Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?

Podniecenie, zmiany na ciele, orgazm – reakcje seksualne faceta nie ograniczają się wyłącznie do narządów płciowych. Współżycie zaczyna się w mózgu...
Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?
15.01.2011

Każdy seks to mnogość etapów, przeżywanych różnie przez kobietę i mężczyznę. Generalnie reguła jest prosta: najpierw pojawia się pożądanie, potem podniecenie, szczytowanie i powrót do stanu normalnego. Z tego, jak my, kobiety przeżywamy seks i orgazm, dobrze zdajemy sobie sprawę. Czy jednak zastanawiałaś się kiedykolwiek, co czują mężczyźni, gdy się kochają? Oni, tak samo jak kobiety podniecają się rzeczywistym bądź wyobrażonym bodźcem – w ich przypadku ekscytację może wywołać nawet wspomnienie z przeszłości o zabarwieniu erotycznym, przedmioty lub okoliczności kojarzące się z seksem. A to oznacza, że panowie potrafią podniecić się bardzo mocno nawet bez kontaktu fizycznego. Jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze podnieca mężczyzn, zajrzyj do osobnego tekstu.

Reakcja na podniecenie

Sygnały z mózgu przenoszone są wzdłuż rdzenia kręgowego w dół do narządów płciowych i odcinają odpływ krwi z członka, co powoduje jego wzwód – wymienia dr Miriam Stoppard, autorka książki „Magia i czar seksu”. – Narząd ten, na ogół wiotki i obwisły, staje się sztywny i wzniesiony ku górze, pulsujący, a żyły robią się widoczne – dodaje specjalistka. Co ważne, wzwód członka można podtrzymać przed dłuższy czas, pod warunkiem, że umiejętnie kontroluje się technikę i natężenie gestów prowadzących do pobudzenia. Taki stan może częściowo ustępować i nagle wracać, kiedy mężczyzna jest wyjątkowo podniecony. Należy przy tym pamiętać, że wzwód można bardzo łatwo przerwać, gdy pojawią się bodźce spoza sfery seksualnej. O których mowa? – Nagły głośny dźwięk, zmiana oświetlenia lub temperatury czy też jakiekolwiek rozproszenie uwagi mogą spowodować częściowe lub całkowite ustąpienie erekcji – podkreśla dr Stoppard.

Czerwony jak cegła

Ale zwiększony dopływ krwi nie tylko wywołuje wzwód – to on odpowiedzialny jest za zaczerwienienie twarzy. Bardzo często pojawiają się na niej plamy. Warto podkreślić, że taki rumieniec pojawia się najpierw w podbrzuszu, a potem wędruje przez klatkę piersiową właśnie w kierunku twarzy. Normalne jest także zaczerwienienie na ramionach i udach. Dr Miriam Stoppard podpowiada: gdy osiągnie pełną intensywność, przypomina niekiedy wysypkę typową dla odry. Zaraz po wytrysku zaczerwienienie znika bardzo szybko, jednak szyja i twarz bledną na samym końcu. Kiedy mężczyzna uprawia seks, normalne jest również u niego stwardnienie sutków, które może się utrzymać nawet godzinę po wytrysku. I tutaj podpowiedź dla pań: jeśli sutki zostaną poddane odpowiedniemu pobudzeniu, staną się strefą erogenną. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić z intensywnością pieszczot – mocne gryzienie sutków to jedno z zakazanych zachowań w sypialni! Podczas aktu seksualnego, u mężczyzny wzmaga się także częstość akcji serca, oddechów, wzrasta ciśnienie krwi. – Ściany moszny grubieją, a jądra zbliżają się do ciała – zaznacza autorka książki „Magia i czar seksu”.

Subiektywne wrażenie nieuchronności

Szybsze tempo ruchów, głośny oddech, a często również pot są wyraźną informacją dla kobiety, że mężczyzna zmierza do orgazmu. Na chwilę przed szczytowaniem, panowie przeżywają poczucie „nieuchronności”. Mężczyźni opisują to jako wrażenie, że zbliża się wytrysk. Trwa to przez dwie, góra trzy sekundy. Kochanek na wtedy świadomość, że nie zdoła już zatrzymać lub opóźnić wytrysku, bo stracił nad nim kontrolę. – Subiektywne wrażenie nieuchronności następuje w momencie gromadzenia się nasienia w krokowym odcinku cewki moczowej tuż przed rozpoczęciem się samego wytrysku – twierdzi dr Miriam Stoppard. Dla porównania: kobiecy orgazm może zostać rozproszony przez bodźce zewnętrzne, natomiast męski – raz zainicjowany – trwa nadal aż do ejakulacji. Tuż przed wytryskiem jądra powiększają się i unoszą ku górze. Jest to moment, kiedy powrót do stanu normalnego bez pozbycia się nasienia jest coraz trudniejszy. Pod koniec okresu podniecenia pojawiają się mimowolne skurcze mięśni. Czasem występują również skurcze dłoni i stóp.

facet

Och, jak przyjemnie…

\W końcu nadchodzi orgazm, czyli powtarzające się w regularnych odstępach skurcze cewki moczowej i głęboko położonych mięśni członka. Związane są z tym wyjątkowo przyjemne doznania – to po prostu czysta rozkosz. Podczas szczytowania cewka (na całej długości) kurczy się rytmicznie, wypychając nasienie. Pojawiają się również skurcze odbytu: średnio co 0,8 sekundy. Najsilniejsze są pierwsze trzy, cztery skurcze, których siła i częstotliwość następnie znacznie spada. Te słabsze mogą trwać jeszcze parę sekund. Warto podkreślić, że jeśli mężczyzna przez kilka dni się nie kochał, w jego wytrysku będzie znacznie więcej nasienia niż w przypadku uprawiania systematycznego seksu. I jeszcze jedna uwaga. – Orgazm i wytrysk to dwa odrębne procesy, które mogą wystąpić jednocześnie lub nie. Jeden z nich może też nastąpić samoistnie – zauważa dr Stoppard. Mężczyzna może mieć wytrysk w wyniku pobudzenia seksualnego, lecz nie przeżyć przy tym orgazmu. Rzadziej jednak zdarza się orgazm bez wytrysku. Z kolei panowie przeżywający wielokrotny orgazm, mają tylko jeden wytrysk.

I po wszystkim

Gdy mężczyzna zostaje zaspokojony, większość reakcji ustępuje bardzo szybko. Członek wiotczeje, a następny stosunek możliwy jest dopiero po pewnym czasie. Warto podkreślić, że wyjęcie członka z pochwy natychmiast po wytrysku skutkuje niemalże błyskawicznym ustąpieniem wzwodu. Erekcja mija wolniej, gdy po orgazmie członek jeszcze przez jakiś czas zostaje w pochwie. Mężczyzna po seksie zakończonym wytryskiem jest odprężony, zrelaksowany i na ogół myśli już o wszystkim, tylko nie o... igraszkach. A gdy jego penis wraca do swoich normalnych rozmiarów, mężczyzna zwykle staje się senny. Nie należy się dlatego obrażać, gdy po igraszkach partner, zamiast nas przytulić, zasypia – wbrew pozorom może was to bardzo do siebie zbliżyć. Poza tym powinnyśmy się cieszyć, bo w ten sposób jego organizm wysyła nam sygnał, że było mu przed chwilą bardzo dobrze.

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Najdziwniejsze męskie fetysze: Co podnieca facetów?

Uwielbiają kobiece stopy i włosy… Ale na tym męskie fetysze się nie kończą.

Mężczyźni aż 13 razy dziennie myślą o seksie!

Faceci o igraszkach myślą 5 tys. razy rocznie, czyli około 13 razy w ciągu dnia!

Polecane wideo

Komentarze (58)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2014 22:54
mam cale przescieradlo mokre tak jestem podniecony6
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2014 22:51
ja mam orgas i co mam zrobic
odpowiedz
Ola (Ocena: 5) 17.12.2013 16:39
Ola
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2013 09:21
mój człon ma 9cm a ja mam 11lat. czy muszę się martwić.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2012 13:16
Tutaj wpisz treść komentarza do Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie