MĘSKIM OKIEM: Najgorszy wzrost dla kobiety

Dowiedz się, ile maksymalnie możesz mierzyć, żeby nie odstraszać facetów.
MĘSKIM OKIEM: Najgorszy wzrost dla kobiety
Fot. iStock
30.08.2016

Jeśli kiedykolwiek jeszcze usłyszysz, że wzrost nie ma żadnego znaczenia - wyśmiej autora tych słów. Tak mówią wyłącznie ludzie, którym natura poskąpiła centymetrów albo dała ich w nadmiarze. W ten sposób chcą się pocieszyć, ale wygląda mi to na typowe zaklinanie rzeczywistości. To, czy masz 140 czy 180 cm jest bardziej istotne, niż niektórym się wydaje. Zwłaszcza w relacjach damsko-męskich.

Wyobrażasz sobie związek z facetem, który jest o głowę niższy od Ciebie? On też nie. Na pierwszy rzut oka liczy się wygląd, a postura i jej wymiary, to także część wizerunku. Co z tego, że jesteście śliczną parą, skoro i tak wszyscy widzą w Was Flipa i Flapa. Centymetry są ważne. I to nie tylko w sypialni, ale i na co dzień w kompletnym stroju. Kiedy masz powód, by poczuć się w swoim ciele wyjątkowo źle?

Chwytam za miarkę i spróbuję to dokładnie zmierzyć

Zobacz również: Idealny wzrost istnieje. Sprawdź, kiedy jesteś zbyt wysoka, a Twój partner za niski!

 

idealny wzrost dla kobiety

fot. Thinkstock

Średni wzrost kobiety w Polsce

Zacznijmy od twardych danych, które są, jakie są i nie podlegają żadnej ocenie. Z badań przeprowadzonych na początku XXI wieku wynika, że statystyczny facet mierzy 177 cm. Panie są od nas o 14 cm niższe, czyli mogą się pochwalić średnim wzrostem 163 cm. Oznacza to, że gdy dojdzie do spotkania średniaków, kobieta jest niższa od mężczyzny mniej więcej o głowę.

Ale czy średni = idealny? O wiarygodności statystyk najlepiej świadczy fakt, że średnia pensja brutto w Polsce to znacznie powyżej 4 tysięcy złotych. Tylko kto z nas widuje takie pieniądze? Zaledwie kilka procent pracowników. Milionerzy zawyżają te wartości, a przez to stają się praktycznie bezużyteczne.


Tak samo dzieje się ze wzrostem - olbrzymy i karły, których jest też kilka procent, wpływają na średni wzrost milionów.

idealny wzrost dla kobiety

fot. Thinkstock

Czy 163 cm to wystarczająco?

Moim zdaniem to jednak ciut za mało. Pamiętajmy, że statystyki dotyczą całego przekroju społeczeństwa. Także osób znacznie starszych i urodzonych dawno temu. Tymczasem badania potwierdzają, że z roku na rok jesteśmy coraz wyżsi. Dziś większość mężczyzn (choć nie jest to potwierdzone żadnymi twardymi danymi) mierzą ok. 180 cm wzrostu. Panie coraz częściej przekraczają granicę 170 cm.

Kobiety opisując swojego wymarzonego partnera często marzą o przynajmniej 1,80 m. Najlepiej 1,85 albo więcej. Wyobrażacie sobie parę +180 cm i marne 163? 20 cm różnicy to jeszcze nie dramat, ale wygląda dziwnie i nie jest zbyt praktyczne. Chyba, że chcesz ciągle zadzierać głowę, żeby spojrzeć mu w oczy.

Nie wspominając o innych czynnościach.

Zobacz również: Wiemy, ile wzrostu będzie miało Twoje dziecko! (Można to łatwo policzyć)

idealny wzrost dla kobiety

fot. Thinkstock

Idealny wzrost dla kobiety

Jako, że nie istnieją żadne wiarygodne dane na ten temat, sięgnąłem do sprawdzonego źródła, czyli… internetowych dyskusji. No dobrze, może to nic nie znaczy, ale jednak daje do myślenia. Czego się z nich dowiaduję?

„Najlepiej, jeśli dziewczyna jest niższa o 10 cm. Wtedy ja nie czuję się przytłoczony, a ona nie wygląda jak moja młodsza siostra”.

„Wystarczy kilka centymetrów mniej i jest dobrze. Może nawet 1-2 więcej nikt by nie zauważył”.

„Mój partner musi być wyższy, bo facet ma wyglądać jak facet. Poniżej 175 cm to dla mnie nie mężczyzna, ale jeszcze chłopiec”.

Wniosek? Tak naprawdę nie jest istotne ile centymetrów mierzysz. Pod warunkiem, że będziesz niższa od przedstawicieli płci przeciwnej. Tego nie zniosą.

idealny wzrost dla kobiety

fot. Thinkstock

Zbyt niska kobieta

Już sam tytuł tego akapitu brzmi kontrowersyjnie. Bo czy istnieją panie za mało wyrośnięte? Pomijając różnego rodzaju komplikacje genetyczne, nie spotkałem nigdy w życiu pani niższej, niż 150 cm. To niewiele w porównaniu ze średnim wzrostem współczesnego faceta. Ale czy za mało? Absolutnie nie!

Najważniejszym czynnikiem jest fakt, że pozostajesz niższa od swojego partnera. Bez różnicy, czy będzie to 10, 30 czy 5 cm. Facet chce nad Tobą górować, bo od wieków uważa się, że płeć brzydka to ta silniejsza i większa.

Statystycznie rzecz biorąc, każda wartość poniżej 177 cm jest do zaakceptowania.

 

idealny wzrost dla kobiety

fot. Thinkstock

Najgorszy wzrost dla kobiety

Wniosek jest więc prosty i raczej oczywisty. Jeśli natura obdarowała Cię zbyt wysokim wzrostem - możesz mieć uzasadnione pretensje. Każda wartość powyżej 177 cm to automatycznie mniejsze szanse na szczęście w miłości. Chyba, że mierzysz 180, a Twój wybranek 185 cm, ale szanse trafienia na siebie są niewielkie.

Określenie „wysoka kobieta” trudno uznać za komplement. To tylko trochę przyjemniejszy termin, niż Godzilla. Sens pozostaje ten sam. Pełni kompleksów mężczyźni (niemal) nigdy nie zaakceptują partnerki wyższej.

177 cm wydaje się więc granicą nie do przeskoczenia. Przynajmniej statystycznie…

Grzegorz Lawendowski

Zobacz również: 5 prostych sposobów, żeby wyglądać na wyższą

Polecane wideo

Komentarze (103)
Ocena: 3.34 / 5
Randomowa typiara w necie (Ocena: 1) 27.04.2021 18:11
Ej yolo, nie uważacie, że to jedzie seksizmem i toksycznym zachowaniem? Ja mam 181, a jakoś nie dramat :)
odpowiedz
zozola (Ocena: 1) 08.02.2021 22:30
Nigdy nie widziałam tak toksycznych treści w internecie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.02.2021 01:45
Żałosny, seksistowski tytuł.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.12.2020 05:09
Ja mam 163 a moja dziewczyna 174 i się kochamy często przytulam się do jej piersi ;) Jej się podoba że jestem taki niski
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.12.2020 14:21
Bzdury 😉
odpowiedz

Polecane dla Ciebie