13 zaskakujących CIEKAWOSTEK O CAŁOWANIU: Na pewno o tym nie wiedziałaś!

Oto 13 najciekawszych i zaskakujących faktów na temat całowania, których do tej pory nie znałaś.
13 zaskakujących CIEKAWOSTEK O CAŁOWANIU: Na pewno o tym nie wiedziałaś!
17.02.2011

Według badań, całuje się aż 95 proc. ludzkości. Całujemy się przede wszystkim w usta, ale nie mniej popularne są pocałunki w policzek, rękę czy inne części ciała, np. w szyję. Naukowcy wyliczyli, że w ciągu całego życia całujemy się przez... 14 dni! Podczas jednego pocałunku tracimy średnio 10 kalorii na minutę. Dodatkowo, kiedy się całujemy, pracuje aż 39 mięśni twarzy i głowy. Co więcej, obniża się cholesterol, ciśnienie krwi, a w organizmie wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Nic dziwnego, że pocałunek doczekał się swojego święta: 28 grudnia obchodzimy międzynarodowy dzień całowania. W większości kultur całowanie służy wyrażaniu uczuć. Z kolei w ostatnim czasie zawrotną karierę robi barseksualizm, czyli całowanie się obcych dziewczyn w barach. Ale jest jeszcze kilka ciekawych faktów o całowaniu, które z całą pewnością warto poznać!

Sposób na długowieczność

Regularne całowanie może wydłużyć życie nawet o pięć lat! Całujmy się zatem nie tylko dla przyjemności, ale i dla zdrowia.

Kocha, nie kocha?

Sposób całowania na pożegnanie mówi bardzo wiele o zaangażowaniu mężczyzny. Jeśli zazwyczaj daje ci szybkiego buziaka w policzek na „do widzenia”, może oznaczać, że nie jest otwarty i prawdopodobnie ma trudności z wyrażaniem uczuć. I jeżeli mimo upływu czasu, robi tak za każdym razem, najprawdopodobniej nie jest zbyt zaangażowany w wasz związek i jego uczucia są obojętne. Chcesz go rozgryźć? Sprawdź, co mówi o nim sposób całowania.

Gotowi na seks

Prawie co drugi mężczyzna przyznaje, że długi, soczysty pocałunek sprawia, że będą natychmiast gotowi do uprawiania seksu. Dla porównania – dotykanie miejsc intymnych skutkuje błyskawiczną gotowością tylko u co trzeciego faceta.

Usta szeroko otwarte

Mężczyźni rozpoczynają pocałunek mając szeroko otwarte usta, ponieważ podświadomie chcą przekazać partnerce odpowiedzialny za libido testosteron. Teraz już wiesz, że facet, który podczas całowania staje się nieco agresywny, po prostu chce, żebyś była bardziej namiętna.

jak się całować

Pobili rekord

Rekord Guinessa w długości pocałunku należy do... dwóch mężczyzn! Studenci Matt Daley i Bobby Cancielo z College of New Jersey w 2010 roku całowali się przez 33 i pół godziny. Rekordziści nie byli parą, a jedynie przyjaciółmi. Daley przed pocałunkiem zapytał o zgodę swojego partnera. Ponieważ przez cały czas musieli stać, wymyślili zestaw rozciągających ćwiczeń, które pomogły im zachować przytomność. Była to pierwsza – i skuteczna – próba pobicia tego rekordu przez seksualną parę. Poprzedni najdłuższy pocałunek trwał 32 godziny i 7 minut.

Sieć nerwów

Czubek języka i twoje usta to jedna wielka sieć nerwów. Jest ich tutaj 100 razy więcej niż w opuszkach palców. Warto o tym pamiętać i nie bagatelizować całowania, zarówno podczas gry wstępnej, jak i... gry końcowej.

I kissed a girl…

Ponad 50 proc. dziewczyn między 18. a 24. rokiem życia przyznaje, że chociaż raz całowało się z kobietą. W przypadku ich koleżanek w wieku 25-34 do takiego doświadczenia przyznaje się nieco mniej pań – 43 proc.

Zawarli umowę

W średniowieczu ważne kontrakty, szczególnie te wagi państwowej, podpisywano, stawiając znak „X” na dokumencie i... całując go. Właśnie tak zawierane były wtedy umowy.

Biodro do biodra

Jest prosty sposób, żeby podkręcić nawet najbardziej niewinny pocałunek, a tym samym zwiększyć poziom pożądania między kobietą a mężczyzną. Zwykle całujemy się, mając splecione ramiona. Jednak wystarczy przysunąć do siebie biodra, a temperatura wyraźnie wzrośnie! Chcesz poćwiczyć całowanie? Zajrzyj do osobnego tekstu!

Co z uchem?

Oto najlepszy sposób na całowanie męskiego ucha. Całuj i ssij płatek, a następnie na chwilę przesuń koniuszkiem języka po brzegu ucha. Taki pocałunek podnieci nawet najbardziej oziębłego faceta.

Całowanie się nie liczy

Według badań, mężczyźni dwa razy częściej niż kobiety idą do łóżka z osobą, która kiepsko całuje. Hmm.

francuski pocałunek

Nie będzie związku

Według innych badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, zły pocałunek na dobrą sprawę zaprzepaszcza szansę na związek. Aż 66 proc. kobiet i 59 proc. mężczyzn przyznało, że straciło pociąg seksualny do potencjalnego partnera, kiedy pocałunek okazał się kompletnym rozczarowaniem.

Drobnoustroje i bakterie

Na zakończenie mniej optymistyczne dane zebrane przez uczonych ze Szwecji, zajmujących się higieną jamy ustnej. Podczas jednego francuskiego pocałunku wraz ze śliną dochodzi do wymiany: aż 40 tys. (!) drobnoustrojów, 250 gatunków bakterii, 0,7 grama białka, 0,45 grama tłuszczu i 0,19 grama innych związków organicznych. Na baczności powinni się mieć zwłaszcza alergicy.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Pocałunek wybudził ją ze śpiączki!

Poznaj niezwykłą historię Emmy, której pocałunek pomógł obudzić się ze śpiączki.

VIDEO NA DZIŚ: Nauka całowania… z pasją!

Całowanie nigdy nie wychodzi z mody. Sprawdź, jak powinnaś się całować.

Polecane wideo

Komentarze (128)

Ocena: 5 / 5
Kika (Ocena: 5) 02.04.2018 21:55
Ja umiem się całować z moim chłopakiem i nie ma szansy żebym z nim zerwała
odpowiedz
feniX (Ocena: 5) 23.10.2013 09:56
mężczyźni ida 2 razy czesciej do łóżka.... z kim sie pytam? z małpami? jestesmy z tej samej gliny i jeb,,my sie równo:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2012 20:50
Ja się umię całowac heuheuheu ;* z moim chlopakiem wylacznie ;****
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2012 21:36
Tutaj wpisz treść komentarza do 13 zaskakujących CIEKAWOSTEK O CAŁOWANIU: Na pewno o tym nie wiedziałaś!...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2011 19:54
ja myślałam że nie umiem się dobrze całować a okazało się że robię wszystkie te rzeczy i wiele własnych hihi dobre ..;*
odpowiedz

Polecane dla Ciebie