MĘSKIM OKIEM: Co mówi o kobiecie imię jej dziecka?

Podaj imię swojego potomka, a powiem Ci kim jesteś!
MĘSKIM OKIEM: Co mówi o kobiecie imię jej dziecka?
28.04.2015

Do tanga trzeba dwojga i podobnie jest z posiadaniem dzieci. Nie ulega jednak wątpliwości, że to kobieta ma do spełnienia najważniejszą rolę i to od niej najwięcej zależy. To Ty chodzisz w ciąży, rodzisz, karmisz, opiekujesz się. Facet pozostaje rola doradcy i pomocnika, a jego udział w całym tym „przedsięwzięciu” to nie więcej, niż 30 procent. Dotyczy to także wyboru imienia potomka.

Teoretycznie wynika z gustu i potrzeb obojga rodziców, ale w praktyce decydujące zdanie ma matka. Pary mogą się zarzekać, że mała Krysia lub Brajan to ich wspólna decyzja, choć mało kto w to uwierzy. Zwłaszcza, że ten niepozorny wybór najwięcej mówi właśnie o kobiecie. Z imienia dziecka można odczytać całkiem sporo – skąd pochodzisz, kim jesteś, czym się interesujesz, jakie masz priorytety...

Nie wierzysz? Oto moja próba interpretacji poszczególnych imion nadawanych potomstwu w odniesieniu do stojących za nimi kobiet...

interpretacja imion

BARDZO POPULARNE IMIĘ

(np. Julia, Jakub)

W doborze imienia, podobnie jak w życiu, idziesz po linii najmniejszego oporu. Skupiasz się wyłącznie na tym, co tu i teraz. Nie zajmujesz się przyszłością i przewidywaniem konsekwencji. Nie oczekujesz zbyt wiele i cieszysz się z małych rzeczy. Sama uważasz się za zwykłą dziewczynę, więc nie masz zamiaru udawać kogoś z wyższych sfer. Doskonale sprawdzisz się jako matka, żona, gospodyni domowa. Własne ambicje odkładasz do tylnej kieszeni. Wystarczy, że masz co do garnka włożyć, a w rodzinie wszyscy zdrowi.

interpretacja imion

STAROŚWIECKIE IMIĘ 

(np. Bogusława, Teodor)

Jesteś tak alternatywna, że czasami sama się w tym gubisz. Być może nie pochodzisz z inteligenckiej rodziny, ale bardzo chciałabyś odnosić takie wrażenie. W kwestii związków i wychowywania dzieci stawiasz na nowoczesne rozwiązania. Nie masz problemu ze zdominowaniem swojego partnera, chociaż twierdzisz, że chodzi o równouprawnienie. Słuchasz muzyki poważnej, czytasz książki, których nie rozumiesz i otaczasz się równie oryginalnym towarzystwem. Koniecznie chcesz być lepsza, niż w rzeczywistości jesteś.

interpretacja imion

OBCOBRZMIĄCE IMIĘ

(np. Jessica, William)

Przez całe życie walczysz z kompleksem zwykłej dziewczyny z jeszcze bardziej zwyczajnego domu. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nie masz wyższego wykształcenia, ani nie piastujesz żadnego prestiżowego stanowiska. Żyjesz skromnie, czasami wręcz biednie, ale udajesz, że jest inaczej. Bardzo przejmujesz się tym, co mówią o Tobie inni i koniecznie chcesz im czymś zaimponować. Zazwyczaj wzbudzasz jednak uśmiech politowania. Wychodzisz z założenia, że lepiej mieć, niż być i takie są efekty.

interpretacja imion

„ŚWIĘTE” IMIĘ

(np. Faustyna, Franciszek)

Nie trudno odgadnąć, że pochodzisz z rodziny, w której wiara odgrywa bardzo ważną rolę. Problem w tym, że to religijność bardziej na pokaz, niż rzeczywiste przeżycie wewnętrzne. Lubisz pozować na świętszą od papieża. W ten sposób próbujesz zmyć z siebie ciężar grzesznych myśli i trudnej przeszłości. Jesteś pierwsza do oceniania moralności innych, chociaż sama masz sporo na sumieniu. Nie potrafisz się wyluzować i pokazać prawdziwej siebie. Po latach może się okazać, że nie było warto tak się męczyć.

interpretacja imion

„ZWYKŁE” IMIĘ

(np. Agnieszka, Tomasz)

Jesteś typową przedstawicielką klasy średniej. Nie tylko jeśli chodzi o stan posiadania, ale także wyznawane wartości. Cenisz sobie święty spokój, bliskość innych ludzi i cieszysz się z małych rzeczy. Spełniasz się jako partnerka, matka, przyjaciółka, córka. Cokolwiek by się nie działo, zawsze znajdziesz punkt zaczepiania, który nie pozwoli Ci zwariować. Nie znosisz sztuczności i gardzisz fałszem. Niektórym może się wydawać, że niewiele osiągnęłaś, ale równowagi i satysfakcji z życia mogą Ci tylko pozazdrościć.

interpretacja imion

EKSTRAWAGANCKIE IMIĘ

(np. Larysa, Tyberiusz)

Nie posiadasz czegoś takiego, jak instynkt samozachowawczy. Nigdy się nie poddajesz, nawet jeśli inni twierdzą, że to dla Ciebie za wysokie progi. Biegniesz przed siebie, nie bacząc na konsekwencje. A wszystko to „zawdzięczasz” trudnemu życiu i kompleksom, które często znajdują ujście na zewnątrz. Chcesz być przez wszystkich lubiana i szanowana. Problem w tym, że zamiast imponować swoim obyciem i szerokimi horyzontami, zajmujesz się raczej głupstwami. Tkwi w Tobie małomiasteczkowość.

Komentarze (34)

Ocena: 3.38 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2015 20:26
Przeczytałam wszystkie opisy i w gruncie rzeczy, za każdym razem same wady. Nie ma tu dobrego rozwiązania. Zatem co, może wcale nie nadawać imion?
odpowiedz
aaaaaaaaaa (Ocena: 1) 30.04.2015 23:22
Boże, brak mi słów. co za brednie.
odpowiedz
Karo (Ocena: 1) 29.04.2015 21:19
Wolałabym być Bronkiem niż BRAJANKIEM :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2015 17:56
nie wierze w to co czytam...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 29.04.2015 12:21
A ja się z tym nie zgadzam, bo uważam, że imię jakub jest nie tylko popularne, ale także zwykłe i do mnie bardziej pasuje opis dzotyczący zwykłego imienia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo