MĘSKIM OKIEM: Z czym Twoje imię kojarzy się facetom? (część 2.)

Charakterystyka kolejnych 12 imion na specjalną prośbę Czytelniczek!
MĘSKIM OKIEM: Z czym Twoje imię kojarzy się facetom? (część 2.)
24.02.2015

Imię, choć często niedoceniane, jest nieodłącznym elementem naszego wizerunku. Nie sposób go od człowieka oderwać. W efekcie, biorąc pod uwagę indywidualne cechy konkretnych osób, niektóre imiona zaczynamy w specyficzny sposób kojarzyć. Skoro klasowa kujonka miała na imię X, wszystkie pozostałe X mają coś z niej. A jeśli Y jest aż nadto wyzwolona czy wręcz sprośna, każda kolejno spotkania Y będzie postrzegana przez jej pryzmat. Brzmi niesprawiedliwie, ale sporo w tym prawdy.

Postanowiłem sprawdzić, do czego może to doprowadzić. Razem ze znajomymi płci jakże brzydkiej, urządziłem kolejną burzę mózgów na ten temat. Padały konkretne damskie imiona i luźne skojarzenia ich dotyczące. Okazało się, że niektóre z nich wszyscy postrzegamy niezbyt pozytywnie, a inne wręcz przeciwnie. Czyżby imię naprawdę wpływało na osobowość? A może kojarzymy je z tą samą osobą? Tego nie wiem, ale coś jest na rzeczy.

Oto dalszy ciąg naszych rozmyślań, do których warto podejść z przymrużeniem oka. Albo wziąć je sobie do serca, bo wszystkie potwierdzone są spostrzeżeniami przynajmniej kilku facetów...

przyjaciele

EWELINA

Być może nie jest najpiękniejszą dziewczyną w klasie, a później kobietą w towarzystwie, ale nadrabia poczciwym charakterem. Uwielbia ludzi, zwłaszcza tych, którzy wykazują względem niej zainteresowanie. Nigdy nie stara się na siłę, dlatego często postrzegana jest jako mało zdeterminowana i wycofana. I w tym jej cały urok. Ma sporo kompleksów – większość Ewelin we wczesnej młodości zaliczyło incydent z nadwagą.

ALICJA

Większość jej znajomych zupełnie nie wie, jak wygląda jej twarz, bo zanim się na niej skupią, najpierw widzą jej zęby. Szczerzy się zawsze i wszędzie, co nie do końca podoba się smutnym z natury Polakom. Niezwykle kontaktowa, ale wielu ma wątpliwości co do jej szczerości. To jednak jedna z tych osób, które po latach wciąż są obok, więc nie może być aż tak wredna. Na partnerkę nadaje się średnio.

przyjaciele

KINGA

W przeciwieństwie do swoich koleżanek, ona chyba nigdy nie przejmuje się swoim wyglądem. Co nie oznacza, że jest brzydka i zaniedbana – zwyczajnie nie lubi sztuczności i stawia na naturalne piękno. Ma w sobie coś z faceta, bo lubi jasne i konkretne sytuacje, a kiedy musi coś powiedzieć... po prostu to mówi. Bez względu na przykre konsekwencje, jakie jej niezbyt delikatne słowa mogą wywołać. Nie wszyscy są w stanie to znieść.

PAULINA

Imię kojarzące się przede wszystkim z jednym – mówieniem. Paulina rozmawia, opowiada, trajkocze, ględzi i potrafi zamęczyć swoimi opowieściami. Mało co pozostawia tylko dla siebie, bo w przeciwnym wypadku energia rozsadziłaby ją od środka. Połączenie lenistwa z ambicją. Kiedy coś zaczyna, raczej nie zapowiada się na sukces, ale później wstępuje w nią mobilizacja i zazwyczaj dopina swego. Chce dobrze dla wszystkich.

przyjaciele

KAROLINA

Chyba każdy z nas zna jakąś Karolinę, ale mało kto potrafi ją do końca zdiagnozować. Niby kontaktowa, uśmiechnięta, rzeczowa, ale dla wybranych. Ma skłonność do otaczania się małą grupką przyjaciół, a całą resztę znajomych konsekwentnie ignoruje. Do czasu, kiedy ma jakiś interes, w którym inni mogliby jej pomóc. Jeśli się do Ciebie odzywa – albo uważa się za Twoją przyjaciółkę, albo czegoś chce.

KLAUDIA

Niezależnie od tego, jak wygląda, raczej nie ma z tym problemu. Lubi siebie, czym wielu podpada. Bardzo łatwo przywiązuje się do ludzi, chociaż są to zazwyczaj relacje burzliwe. Jednego dnia wyznaje miłość, drugiego nie chce na Ciebie spojrzeć. Wrodzone lenistwo uniemożliwia jej bycie najlepszą, choć ma ku temu zadatki. Zazwyczaj spoczywa na laurach i wystarczy jej, że nie jest najgorsza.

przyjaciele

MONIKA

Uosobienie powiedzenia, że „cicha woda brzegi rwie”. Najpierw delikatna i przewidywalna jak strumyk, od czasu do czasu uderza z siłą Niagary. Skoncentrowana na celu, do którego dąży pomimo wszystko. Z tą różnicą, że w przeciwieństwie do karierowiczek, ona nie zapomina o otaczających ją ludziach. Stara się utrzymywać ze wszystkimi poprawne relacje, bo nigdy nie można być pewnym, kto i do czego się przyda...

ALEKSANDRA

W szkole zazwyczaj kujonka, ale z tych, które da się lubić. Po latach trudno rozpoznać w niej tę samą osobę. Zazwyczaj jest pierwszą dziewczyną w towarzystwie, która zrywa z wizerunkiem cnotki. Kochliwa, a przy tym niezwykle odpowiedzialna. Istnieje spora szansa, że jeśli jeszcze tego nie zrobiła, już niedługo zaprosi Cię na swój ślub. Niestety, ma też skłonność do zapominania o dawnych znajomych, których nazywała kiedyś swoimi przyjaciółmi.

przyjaciele

PATRYCJA

Na pierwszy rzut oka – miss poprawności, porządku i zasad, ale kiedy tylko się rozluźni, natychmiast zapomina o konwenansach. Uchodzi za osobę poukładaną, chociaż w rzeczywistości mało nad czym panuje. Często się spóźnia, nie potrafi zorganizować sobie przestrzeni i jakby to powiedzieć – jest zwykłą bałaganiarą. Za to wspaniale mobilizuje do pracy innych, którzy chętnie ją we wszystkim wyręczają.

MARTA

Można o niej powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest duszą towarzystwa. Postać niby sympatyczna, ale wszystko zależy od okoliczności. Na co dzień raczej mroczna i mało zainteresowana tym, co dzieje się wokół niej. Ma skłonność do stanów depresyjnych. Wewnętrzne rozedrganie prowadzi do tego, że często błądzi i raczej nie wyciąga z tego wniosków. Jeśli Ci się zwierzy – możesz być pewna, że darzy Cię szczególnym uczuciem. To się nie zdarza często.

przyjaciele

MAGDALENA

Uwielbia małe przyjemności – kiedy ma wokół siebie sprawdzonych przyjaciół, dobrą muzykę, film, książkę i jedzenie, zapomina o wszystkim. W swoim roztargnieniu jest tak urocza, że inni bez gadania starają się jej pomagać w krytycznych sytuacjach. O Madzię trzeba dbać, bo sama o siebie raczej nie zadba. Być może ma dwie lewe ręce do niektórych spraw, ale to wciąż przenikliwy umysł, który potrafi zaskoczyć.

ANNA

Swojska dziewczyna, której nie interesują konwenanse i nieszczere relacje. Od ludzi wymaga wyłącznie zaangażowania, nie bacząc na całą resztę. Miewa skłonności do nałogów, które czasami ujawniają się wyjątkowo późno. Nigdy nie zgrywa damy – zawsze jest tą samą poczciwą Anką, przed którą nie trzeba, a nawet nie warto udawać. Wyjątkowo ostry język i brak skrupułów. Potrafi zmieszać człowieka z błotem i od razu lepiej się czuje.

Komentarze (151)

Ocena: 4.87 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2015 01:41
Laurę dajcie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2015 19:07
Podajcie imiona: Narcyza, Laura, Gabriela
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2015 19:20
Jadwiga, Mariola, Irena i Maria :)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2015 16:37
YY Patrycje nie są bałaganiarami i spóźnialskimi dziewczynami
odpowiedz
mammamama (Ocena: 5) 11.03.2015 00:17
a Emilia gdzie :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo