MĘSKIM OKIEM: Co mówi o Tobie kierunek studiów, który wybrałaś?

Sprawdź, z czym płci przeciwnej kojarzy się Twój kierunek studiów.
MĘSKIM OKIEM: Co mówi o Tobie kierunek studiów, który wybrałaś?
11.08.2015

Nie ma się co oszukiwać – wykształcenie nie ma dla większości facetów zbyt dużego znaczenia. To fajnie, jeśli studiujesz lub już obroniłaś magisterkę, ale mało który z nas zastanawia się nad tym, czy na pewno wybrałaś sobie odpowiednią specjalność. Kierunek studiów to dla nas kwestia znajdująca się gdzieś pomiędzy tym, jaki jest twój ulubiony kolor i jakiego jesteś znaku zodiaku. Niezbyt istotna.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że to, co zdecydowałaś się studiować, coś jednak o tobie mówi. Podświadomie wyczuwamy, że czego innego możemy się spodziewać po studentce pedagogiki, a czego innego po absolwentce teologii. Prawda jak zwykle wychodzi w praniu, ale skojarzenia i uprzedzenia wciąż trzymają się całkiem mocno. Co o was mówią?

Długo się nad tym zastanawiałem, zasięgnąłem także opinii ekspertów (czytaj: kolegów) i niniejszym przedstawiam nasze wnioski. Oto cała prawda o kobietach na podstawie tego, co studiują lub jaki kierunek zdążyły już ukończyć.

studentka

PEDAGOGIKA

Istnieje spore ryzyko, że będziesz mnie traktowała jako swojego podopiecznego, a nie równoprawnego partnera. Teoretycznie jesteś bardzo uczuciowa, emocjonalna i chcesz dla wszystkich jak najlepiej, ale kiedy ktoś zajdzie ci za skórę, potrafisz przyłożyć twardą linijką po palcach. Masz swój świat, w którym nie ma miejsca na spontaniczność. Ma być tak, jak ty uważasz za słuszne.

INFORMATYKA

Dla wielu z nas jesteś demonem seksu. Może nie do końca odkrytym, ale sam fakt, że porozmawiamy o technologii bez ziewania i zmieniania tematu, każdemu facetowi wyda się pociągający. Problem w tym, że twoje zainteresowania nie są do końca kobiece. Istnieje spore ryzyko, że tkwi w tobie męski pierwiastek, który zadziała odstraszająco. Jeśli do tego nosisz okulary – na pewno nie będziesz opcją pierwszego wyboru.

studentka

PRAWO

Każdy z nas obawia się tego, że w związku okażesz się bardzo zasadnicza. Zamiast uczuciami, będziesz kierować się kodeksem. Może nie karnym, ale zbiorem zasad, które uważasz za najważniejsze. Faceta będziesz chciała sobie wychować, bo uważasz, że każdemu z nas przyda się odrobina resocjalizacji. Nie jesteś skłonna do ryzyka i spontaniczności, bo uważasz, że w tym fachu nie wypada.

ZARZĄDZANIE

To nie jest zbyt oryginalny wybór, ale paradoksalnie – działa na twoją korzyść. Jesteś typową przedstawicielką płci pięknej, do której będzie mi najłatwiej trafić. W życiu stawiasz na najprostsze rozwiązania i nie podchodzisz do niczego zbyt serio. Także do związku, a odrobina swobody jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Twoje studia nie działają ani na twoją korzyść, ani przeciwnie. Potrafisz być skromna i potulna, nie wywyższasz się.

studentka

EKONOMIA

Nie jest to na pewno najseksowniejszy kierunek, ale na brak zainteresowania nie powinnaś narzekać. Z reguły lubimy kobiety, które stąpają twardo po ziemi, a opieranie się na twardych wyliczeniach i cyferkach o tym świadczy. Jedyne ryzyko, jakie tu dostrzegam, to twoje przekonanie, że wszystko można zmierzyć. Miejmy nadzieję, że chociaż związku nie traktujesz jako inwestycji, która powinna się zwrócić.

STUDIA INŻYNIERSKIE

Nie brzmi to zbyt kobieco, ale spokojnie – studia techniczne mają jedną niewątpliwą zaletę. Najprawdopodobniej jesteś/byłaś jedną z nielicznych dziewczyn na roku. A że jakoś trzeba było się dogadywać z tłumem kolegów, całkiem możliwe, że uodporniłaś się na nasze słabości i nie będziesz się z byle powodu czepiała. Skoro wytrzymałaś z tymi dziwakami, to na ich tle ja okażę się dla ciebie ideałem. 

studentka

PSYCHOLOGIA

Wiadomo co się mówi o studentach psychologii. Całkiem możliwe, że masz ze sobą jakiś problem, który starasz się rozwiązać. Jeśli ci się to udało – jest dobrze. Jeśli wciąż coś cię gryzie – istnieje ryzyko, że właśnie związek ze mną potraktujesz jako terapię. Schlebia mi to, ale chyba wolałbym nie brać na siebie takiej odpowiedzialności. Sam też nie szukam terapeutki, więc kiedy usłyszę z twoich ust sformułowanie typu „otwórz się”, ucieknę z krzykiem.

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Kierunek raczej niegroźny, bo masowy, ale równocześnie bez większych perspektyw. Ilu absolwentów finansów i rachunkowości faktycznie zajmuje się później finansami? Istnieje ryzyko, że jedyne pieniądze, jakie będziesz liczyła, to te znajdujące się w moim portfelu. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że własne ambicje nie przesłaniają ci prawdziwego sensu życia. Po zajęciach lubisz zaszaleć, a to wydaje się kuszące.

studentka

ADMINISTRACJA

Skojarzenia nie są dla ciebie korzystne. Po pierwsze – najprawdopodobniej jesteś zasadnicza i lubisz trzymać się zasad. Ewentualnie wymyślać nowe, którym wszyscy pozostali powinni się podporządkować. Po drugie – w dalszej perspektywie możesz upodobnić się do znanych wszystkim urzędniczek, które wzbudzają postrach już nawet wśród małych dzieci. To taka współczesna wersja czarownicy. Musisz się postarać, żeby zerwać z takim wizerunkiem.

FILOLOGIA

Niby mało oryginalnie, ale piekielnie praktycznie. Specjalistka od języka – to brzmi naprawdę pociągająco, nawet jeśli nie niesie za sobą żadnych podtekstów. Wszystko wskazuje na to, że jesteś wolnym duchem, który długo nie usiedzi w miejscu. To gwarantuje, że żaden facet nie będzie się przy tobie nudził. Jest w tym także coś romantycznego, a w głębi duszy każdy z nas szuka w płci przeciwnej przede wszystkim wrażliwości.

studentka

STUDIA MEDYCZNE

Brzmi intrygująco. Musisz być osobą, dla której niesienie pomocy to sens życia. Na dodatek nic nie jest w stanie cię zdziwić, ani obrzydzić. Wiele już widziałaś, jeszcze więcej przeżyjesz i skoro cię to nie przeraża – musisz być naprawdę twardą kobietą. Nie wspominając o tym, że każdemu z nas przyda się u boku ktoś, kto zadba o nasze zdrowie. Byle tylko nie ograniczało się to do wygłaszania haseł typu „alkohol zabija”. W to nie uwierzę.

SOCJOLOGIA

To nie mówi o tobie zupełnie nic. Jesteś białą kartką, którą musisz zapisać na własną rękę. Ale może to i dobrze? Rozpoczynasz znajomość bez zbędnych skojarzeń i masz okazję się wykazać.

Komentarze (40)

Ocena: 3.7 / 5
Anapolis (Ocena: 4) 25.08.2015 12:59
Oo, dziękuję za tak miłe potraktowanie filologii :) chociaż skończywszy te studia tylko po to, aby mieć mgr-a a teraz i tak robię coś zupełnie innego, chociaż nie powiem, znajomość języka bardzo mi pomogła i nadal pomaga. W ostateczności zawsze można sobie obejrzeć film w oryginale lub przeczytać jakąś książkę.
odpowiedz
Lina (Ocena: 4) 22.08.2015 22:23
oczywiście nic o kierunkach artystycznych ;p a może to i dobrze?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 22.08.2015 20:52
Zapraszam do dyskusji na forum ExPartner.info na temat: Nie potrafię kochać nikogo - może poradzisz coś mniej doświadczonym osobom.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2015 00:17
Ładne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2015 21:58
sztuka, projektowanie mody gdzie ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo