MĘSKIM OKIEM: Prosty, zadarty, garbaty... Co Twój nos mówi facetom?

Panowie mają sporo do powiedzenia o kobietach wyłącznie na podstawie tego szczegółu wyglądu... Trafili?
MĘSKIM OKIEM: Prosty, zadarty, garbaty... Co Twój nos mówi facetom?
20.10.2015

Podobno oczy są zwierciadłem duszy, ale to nie jedyny element twarzy, który ma ogromny wpływ na wizerunek człowieka. Niezależnie od kształtu oblicza, koloru cery i innych indywidualnych cech, nie do przeceniania jest rola nosa. Ten może być zgrabny, nieco koślawy, mały, za duży, zadarty czy opadający. Możliwości jest cała masa, a każda kojarzy się nieco inaczej. Ten niepozorny szczegół wpływa na naszą ocenę danej postaci.

Kobiety często narzekają na wielkość i kształt swojego nosa. Każda z Was marzy o małym i zgrabnym, bo w przeciwnym razie szanse na powodzenie u płci przeciwnej podobno spadają do zera. Ile w tym prawdy? Postanowiłem sprawdzić to w najprostszy możliwy sposób – pokazałem różne nosy męskim ankietowanym i zapytałem ich o odczucia.

Sprawdź, co nos mówi o Tobie. Chyba nie jest aż tak źle?

kształt nosa

GARBATY NOS

Zmora większości kobiet, bo te marzą o małych i zgrabnych noskach. Nieco zaburzony profil to trauma, która zazwyczaj urasta do rangi największego kompleksu. Chirurdzy plastyczni potem mają co robić. Okazuje się jednak, że faceci nie są aż tak kategoryczni w swoich ocenach...

- Im bardziej garbaty nos, tym bardziej szczera i bezpośrednia dziewczyna - dzieli się swoimi spostrzeżeniami Jakub.

- Kobiety z takim wypukłym nosem są zazwyczaj bardzo prostolinijne, szczere i prawdomówne. I wbrew pozorom mają duży dystans do siebie, choć to może tylko poza? - zastanawia się Marcin.

- Ja mam nieco inne odczucia, bo dziewczyny z kompleksem garbatego nosa wydają mi się trochę wycofane. Ale nie ma tego złego, bo w większości przypadków są niesamowite i aż ma się ochotę je pocieszyć - dodaje Patryk.

- Nieoczywista uroda jest najciekawsza. Wizualna perfekcja zachwyca tylko przez chwilę, później nudzi! - kwituje Marek.

kształt nosa

PROSTY NOS

W tym przypadku nie ma się do czego przyczepić. Nos tego typu ma idealny profil, nie jest zadarty, nozdrza znajdują się na swoim miejscu. Wydaje się, że to perfekcyjny model dla równie perfekcyjnej kobiety. Z tym bywa jednak różnie, o czym przekonują mnie recenzenci damskiej urody i osobowości.

Jakub: Wizualnie wszystko gra, ale wiadomo czym to się może skończyć. Jak dziewczyna jest za bardzo pewna swojej urody, to bywa bardzo wybredna względem facetów.

Marcin: Nie zauważyłem, żeby właścicielki tego typu nosa czymś szczególnym się wyróżniały. Może tylko tym, że bywają zarozumiałe i uważają się za ósmy cud świata, chociaż nie mają ku temu podstaw.

Patryk: Idealny nos i idealna kandydatka do związku. Przynajmniej na jeden szczegół wyglądu nie będzie narzekała.

Marek: Połączenie urody i inteligencji. Fajnie, pod warunkiem, że od nadmiaru atutów nie pomiesza jej się w głowie.

kształt nosa

PŁASKI NOS

Nie każda niewiasta może się pochwalić perfekcyjnym profilem. Jak nie garb, to... zupełny brak wypukłości. Spłaszczony nos potrafi skutecznie zaburzyć wizerunek kobiety, bo wpływa na wygląd całej twarzy. Poza aspektem czysto wizualnym, może się także nie najlepiej kojarzyć płci przeciwnej.

- Kobiety z takim nie do końca wykształconym nosem są zazwyczaj bardzo nieśmiałe i niepewne swojej atrakcyjności. Siłą rzeczy ich twarz staje się bardziej męska, niż powinna i dlatego kojarzy się ze wszystkim, ale nie kobiecą zwiewnością i delikatnością. Taka cicha woda – twierdzi Jakub.

- Nie chcę nikogo urazić, bo nie uważam, żeby nos wpływał na inteligencję. Odnoszę jednak wrażenie, że dziewczyny z takim nosem zazwyczaj wolą działać, niż gadać. Nie dlatego, że nie mają nic do powiedzenia, to po prostu kwestia charakteru – uważa Marcin.

- Bywają strasznie bezwzględne. Nie wiem z czego to wynika, może kompleksy przez nie przemawiają – to opinia Patryka.

Marek dodaje, że właścicielka płaskiego nosa kojarzy mu się z kłopotami. Dla faceta, który się z nią zwiąże.

kształt nosa

ZADARTY NOS

To nie jest wymarzony kształt dla większości kobiet. Chociaż, jak sama nazwa wskazuje, kojarzy się z zadziornością, to jednak daleko mu do ideału lansowanego przez kolorowe magazyny. Może być za to oznaką mocnego charakteru i dystansu. Nie tyle do świata, co konkretnych ludzi. Jego właścicielka sama wybiera sobie towarzystwo.

Jakub: Moja była dziewczyna miała zadarty nos i wiem, z czym to się wiąże. Uparta do granic wytrzymałości, najmądrzejsza na świecie, nie lubi sprzeciwu i na wszystko ma cudowną radę. Wyjątkowo trudny przeciwnik.

Marcin: Taki nos nie kojarzy mi się raczej z niczym negatywnym. Raczej z poczuciem humoru, uśmiechem, może lekceważeniem. Ale w pozytywnym sensie. To znaczy, że nie przejmuje się głupotami.

Patryk: Im bardziej zadarty nos, tym większe ego. To skojarzenie nie bez powodu. Mają skłonność do robienia afery z niczego. Awantura dosłownie wisi w powietrzu.

Marek: Ja akurat to lubię, bo wiem, że rozmawiam z człowiekiem z krwi i kości, a nie wytworem wyobraźni. Ideały są nudne.

kształt nosa

BARDZO MAŁY, PROSTY NOS

Teoretycznie jest się z czego cieszyć, bo żadna kobieta nie marzy o wielkim „kulfonie”. W praktyce wygląda to bardzo różnie, bo nieproporcjonalnie mały nos wpływa na wygląd całej twarzy. Jednym kojarzy się z niepozornością i skromnością, innym z wrodzoną... złośliwością. Moi rozmówcy są jednak wyjątkowo zgodni.

- Mały nos to mała szansa na to, że się dogadamy. Zauważam taką zależność – im większy, tym kobieta bardziej skłonna do kompromisu. Im mniejszy – tym pewniej się czuje i ma w nosie potrzeby drugiego człowieka – to diagnoza Jakuba.

- Skromne wymiary to w tym przypadku zazwyczaj oznaka nieszablonowej osobowości. Niby niepozorna, ale potrafi zadać cios w odpowiednie miejsce i w odpowiednim czasie. Partnerka nie dla mięczaka – twierdzi Marcin.

Z kolei Patryk uważa, że właścicielki bardzo małych nosów mają zazwyczaj bardzo dużo do powiedzenia. Nawet jeśli ich intencje są dobre, ich wywody często odbierane są jako atak.

Mały nos, duży kłopot – podsumowuje Marek.

kształt nosa

BARDZO MAŁY, ZADARTY NOS

Wydaje się, że to połączenie gwarantujące problemy. Nie dość, że nos mały, co moim rozmówcom kojarzy się jednoznacznie, to na dodatek zadarty – symbol wewnętrznej siły. Uprzedzanie faktów jednak mija się z celem, więc i tym razem oddaję głos panom...

Jakub: Dla mnie to słodki widok. Zazwyczaj małe dziewczynki mają niewielkie, zadarte noski i wszyscy je kochają. Bywają problematyczne, ale wystarczy, że później zrobią słodkie oczy i wszystko jest im wybaczone.

Marcin: Jak się tak zastanowić, to negatywne skojarzenia z małym i zadartym nosem jakoś się niwelują. To połączenie nie kojarzy mi się z niczym specjalnie złym. Raczej z charakterkiem i bronieniem swoich racji, ale trudno to uznać za wadę.

Patryk: Naprawdę nie ma się czego bać. Jak komuś zależy na związku pełnym emocji i nagłych zwrotów akcji, to trudno o lepszą kandydatkę. Taka pogłaszcze kiedy trzeba, a i przywalić potrafi.

Marek: Bomba z opóźnionym zapłonem, ale jeśli znasz się na kobietach i potrafisz je rozbrajać, to nie ma się czego bać.

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 16.01.2017 22:56
a kiedy wreszcie bedzie "Kobiecym okiem"? Zawsze jest fasceci uwazaja ze to to i to. Przestancie nam wmawiac co sie wam podoba i jakie mamy byc! Sami nie jestescie idealni! Na kazdej stronie jest tylko "90 "facetow" uwaza ze". A kogo to obchodzi co wy uwazacie, zajmijcie sie sobą a nie wmawianiem nam chorych poglądow.
odpowiedz
da (Ocena: 1) 10.11.2015 19:27
eh, a myślałam że niżej sie nie da
odpowiedz
RP (Ocena: 5) 22.10.2015 17:57
No nawet się zgadza, jeśli chodzi o zadarty nos :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2015 21:50
a gdzie wielka kalafa na pół ryja jak u mnie?
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2015 16:09
Dla mnie to chore.Każda z nas jest wyjątkowa nie zależy to od nosa.Tymi artykułami to tylko dziewczyny wprowadzacie w kompleksy;(((Może byście zrobili artykuł jakcy mężczyźni nie podobają się kobietom i i nosy hahaha;)))!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo