FACET RADZI: Jak rozpoznać, że on Cię ZDRADZA?

Męskie zachowania, które powinny wzbudzić Twoją czujność.
FACET RADZI: Jak rozpoznać, że on Cię ZDRADZA?
22.08.2013

Chciałabyś wiedzieć, co tak naprawdę myślą mężczyźni? Kontynuujemy nasz cykl, w którym możecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami i problemami z facetem. Dzisiaj kolejny ważny temat, który rozpala Waszą wyobraźnię. Jeśli anonimowo chcesz zapytać o coś Tomka, skontaktuj się z nami, wysyłając maila na adres redakcja(at)papilot.pl.

Wszyscy znajomi mówią mi, że jestem wyjątkowo przewrażliwiona na punkcie mojego chłopaka. Jest w tym trochę prawdy. Bardzo go kocham i nie mam zamiaru z nikim się nim dzielić. Zwłaszcza z żadną inną babą. Zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród dziewczyn, chętnie z tego korzystał, ale mnie udało się go usidlić. Jesteśmy razem od ponad pół roku, wszystko dobrze się układa, ale nie mogę się pozbyć myśli, że on tak naprawdę wcale się nie zmienił. Wystarczy, że dostrzegę na jego ubraniu przypadkowy włos i wpadam w depresję, że już sobie kogoś znalazł.

Wiem, że zachowuję się nie do końca normalnie, ale czasami mam niemal pewność, że mnie zdradza. Potem zastanawiam się nieco głębiej, słucham jego wyjaśnień i dochodzę do wniosku, że chyba przesadziłam. Nie złapałam go na gorącym uczynku, nie przeczytałam żadnego dwuznacznego SMS-a, nikt mi niczego nie doniósł, a ja dalej mam wątpliwości. Często wyjeżdża w sprawach służbowych, ciągle ma przy sobie telefon, wieczorami spotyka się podobno z kolegami... No to chyba jednak jest coś na rzeczy.

 

TELEFON – nie znam statystyk dotyczących tego tematu, ale podejrzewam, że 90 proc. współczesnych zdrad zostaje ujawnionych dzięki temu niewinnemu urządzeniu. Albo facet dziwnie się zachowuje (ciągle nosi przy sobie telefon, rozmawia w łazience, usuwa listę połączeń i wszystkie SMS-y, ciągle otrzymuje nowe wiadomości, coraz częściej zdarzają się sygnały, po których wychodzi do innego pomieszczenia i szeptem oddzwania), albo sama znajdziesz w nim dowód na jego winę – setki połączeń na nieznany numer, jednoznaczne SMS-y, dwuznaczne MMS-y.

Tak, obserwuj telefon, ale nie bądź też za bardzo wścibska. W końcu to może być fałszywy alarm i będzie Ci głupio. Zapytaj prosto z mostu, dlaczego nie może się rozstać z telefonem i kto tak do niego wydzwania. Jeśli zacznie się gubić w zeznaniach, nie będzie to działać na jego korzyść.

zdrada

A może doprowadziłam do tego, że on po prostu ma dosyć tych podejrzeń i szuka okazji by ode mnie uciec? Może naprawdę woli się spotkać z kumplem, niż męczyć się w moim towarzystwie? Tylko, że wciąż widzę przesłanki do tego, by posądzać go o najgorsze. Wystarczą małe gesty, rozmowa przez telefon w toalecie, wymazywanie historii połączeń i SMS-ów, przesadne dbanie o wygląd przed każdym wyjściem z domu, zapach nieznajomych perfum, które od niego wyczuwam...

Czy możesz mi zdradzić, czym tak naprawdę powinnam się przejmować? Może to co robi, wcale nic nie znaczy i rzeczywiście przesadzam? Błagam, odpowiedz szczerze, jakie są męskie triki, żeby ukryć romans. Czy zdradzana kobieta w ogóle może to wykryć, jeśli nie złapie faceta na gorącym uczynku? Na co powinnam zwracać uwagę? A może dać sobie już spokój? Wiem, że zazdrość może człowieka zgubić, ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że on naprawdę ma kogoś na boku.

Proszę o pomoc,

Monika

Szanowna Moniko,

od razu zaznaczę, że nie znam tematu z autopsji. Nie zdradzałem, więc trudno mi powiedzieć, co sam robiłbym na miejscu niewiernego faceta. Znam jednak ludzi, którzy ulegli emocjom i utrzymywali bliższe znajomości z więcej, niż jedną kobietą równocześnie. Kiedy zapytałem jednego z nich, jak to właściwie jest, ten przyznał, że w gruncie rzeczy to straszna męczarnia. Trzeba mieć na wszystko oko, bo bardzo łatwo wpaść. Kobiety podobno podświadomie wyczuwają zagrożenie, a wystarczy kilka drobnych szczegółów, by poznały prawdę. Oczywiście, pod warunkiem, że objawy nie są wytworem ich chorej, zazdrosnej wyobraźni. Spróbujmy zająć się tym tematem punkt po punkcie.

Przedstawię kilka objawów, które mogą świadczyć o zdradzie i utrzymywaniu bliższej relacji z inną kobietą. MOGĄ, nie muszą. Im więcej z nich dzieje się równocześnie, tym większe prawdopodobieństwo. Nie wystarczy włos na jego płaszczu, czy plama ze szminki na kołnierzyku koszuli. To mogą być zupełne przypadki, więc lepiej przyglądaj mu się całościowo, nie skupiając się wyłącznie na drobnostkach.

WYGLĄD – twierdzisz, że przesadnie dba o swój wizerunek. Gdziekolwiek wychodzi, zawsze chce wyglądać perfekcyjnie. Zastanów się nad tym, czy nie robił tego wcześniej. Może to po prostu jego styl, a nie objaw zdrady? Przyjmijmy jednak, że to nowość w jego zachowaniu. Faktycznie, może być coś na rzeczy. Sprawdź, czy równie starannie przygotowuje przed wyjściem do pracy czy na wspólne zakupy. Jeśli przesiaduje długie godziny w łazience wyłącznie przed wieczornymi spotkaniami z „kolegami”, to bądź czujna.

Zaczął stosować Twoje pachnące żele pod prysznic i olejki do kąpieli? Krem przeciwzmarszczkowy znika z Twojego słoiczka szybciej, niż dotąd? Zostawia coraz więcej ubrań do prania? Układa sobie włosy, chociaż kiedyś było mu wszystko jedno? Obserwuj go uważnie.

PRACA – kiedyś wracał do domu pół godziny po zakończeniu pracy, a teraz przesiaduje tam do wieczora? Przychodzi coraz później i zmęczony opowiada o szefie-tyranie, który się na niego uwziął? Po wszystkim wcale nie jest głodny i od razu kładzie się spać? Nie chcę Cię martwić, ale wcale nie musiała go wykończyć praca. Być może to zbieg okoliczności, ale zawsze można zadzwonić na służbowy numer po godzinach i przekonać się, czy rzeczywiście pracuje w pocie czoła, a nie umila sobie czas w mniej zobowiązującym miejscu.

Nie będę wspominał o coraz częstszych i dłuższych delegacjach, w które jest wysyłany wyłącznie z innymi mężczyznami. Przynajmniej tak twierdzi. Jeśli boi się przyznać, że jedzie także koleżanka z pracy, sekretarka lub asystentka, może jest przewrażliwiony na punkcie obcych kobiet i nie chce Cię denerwować. Może ma jakiś powód...

ROMANTYCZNE GESTY – do tej pory stronił od okazywania uczuć, ale nagle coś go tknęło i zasypuje Cię kwiatami oraz pięknymi słówkami i wyznaniami miłości? Mógł dojść do wniosku, że za mało się starał i wypadałoby wreszcie okazać swoje oddanie, albo... tuszuje swoje przewinienia, sądząc że dzięki temu nie zorientujesz się, że kręci z kimś na boku. Sama najlepiej wyczujesz, czy to podejrzana zmiana zachowania, czy może szczere gesty. Różnie to z nami bywa i czasami naprawdę mamy takie zrywy, które wcale nie są spowodowane romansem.

Niektórzy faceci myślą, że wystarczy piękny bukiecik, bombonierka i szepty do uszka raz na kilka dni, by uśpić czujność kobiety. No cóż, czasami to działa. Jeśli sytuacja ta łączy się z wcześniej przedstawionymi objawami, wtedy Twoja podejrzliwość może być uzasadniona.

SEKS – kiedyś był w stanie błagać Cię na kolanach o zbliżenie, ciągle było mu mało, a teraz zadowala się seksem tylko raz na jakiś czas? Już nie naciska i czeka wyłącznie na Twoją inicjatywę? A może, nawet jeśli Ty sama proponujesz odrobinę szaleństwa w sypialni, on wykręca się zmęczeniem, kiepskim samopoczuciem, bolącym zębem, karkiem czy czymkolwiek? To naprawdę może być dziwne. Jeśli zdarzy się to raz czy dwa, nie wpadaj w panikę. To może być rzeczywiście gorsza forma. Jeśli trwa to nieco dłużej, coś może być na rzeczy.

Skoro mężczyzna decyduje się na zdradę, to zazwyczaj całe swoje pożądanie przenosi na nową partnerkę. Ona wydaje mu się „świeższa”, bardziej pociągająca, tajemnicza itd. Często ulega jej urokowi i nie ma już siły na bliskość ze stałą partnerką. To już nie wymysł przewrażliwionych kobiet, ale raczej fakt.

KOMPUTER – nowe, ale jakże skuteczne narzędzie. Dzięki niemu może utrzymywać stały kontakt z nową dziewczyną lub poszukiwać chętnych na skok w bok. Do tej pory było mu wszystko jedno, czy patrzysz mu w monitor i sama korzystasz z jego komputera, a teraz zasłania ekran, chroni profil hasłem dostępu, wylogowuje się z poczty i portali społecznościowych? Każdy ma prawo do prywatności, ale taka zmiana musi mieć jakąś przyczynę. W połączeniu z resztą objawów, może to być dla Ciebie zastanawiające.

Najważniejsze jest jednak to, że nie warto popadać w obłęd. Nie szukaj dowodów na siłę. Obserwuj, ale spokojnie, bez zbędnych ruchów. Czasami nadgorliwa partnerka może nas ogłupić do tego stopnia, że sami miotamy się w swoich zachowaniach, nawet jeśli naprawdę nie mamy niczego na sumieniu. Przyznałaś, że czasami przesadzasz, więc zwróć uwagę na proporcje. Jeden podejrzany gest o niczym nie świadczy. Istotna jest dopiero cała seria przemian.

Tomek

Komentarze (57)

Ocena: 5 / 5
Aśka (Ocena: 5) 11.12.2017 11:01
Późne powroty do domu, dziwne telefony, ciągłe smsy z kimś, blokowanie telefonu, komputera, brak czułości.. u mnie to były takie oznaki. Ale żeby jeszcze mieć 100 pewności skorzystałam z usług pani detektyw Skrzypek, która szybko potwierdziła moje podejrzenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2015 23:43
U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.
odpowiedz
Hehej (Ocena: 5) 03.09.2014 19:08
Norma, ale na szczeście można to przeskoczyć programami szpiegowskimi, chociażby NinjaLogger ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2014 22:32
Zaraz, zaraz. ZAWSZE zabezpieczam komputery hasłem i wylogowuję się z portali. To chyba norma, nie objaw zdrady?
odpowiedz
ofiara kolekcjonera (Ocena: 5) 28.08.2013 00:20
facet ma kochanke ? kobieta nowego gacha ? a co powiedzie na to , ponad rok temu poznalam na jednym z portali randkowych przystojnego faceta , troszke starszy ode mnie , wysportowany , atrakcyjny , w rozmowach bardzo inteligentny , wydawać by sie moglo ideal! godziny rozmow , miliony sms-ow, w końcu upragnione spotkanie , porazilo mnie jak piorunem , cudowne noce , romantyzm zywcem wyjety z z tv, wyznania milosci , wspólne plany , az tu nagle pewnego dnia rozmawiajac znim na fb , dostaje wiadomosc " sprawdz poczte to co zobaczylam zwalilo mnie znog , co sie okazalo moj luby nazywa sie zupelnie inaczej niz twierdzil , jest zonaty ,chociaz jeszcze tylko formalnie , ale jednak , i zeby tego bylo malo w zwiazku !!!!!!! poczulam sie jak w tanim filmie rodem z argentyny !!!!!!!!!! szok rozpacz wscieklosc , nie potrafie sprecyzowac co w tej chwili czulam ,tego nie da sie nazwac slowami . moj paryski kochanek oczywiscie zdematerializowal sie w chwlil kiedy zorietowal sie , ze jedna z jego dziewczyn wlamala sie na jego profil i znam prawde , co sie okazalo , nie bylam to jedna czy nawet 2 oszukiwane przez niego dziewczyn , bylo nas 36!!!!!!!!!!!!!! nie raczyl nas nawet przeprosic , zwyczajnie zwinął kramik i tyle go widzialysmy . nie potrafie sie pozbierac , nie wiem czy jeszcze kiedys sie przed kims otworze....pozdrawiamy Cie Adamie / Marku .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo