MĘSKIM OKIEM: Tyle powinna ważyć idealna kobieta

Sprawdź, czy zdaniem facetów mieścisz się w normie.
MĘSKIM OKIEM: Tyle powinna ważyć idealna kobieta
Fot. Thinkstock
14.06.2016

Spośród wielu kobiecych kompleksów - jeden jest szczególny. Mowa o masie ciała, na którą (w przeciwieństwie do kształtu nosa czy wielkości piersi) masz bezpośredni wpływ. Wagę także możesz skorygować dzięki pomocy specjalistów, ale uznajmy to za ostateczność. To, co i ile jesz oraz Twoja aktywność fizyczna mają oczywiste przełożenie na kilogramy. 

Czasami odnoszę wrażenie, że ile by to nie było, zawsze jesteś niezadowolona. Przejmujesz się wyłącznie liczbami, nie biorąc pod uwagę wzrostu, ilości tkanki mięśniowej czy budowy ciała. Te parametry naprawdę mają znacznie. Bo nikt mi nie powie, że 70 kg przy wzroście 1,40 m oznacza to samo, co 70 kg kobiety mierzącej 1,70 m i uprawiającej wyczynowo sport. To nie cyferki, ale proporcje mają znaczenie.

Ile tak na chłopski rozum powinnaś ważyć? Wytłumaczę to w kilku prostych punktach.

Zobacz również: Prawidłowa waga ze względu na wzrost i wiek. Sprawdź, czy mieścisz się w normie!

 

prawidłowa waga

fot. Thinkstock

MNIEJ ODE MNIE

 

Nie bez powodu przyjęło się, ze kobiety są drobniejszymi istotami od facetów. Co do zasady jesteście nieco niższe i mniej umięśnione. Z reguły także mniej jecie i bardziej przejmujecie się swoim wyglądem. Jeśli jesteś w podobnej lub niższej kategorii wagowej, niż Twój facet - wszystko jest w porządku. Ty będziesz spokojniejsza, a i on okaże się zadowolony. Wszystko z jednego prostego powodu - nie lubimy czuć kobiecej przewagi fizycznej. Czy to dotyczy wzrostu czy wagi.

prawidłowa waga

fot. Thinkstock

TYLE, ŻEBYM MÓGŁ NOSIĆ CIĘ NA RĘKACH

 

To dość abstrakcyjny, ale wbrew pozorom sporo mówiący wskaźnik. Przeciętny facet wyobraża sobie partnerkę jako istotę delikatną, zwiewną i w pewnym sensie poręczną. Taką, którą należy chronić i w razie potrzeby wziąć na własne barki (także dosłownie). Jeśli wagowo przekraczasz jego możliwości - sytuacja może być nieprzyjemna dla obu stron. Ty dojdziesz do wniosku, że jest Cię za dużo, a on poczuje się znacznie mniej męski, niż jest w rzeczywistości. A każdy z nas chciałby być Supermenem.

 

prawidłowa waga

fot. Thinkstock

100 KG MNIEJ, NIŻ CM WZROSTU

 

Oczywiście mniej więcej, bo to żadna medycznie czy naukowo uzasadniona teoria. Myślę, że jednak dość wyrozumiała i mająca sporo wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. 60 kg przy 160 cm wzrostu albo 75 kg przy 175 cm to chyba jednak dobre parametry. Oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach i wszystko zależy np. od proporcji między tkanką tłuszczową i mięśniową, ale jeśli choć trochę się ruszasz i nie przesadzasz z niezdrową dietą - to chyba uczciwa wartość. Istnieje spora szansa, że chłopak waży więcej i nie wpadnie w kompleksy.

Zobacz również: Aktualna WAGA & WZROST Anji Rubik, Beyonce, Jessiki Alby i innych gwiazd

prawidłowa waga

fot. Thinkstock

BMI W NORMIE

 

Wskaźnik ten obowiązuje od lat, ale ostatnio wzbudza skrajne kontrowersje. Niektórzy buntują się, bo według niego sportowiec ze sporą ilością mięśni klasyfikowany jest jako otyły, a osoba nie stroniąca od tłuszczu okazuje się w normie. Rzeczywiście, nie jest to rozwiązanie idealne, ale w większości przypadków się sprawdza. Jeśli nie jesteś zawodową sportsmenką - BMI prawdę Ci powie. Dziwnym trafem u większości ludzi z nadwagą wskaźnik ten okazuje się alarmujący.

 

prawidłowa waga

fot. Thinkstock

ŻEBY ZACHOWAĆ SPRAWNOŚĆ

 

Może się wydawać, że większości z nas marzą się wychudzone dziewczyny, które są w stanie najeść się liściem szpinaku. Kolorowe media sporo zrobiły, by tak to wyglądało, ale w rzeczywistości jesteśmy znacznie bardziej wyrozumiali. Doceniamy przede wszystkim Twoją kondycję. Jeśli jest Cię za dużo, ale także za mało - zwyczajnie nie masz siły do działania, szybko się męczysz, a po chwili wysiłku zaliczasz stan przedzawałowy. To kiepska perspektywa, biorąc pod uwagę np. ćwiczenia w sypialni. Jeśli wiesz, co mam na myśli.

prawidłowa waga

fot. Thinkstock

MNIEJ WIĘCEJ TYLE, CO TWOJE KOLEŻANKI

 

Lekarze wyśmialiby mój tok rozumowania, ale mam sprawne oczy i dostrzegam pewną zależność. Otóż, w grupie rówieśników większość wygląda standardowo i tylko nieliczni odbiegają od normy. Można uznać, że normą jest prawidłowa waga i budowa ciała. Odstępstwem - nadwaga lub niedowaga. Jeśli swoją sylwetką mniej więcej przypominasz dziewczyny czy kobiety wokół siebie, to znaczy, że nie jest źle. Statystycznie są niewielkie szanse na to, że otaczasz się wyłącznie niewiastami z problemami. A jak wiadomo, większość ma niemal zawsze rację.

Grzegorz Lawendowski

Zobacz również: POZNAJCIE PROSTY TRIK NA UTRATĘ WAGI

Polecane wideo

Komentarze (46)
Ocena: 4.61 / 5
gość (Ocena: 5) 05.12.2017 14:31
Ja mam 158 cm i 50/51 kg i jak dla mnie jestem blisko nadwagi :\
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2016 13:11
Jeśli tylko twoja religia powstrzymuje cie przed byciem złym człowiekiem, to już jesteś złym człowiekiem.
odpowiedz
Aleksandra (Ocena: 5) 07.07.2016 19:59
Szczerze mówiąc niewiele obchodzi mnie zdanie faceta na temat mojej wagi. Jestem przeciętnej budowy: 167 cm i ok. 63 kg, nie skupiam się na byciu szczupłą, tylko na budowaniu masy mięśniowej. Oczywiście ważne jest, żeby nie być grubasem, ale akurat wagę można szybko zgubić, natomiast nad mięśniami pracuje się latami. Nie jestem typem słabej kobietki która czeka, aż ją ktoś będzie nosił na rękach. Faceci przychodzą kiedy coś chcą od kobiety, a potem odchodzą, dlatego każdej radzę stanąć na własne nogi. Pokutuje mit księcia na białym koniu, ale zazwyczaj faceci przynoszą kobietom tylko problemy, a nie szczęście. Oczywiście są też wyjątki, zdarzają się porządni mężczyźni, ale radzę nie podporządkowywać życia i ciała temu, żeby przypodobać się jakiemuś typkowi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2016 20:09
Wymagania maja super ,ale żeby cos dostać ,trzeba tez cos dac .Panowie Trzeba dbac o siebie ,a nie w jednych porach lazic caly miesiąc ,jesteście flejami i leniami .
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2016 11:01
Niech sie za swoje upasione cielska wezma lepiej,przestana chlac browary,wstawia zeby i przestana palic papierosy ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie