto wspomnieć, że jednocześnie sporo facetów niepokoi trochę wizja posiadania zbyt inteligentnej partnerki. Przynajmniej do takich wniosków doszła grupa psychologów z uniwersytetów w Kalifornii i Teksasie. Zdaniem badaczy, mężczyźni zwyczajnie boją się takich kobiet, bo gdy okazuje się, że są one równie mądre lub mądrzejsze, cierpi na tym ego i męskość, a sam facet czuje się wówczas mniej atrakcyjny.

Zobacz także: „Pocałowała mnie tak, że chciałem więcej i więcej…”. 8 całusów, o których marzy każdy facet!

Podobieństwo do matki

Dla wielu mężczyzn matka uchodzi za wzorzec prawdziwej kobiecości, dlatego mają podświadomą nadzieję na odnalezienie jak najbardziej zbliżonej do niego partnerki. I nie chodzi tylko o podobieństwo fizyczne, choć badania naukowe wykazały, że faceci poszukują kobiet o zbliżonym do matki wyglądzie, nawet kształtu ust czy stosunku szerokości ust do szerokości twarzy.

Jednak tak naprawdę chodzi o inne kwestie. „Mama to centrum mojego życia. Jest silna, szczera, zawsze mówi to, co myśli. Takich cech szukam w kobiecie, z którą chciałbym związać się na stałe” – przekonuje w jednym z wywiadów hollywoodzki gwiazdor Leonardo DiCaprio, który nie ukrywa, że jest maminsynkiem. Psychologowie uważają, że synowie dziedziczą po matkach emocjonalność, dlatego na zawsze pozostają z nimi związani, a także próbują powielić w swoich związkach modele ich zachowań. Nawet jeśli w młodości oceniali je krytycznie.

To dlatego mężczyźni liczą na znalezienie partnerki reprezentującej w każdym wymiarze model kobiecości zbliżony do rodzicielki. Gdy matka pracowała i odnosiła sukcesy na niwie zawodowej, jej syn często rozgląda się za równie przedsiębiorczą osobą. Mężczyźni wychowani przez kobietę zajmującą się głównie podsycaniem „ogniska domowego”, prawdopodobnie będą poszukiwali partnerki o podobnych aspiracjach.

cechy idealnej partnerki

Fot. iStock

Religijność

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach wiara partnera nie ma większego znaczenia. A jednak jest chyba inaczej, co potwierdziło badanie przeprowadzone przez największe internetowe biuro matrymonialne w Polsce – MyDwoje.pl. Szczególnie dużą wagę do przekonań religijnych kobiety przykładają katolicy, z których aż 97 proc. szuka osoby wyznającej taką samą doktrynę. Znacznie mniej konserwatywni są prawosławni (tylko 43 proc. chciałoby wiązać się z osobą o podobnych przekonaniach) oraz protestanci (połowa z nich deklaruje chęć stworzenia związku z współwyznawcą).

Z badań wynika, że partnera najłatwiej znaleźć katoliczce. Nawet wyznawcy innych religii nie widzą przeszkód w związaniu się z taką osobą. Tolerancją w tej kwestii  wykazują się zarówno Żydzi (39 proc. w kryteriach wyszukiwania wskazuje praktykującego katolika, a zaledwie 20 proc. – Żyda), jak i ateiści (35 proc. chciałoby związać się z osobą niewierzącą, ale aż 34 proc. szuka praktykującego katolika).

Niedostępność

Na mężczyzn  wyjątkowo silnie działają kobiety niedostępne i trudne do zdobycia, które po jednym kontakcie nie zasypują faceta lawiną smsów czy wiadomości na Facebooku z propozycjami kolejnych spotkań. Nie wspominając już o wskakiwaniu do łóżka na pierwszej randce, choć w opinii damskiej części społeczeństwa panowie o niczym innym nie marzą.

„Jesteśmy jak myśliwy na polowaniu. Lubimy powałęsać się po lesie, tropić, powoli podchodzić zwierzynę. Dopiero wtedy ewentualny sukces smakuje naprawdę wspaniale. Gdy cel sam podchodzi pod celownik, nie ma zabawy” – twierdzi Tomek i ta myśliwska metafora chyba najlepiej oddaje istotę sprawy.

cechy idealnej partnerki

Fot. iStock

Skłonność do pochlebstw

Choć mężczyźni rzadko się do tego przyznają, bardzo mocno działają na nich pochwały. Dotyczy to zarówno zachwytu nad ich stylem ubierania, jak i rozmaitymi umiejętnościami. Gdy kobieta rzuci „znakomicie prowadzisz samochód” albo „świetnie dobrałeś koszulę”, na pewno w ten sposób dopieści męskie ego.

Uznanie ze strony kobiety może mieć ogromny wpływ na faceta. Badania naukowe potwierdziły na przykład większe zaangażowanie mężczyzn w opiekę nad dzieckiem, w sytuacji gdy partnerki doceniają wykonywane przez nich czynności.

Zaradność finansowa

Jeszcze kilkanaście lat temu związki, w których kobieta utrzymuje mężczyznę, należały do rzadkości. Dziś stają się powszechne, co potwierdzają statystyki. Według badań około 30 proc. Polek zarabia więcej od swoich partnerów i to one muszą dbać o finansową egzystencję rodziny.

Coraz częściej kobieta staje się głową rodziny i decyduje o niemal każdym aspekcie jej funkcjonowania. Niejednokrotnie utrzymuje dom oraz niezbyt zaradnego partnera. A jemu to wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Według raportu „Polacy mówią o płacy”, dla trzech na czterech mężczyzn nie ma znaczenia, kto w związku zarabia lepiej. Większość badanych twierdzi też, że nie odczuwa dyskomfortu związanego z różnicami pomiędzy zarobkami ich i kobiety.

MĘSKIM OKIEM: Oto najbrzydsza część kobiecego ciała (Faceci naprawdę zwracają na to uwagę!)

RAF

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo