SAVOIR-VIVRE W ŁÓŻKU

Nawet figlując w łóżku niczym dzika kotka, możesz zachowywać się z klasą. Uprawiając seks warto pamiętać o dobrych manierach. Przed Wami SYPIALNIANY BON TON!
SAVOIR-VIVRE W ŁÓŻKU
22.02.2011

savoir-vivre to nic innego jak ogłada, kindersztuba, czyli znajomość dobrych manier i obowiązujących zasad. Wyrażenie to kojarzy nam się przede wszystkim z bon tonem w pracy, na przyjęciach, podczas spotkań oficjalnych i towarzyskich czy z zachowaniem przy stole. Ale na tym nie koniec. savoir-vivre obowiązuje również w sypialni. I należy tych zasad przestrzegać. O jakich zasadach mowa?

1. Szacunek do partnera

To podstawowa reguła, o której w łóżku bardzo często zapominamy. Kiedy temperatura w sypialni się podnosi, najważniejsze stają się dla nas nasze potrzeby. Wytknąć można to zwłaszcza mężczyznom, którzy zwykle na pierwszym miejscu stawiają swoją rozkosz. Jednak erotyczny savoir-vivre nakazuje szanować potrzeby partnera. Reaguj na wskazówki czy słowa kochanka, pytaj go, co sprawia mu przyjemność, zrozum, gdy na coś nie będzie miał ochoty. Dobra partnerka (i partner!) w łóżku pamiętają, że nie są w nim sami. I potrafią dostosować swoje potrzeby do potrzeb drugiej osoby. Bo wiedzą, że dzięki temu można czerpać z seksu maksimum rozkoszy.

2. Wyczucie czasu

Wszyscy wiemy, że seks jest świetny, ale nie każda pora jest dobra, żeby wskakiwać do łóżka. Są chwile, kiedy jedna ze stron może nie mieć ochoty na figle. I zgodnie z regułami dobrych manier w sypialni powinnaś te chwile wyczuć. Nie nalegaj na seks, jeśli partner jest zmęczony, zdenerwowany czy podupadł na zdrowiu. Zrozum również, że każdy może czasem nie mieć ochoty na seks. I przyczyną wcale nie musisz być ty. Erotyczny savoir-vivre podpowiada, żebyś uszanowała brak chęci wybranka na zbliżenie. Dlatego nie nalegaj, jeśli ukochany nie chce się kochać. Pamiętaj, że seks ma być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Łatwiej wyczujesz, czy przyszła dobra pora na zbliżenie, jeśli zajrzysz do naszego seksualnego kalendarza na cztery pory roku.

3. Delikatność i subtelność

Nie oznacza to wcale, że masz zachowywać się powściągliwie w łóżku i zapomnieć o swoich pragnieniach, kiedy marzy ci się gorący seks bez zahamować. Jednak nawet kochając się szybko, dziko i bez opamiętania, nie zapominaj o tym, aby być delikatną i subtelną. Dlatego nie przesadzaj z wulgaryzmami, drapaniem, pluciem, gryzieniem, czyli brutalnym zachowaniem w łóżku. Jeśli się zagalopujesz, możesz zadać mężczyźnie ból i zniechęcić go do erotycznej zabawy. W łóżku powinnaś być przede wszystkim kobieca. Nie zapominaj, żeby okazać partnerowi czułość, zrozumienie i zainteresowanie. Nawet jeżeli nie w trakcie seksu, to zaraz po nim. Właśnie tego wymaga od ciebie erotyczny savoir-vivre.

4. Rozmowa o początkach

Ten problem każdy dobrze zna: kiedy pojawia się nowy partner, zwykle zastanawiamy się, kiedy wypada pójść z nim do łóżka. Pytanie to zadają sobie szczególnie osoby, które inicjację mają dopiero przed sobą. Co mówi o tym savoir-vivre? Przede wszystkim warto taką decyzję przedyskutować z partnerem, szczególnie jeśli w grę wchodzi pierwszy raz. Porozmawiajcie, czego od siebie oczekujecie, co spędza wam sen z powiek i jak wyobrażacie sobie „tę” chwilę. Posłuchaj również tego, co chce ci powiedzieć ukochany. I nie zapominaj o jego słowach, kiedy pójdziecie na całość. W przypadku kobiet, które pierwszy raz mają za sobą, również nie zaszkodzi porozmawiać o seksie – np. o tym, w jaki sposób będziecie się zabezpieczać.

seks z nowym kochankiem

5. Dbanie o grę wstępną i końcową

Kiedy pojawia się zwierzęca wręcz ochota na seks, marzymy tylko o tym, żeby ściągnąć ubranie z partnera i jak najszybciej zacząć się z nim kochać. I to jest OK. Jednak dobre maniery w łóżku wymagają od kochanków zadbania o czas tuż przed zbliżeniem i zaraz po nim. Oznacza to, że powinniście celebrować grę wstępną i nie ograniczać jej do (zbędnego) minimum. Pocałunki i pieszczoty są doskonałym preludium miłości. Dzięki nim można czerpać z seksu jeszcze więcej rozkoszy. To samo dotyczy gry końcowej. Tuż po seksie nie wyskakuj z łóżka do łazienki. Przytul się do partnera i przedłuż tę magiczną chwilę. Erotyczny savoir-vivre podpowiada, żeby w takim momencie być czułą, delikatną oraz subtelną. Z osobnego tekstu dowiesz się, jak zbliżyć do siebie po seksie.

6. Wspólne rozwiązywanie problemów

W łóżku nigdy nikt nie jest sam. Nawet jeśli coś nie wyjdzie, z problemami trzeba sobie radzić razem, nie w pojedynkę. To bardzo ważne. Dlatego jeśli przez ciebie lub partnera seks okaże się nieudany albo pojawią się inne łóżkowe problemy, nie wskazujcie winnych i nie róbcie awantur. Najważniejsze jest być dla siebie wsparciem i razem poszukać rozwiązania. W przeciwnym wypadku problemy się tylko pogłębią. Zgodnie z erotycznym savoir-vivrem, powinniście nauczyć się dyskutować nie tylko o tym, co dobre, ale również o tym, co szwankuje. I starać się szukać wyjścia z sytuacji. Inaczej problemy się spiętrzą.

Savoir-vivre pozwala na nieco więcej z własnym partnerem niż z nowym kochankiem. Gdy lądujesz w łóżku z przystojnym nieznajomym albo z facetem, którego znasz od niedawna, pamiętaj, że warto zachować nieco powściągliwości i subtelności. Przede wszystkim wsłuchaj się w potrzeby partnera. Nawet jeśli nie masz pojęcia, co uwielbia, a czego nie znosi w sypialni, szybko wyczytasz to z jego ruchów, gestów, słów... Pamiętaj również, żeby nie wytykać mu wpadek i nie mówić za dużo. Zwłaszcza gdy miałaby to być krytyka.

Jednak również w przypadku stałego partnera warto zachowywać się w sypialni rozważnie i romantycznie. Czyli z klasą. Dobre maniery z całą pewnością zauważy twój partner. Mężczyźni, nawet jeśli mówią inaczej, potrzebują dużo uwagi, zrozumienia i czułości. Przestrzegając zasad erotycznego savoir-vivre’u, z całą pewnością każdy seks stanie się niezwykłym doświadczeniem.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Czego kobiety wstydzą się po seksie z nowym kochankiem?

Sprawdź, co najbardziej stresuje kobiety po nocy spędzonej u boku nowego mężczyzny.

SYPIALNIA: Czy kobieta zawsze ma prawo powiedzieć „NIE”?

Co zrobić, żeby obie strony były w łóżku zadowolone?

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2011 23:50
Jednak nawet kochając się szybko, dziko i bez opamiętania, nie zapominaj o tym, aby być delikatną i subtelną. -to sobie zaprzecza..zresztą w sexie trudno sie kontrolowac...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2011 19:29
:))i tak macie racje wszystkie komenatarze są dobre!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2011 19:27
Każdy lubi co innego w łóżku ,a o higenie warto pametać:)) nie ma co się hamować!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2011 20:50
no ja nie wiem, moim zdaniem kazdy lubi co innego, wiec nikt nie bedzie sie tym sugerowac,,, mysle ze wszystko jest dobre jesli tylko nie jest przesadzone i nie jest ciagle powtarzane.... :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2011 11:03
dlaczego nie przesadzac z wulgaryzmami itp? jesli obje strony to lubia to po co sie hamowac.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie