MĘSKIM OKIEM: Jak obchodzić się z prawiczkiem?

Jeśli nigdy tego nie robił, na pewno czuje się niepewnie. Sprawdź, jak nie pogłębić tego stanu.
MĘSKIM OKIEM: Jak obchodzić się z prawiczkiem?
Fot. Thinkstock
10.05.2016

Żyjemy w dziwnych czasach, kiedy niewinność postrzegana jest jako słabość. Doskonale widać to na przykładzie młodych dziewczyn, które wydają się zrozpaczone swoim dziewictwem. Traktują je jako balast i chcą się go jak najszybciej pozbyć. Z byle kim, byle gdzie, byle znajomi się nie śmiali. Jeśli czekasz na bardziej odpowiedni moment, to nie z powodu szacunku do siebie, ale na pewno braku powodzenia u płci przeciwnej

Sprawa stała się bardzo ważna. Zupełnie tak, jakby kogoś postronnego miało to obchodzić. I wiele wskazuje na to, że jednak obchodzi. Kto nie „zaliczył”, nie może nazywać się dorosłym. Nie powinno zatem dziwić, że podobne przewrażliwienie w tym temacie wykazują także młodzi chłopcy. Pomimo ewidentnych przesłanek, sami wątpią w swoją męskość. Dla przeciętnego nastolatka, kto nie sypia regularnie z koleżankami, ten jest zwyczajnie chory.

Tym bardziej powinnaś wiedzieć, jak się z kimś takim obchodzić, by nie zamienić jego życia w jeszcze większy koszmar. Poznaj instrukcję obsługi prawiczka.

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Jak rozpoznać prawiczka?

 

 

prawiczek

fot. Thinkstock

Pozwól mu zaprzeczać

 

Nawet jeśli słyszysz plotki o jego niewinności, nie powinnaś drążyć tematu. Nawet jeśli jednego dnia się do tego przyznaje, by drugiego zaprzeczyć - nie śmiej się z jego niezdecydowania. Szaleństwo odnośnie tego, kto z kim i kiedy doprowadziło do tego, że przeciętny chłopak zupełnie nie wie, jak sobie z tym radzić. 

Jeśli pewnego dnia stwierdzi, że żartował, a tak naprawdę dobija powoli do 100 partnerek, które zaliczył w swoim krótkim życiu - pozwól mu na to. Widocznie nie czuje się zbyt pewnie. Im bardziej zaprzecza, tym bardziej możesz być pewna, że wciąż czeka na tę pierwszą. Nie płosz go domysłami i ciągłym wierceniem dziury w brzuchu.

prawiczek

fot. Thinkstock

Nikomu o tym nie mów

 

Dla przeciętnego młodego mężczyzny kwestia dziewictwa to zdecydowanie największy sekret, a może i trauma. Chociażby z tego powodu warto docenić jego szczerość i nigdy nie poruszać tego tematu w rozmowie z innymi. Nawet jeśli przestaje Wam się układać. Może zabrzmi to absurdalnie, ale wchodzący w dorosłość mężczyzna wolałby być postrzegany jako złodziej i szaleniec, niż prawiczek.

Jego rówieśnicy wybaczają wiele słabości, ale raczej nie to. Obowiązkiem współczesnego nastolatka jest jak najszybsze pozbycie się tego brzemienia i to najlepiej w spektakularnym stylu (czytaj: na imprezie, po pijaku, w toalecie). Kiedy inni dowiedzą się o tym, że wciąż zwleka - łatka „męskiej dziewicy” przyklei się do niego na dobre.

Zobacz również: REPORTAŻ: Zrobiłam to z prawiczkiem

prawiczek

fot. Thinkstock

Przekonaj go, że to nie problem

 

Nie musisz sama udawać niewinnej, jeśli nie byłoby to zgodne z prawdą. Wystarczy, że brak doświadczenia z jego strony nie będzie postrzegany jako powód do wstydu. Jeśli się do tego przyzna - najlepszą odpowiedzią będzie coś w stylu „aha”. Ewentualnie „spoko” albo „fajnie”. Bez dopytywania, co z nim nie tak.

Nawet jeśli masz w tym momencie wątpliwości i nie rozumiesz, że zdrowy człowiek mógł aż tak długo zwlekać, po prostu zignoruj ten wątek. On poczuje się wtedy pewniej, przestanie się zadręczać i utwierdzi się w przekonaniu, że nie warto pozbywać się tego „balastu” z kimkolwiek i gdziekolwiek. Jeśli zdecyduje się zamknąć temat dziewictwa z Tobą - możesz być pewna, że jesteś dla niego ważna.

 

prawiczek

fot. Thinkstock

Doceń go

 

Zamiast ironicznych komentarzy, złośliwego uśmieszku i przewracania oczami - daj mu do zrozumienia, że jego postawa Ci imponuje. Wbrew pozorom, niewinność i przyznanie się do niej to nie byle co. Zawsze istnieje ryzyko, że upije się na pierwszej lepszej imprezie i niespełna władz umysłowych „zostanie mężczyzną”. Skoro tego nie robi, to znaczy, że ma odrobinę oleju w głowie.

Stawiaj go jako przykład, ale nie dziwactwa. Bardziej przykład do naśladowania. Skomplementuj jego wytrwałość i utwierdź w przekonaniu, że pod wieloma względami przerasta swoich doświadczonych kolegów. Kopulować potrafi każdy, a szanować siebie i swoje partnerki - tylko nieliczni. Tylko dzięki takiej postawie prawiczek nie poczuje się jak trędowaty.

Zobacz również: Czy bycie dziewicą to wstyd?

prawiczek

fot. Thinkstock

Nie oczekuj cudów

 

Całkiem możliwe, że jeśli zachowasz się w podobny sposób, on wreszcie odważy się to zrobić. I to z Tobą. Najważniejsze jest to, by w tym momencie poczuł się jak prawdziwy mężczyzna. Nie musisz udawać, że to najlepszy kochanek w Twoim życiu, dzięki któremu szczytowałaś wielokrotnie w ciągu jednej nocy. Wystarczy, że nie będziesz śmiała się z jego nieporadności. Nie od dziś wiadomo, że to praktyka czyni mistrza.

Nie ma powodu, by męskie dziewictwo było postrzegane inaczej, niż to kobiece. Dwie rozsądne osoby zawsze się dogadają. Ci mniej rozgarnięci zaczną wytykać się palcami i twierdzić, że to powód do wstydu. Pamiętaj, że jego otwartość w tym temacie to wyraz największego zaufania wobec Ciebie, więc lepiej, żebyś go nie zawiodła.

Grzegorz Lawendowski

 

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2016 09:57
A co jak facet ma 31 lat i jest nadal prawiczkiem? jak dla mnie nienormlane
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2016 18:04
Wczoraj chłopak, z którym flirtuje od paru miesięcy przyznał mi się, że jest prawiczkiem. Szczerze mówiąc - strasznie mnie to podnieciło. To chyba nic nienormalnego, co? Myśl o tym, że mam szansę być jego pierwszą... ach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2016 16:34
Ja mam co prawda dopiero 17 lat i jestem dziewicą a i tak wśród moich rówieśników czuję się jak trędowata bo przecież W TYM WIEKU każdy powinien mieć to już za sobą. A ja po prostu nie czuję się jeszcze na tyle dojrzała aby to zrobić.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2016 14:05
mój chłopak jest prawiczkiem, ja dziewicą, mamy po 23lata, oboję czekaliśmy na kogoś wyjątkowego, planujemy to ze sobą zrobić bo bardzo się kochamy, cieszę się ogromnie, że nie miał żadnej przede mną!!! rozumiem, że ludzie mają różne podejście do życia, szanujmy się na wzajem i niech każdy żyje w zgodzie ze sobą, nie zaglądając innym ludziom do łóżka, każdy ma swoje podejście.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo