Związki zabierają nam przyjaciół: Ilu bliskich znajomych straciłaś przez swojego partnera?

Psychologowie twierdzą, że to nieuniknione! Ilu przyjaciół Ty straciłaś w czasie trwania swojego obecnego związku? Policz!
Związki zabierają nam przyjaciół: Ilu bliskich znajomych straciłaś przez swojego partnera?
18.02.2011

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeprowadzili sondaż wśród 100 kobiet i mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat. Ankietowani wypełniali kwestionariusz, w którym pojawiały się pytania, dotyczące ich partnerów i przyjaciół. Okazało się, że obie płcie w takim samym stopniu traciły kilku znajomych po tym, jak wchodziły w nowe związki.

 - Właśnie wykazaliśmy, że jeśli ludzie pozostają w romantycznym związku, kosztuje ich to dwóch przyjaciół. Zamiast mieć w wewnętrznym kręgu intymności ok. 5 standardowych przyjaciół, mogą się "pochwalić" tylko czterema. To dla nas nieco zaskakujące – twierdzi prof. Robin Dunbar.

Z sondażu wynika zatem, że jednego przyjaciela zastępuje nam nasz partner, drugi natomiast nie wytrzymuje zbyt długiego ignorowania i kontakty z nim się urywają. Jest to skutkiem tego, że nowe związki zazwyczaj pochłaniają ludzi emocjonalnie, są oni zafascynowani ukochanym/ukochaną i poświęcają spotkania z przyjaciółmi na rzecz nowych relacji.

Czy Wy również zauważyłyście, że grono Waszych znajomych kurczy się, kiedy jesteście zakochane?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Dlaczego kobiety chcą uprawiać seks? WCALE NIE Z MIŁOŚCI CZY POŻĄDANIA!

Okazuje się, że jesteśmy bardziej wyrachowane niż myślą mężczyźni!

Nowy trend studniówkowy: utrata dziewictwa

Pierwszy raz po studniówce to nowa moda, która dotarła do Polski z Zachodu. Jak komentują to seksuolodzy?

 

Komentarze (73)

Ocena: 5 / 5
Blackprinces (Ocena: 5) 08.01.2013 22:04
Ja również straciłam przyjaciół. Właściwie można powiedzieć że nie byli to przyjaciele. Niestety żeby być z moim facetem musiałam wyjechać z Polski. Jednak myślałam , że wszystko się jakoś ułoży. Mi nie przestało zależeć. Jednak nawet jak pojechałam do Polski na urlop. Byłam w moim mieście rodzinnym 2 dni, miałam sprawy do załatwienia jednak pomimo tego że chciałam dla każdej przyjaciółki znaleźć trochę czasu one nie miały go dla mnie. Ale tak się czasem pocieszam, ze przecież one wiecznie nie będą dla mnie miały czasu nawet jakbym została w Polsce. Żyć z nimi na co dzień nie będę...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 19:26
ja kiedy poznalam mojego obecnego męża poznałam jego przyjaciela i jego dziewczynę wspólne wypady w góry dyskoteki wspólne kolacje wypady na pizze i przyjaciel zaproponował mi wspólny interes nie zgodziłam się bo znałam go dość krótko może 3 msc i trochę się tego obawiałam poprostu czułam że jego dziewczyna jest o niego trochę zazdrosna nie chciałam tego zepsuć pózniej przyjaciel zerwał z tą dziewczyną poznał inną powiodło mu się finansowo lepiej i odseparował się od nas po moim ślubie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2011 21:24
tez juz niemam nikogo.. oprócz teraz juz mojego męża.. czasem mi tego brakuje ale z czasem napewno sie znajdą jakies nowe kumpele ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2011 21:51
ja straciłam wszystkich znajomych w wieku 17 lat bo wtedy zaczelam na powaznie byc z facetem swoim jestes z nim juz 4 rok i nie mam nikogo z kim mogłabym sie spotkac na plotki. Probowałam odnowic wielokrotnie znajomosciu, ale mojego dawne" przyjaciolki " mnie juz chyba nie znaja :| przykre i dziwne. Nie Myslałam ze w wieki 21 lat nie bede miala zadnego przyjaciela albo chociaz kolezanki z ktora moge sie spotkac.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2011 10:50
nie straciłam żadnego a nawet zyskałam więcej. Głupoty piszecie. Wszystko zależy od ludzi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo