EROTYCZNY PRZEWODNIK PO POLSCE

W których regionach Polski ludzie najchętniej uprawiają seks analny? Gdzie Polacy zdradzają najczęściej? Sprawdź, jak wygląda erotyczna mapa naszego kraju!
EROTYCZNY PRZEWODNIK PO POLSCE
14.01.2011

Badania przeprowadzane wśród Polaków w ostatnich latach pokazują, że coraz odważniej podchodzimy do kwestii seksu. Chętniej sięgamy po gadżety erotyczne, częściej umawiamy się na intymne randki przez Internet, a także wyzbywamy się oporów przed masturbacją. Jak wygląda to w poszczególnych regionach Polski?

Najbardziej zadowoleni z seksu

- Największe zadowolenie z seksu deklarują mieszkańcy woj. opolskiego (92%), a najmniejsze (choć i tak spore) – mieszkańcy woj. lubelskiego (73%) – informuje „Super Express”. Gazeta donosi także, że najbardziej zadowolone ze swojego życia intymnego są osoby w wieku 25-39 lat, które mają wyższe wykształcenie i mieszkają w minimum 500-tys. miejscowościach. Natomiast najczęściej na seks narzekali w rankingu 40-latkowie (40-49 lat), mieszkający w mniejszych miastach (poniżej 100 tys. mieszkańców).

Sondaż wykazał także, że Polacy coraz odważniej decydują się na przygodny seks z osobą poznaną w Sieci. Obecnie przyznaje się do tego co trzeci Polak w wieku 41-50 lat, choć kilka lat temu pod tym względem największą grupę stanowiły osoby w wieku do lat 40.

Wzrósł także przez ostatnie lata procent osób zdradzających swoich partnerów. Obecnie do zdrady przyznaje się blisko 48% mężczyzn i 42% kobiet. Pięć lat temu liczby te wynosiły odpowiednio… 28% i 16%! Z badań wynika ponadto, że najchętniej zdradzają mieszkańcy takich województw, jak lubuskie, zachodniopomorskie, mazowieckie i małopolskie. Najwierniejsi są z kolei Polacy z województwa lubelskiego.

 

 

seksualne fantazje

Zwolennicy seksu oralnego i analnego

Te rodzaje seksu stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Uwielbiają je zwłaszcza mieszkańcy mazowieckiego, pomorskiego i małopolskiego, natomiast dużo bardziej tradycyjne w kwestiach intymnych są osoby z Podlasia.

Seks oralny i analny najbardziej odpowiada Polakom w wieku 25-30 lat, którzy mają wykształcenie wyższe, pracują w kadrze kierowniczej oraz są niewierzący lub wierzący, ale niepraktykujący. - Znacząco wzrasta także liczba osób, które odważnie mówią o sowich oralnych i analnych kontaktach seksualnych – dodaje „Super Express”.

Użytkownicy gadżetów erotycznych

Polacy z całego kraju mają z roku na rok coraz większy apetyt na eksperymentowanie w sypialni. Z tego względu chętniej, niż jeszcze kilka lat temu, kupują nietypowe prezerwatywy, wibratory, balsamy do erotycznego masażu, kajdanki, czy seksowne przebrania. Wolą to jednak robić anonimowo w sklepach internetowych, a nie sexshopach. - Ok. 70% rodaków lubi snuć w sypialni erotyczne fantazje, prawie tyle samo docenia erotyczne masaże, wykonywane przez partnera. Po wibratory sięga ok. 25% osób, po środki nawilżające (lubrykanty) i afrodyzjaki – ok. 28% – podaje „Super Express”.

 

 

związki

Sympatycy masturbacji

Obecnie do onanizmu przyznaje się 2/3 Polaków płci męskiej i 1/3 płci żeńskiej. Najczęściej masturbują się te osoby, które szukają przygód i partnerów w Sieci. Onanizuje się więc blisko 90% internautów, z czego ponad połowa to kobiety.

Wynik ten jest ciekawy, zwłaszcza że nadal popularne są u nas przesądy związane z masturbacją. Prawie 40% Polaków wierzy bowiem, że onanizm ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Ranking wykazał także, że w ostatnich latach skrócił się znacznie średni czas stosunku płciowego. Obecnie wynosi on 14 minut, podczas gdy kilka lat temu był o 4 minuty dłuższy. „Super Express” uważa jednak, że czas ten został i tak znacznie zawyżony: - Pracownice agencji towarzyskich, sądząc po swoich doświadczeniach, twierdzą, że te 14 minut są mocno naciągnięte i jest to pewnie czas mierzony z przyjazdem klienta... – pisze gazeta.

Ciemną plamę na erotycznej mapie naszego kraju stanowią również coraz częstsze wśród mężczyzn zaburzenia erekcji. Obecnie cierpi na nie blisko 3,5 mln Polaków.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Pozycje seksualne na pierwszy raz

Boisz się bólu i braku magicznej atmosfery? Sprawdź, co doradzają ginekolodzy...

Sztuczna sperma: „Dobra zabawa, odpowiednia wilgotność i realne odczucia gwarantowane!”

Syntetyczna sperma staje się coraz popularniejszym gadżetem erotycznym. Króluje w filmach pornograficznych, ale powoli wkracza również do małżeńskich sypialni.

 

Komentarze (50)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2011 07:26
cicho&
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2011 07:20
no a na podkarpaciu, jak zwykle chicho ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2011 08:15
pieprzenie o szopenie... zmieści się nawet 20-centymetrowy.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2011 03:28
Zwyczajnie do pochwy 10 cm nie wejdzie 17 cm czlonek tzn cale tylko wejdzie jego 10 cm...to takie trudne? ile Ty masz lat ze zadajesz takie pytanie? dlatego lepiej nie miec zbyt duzego czlonka bo on nigdy i tak caly tam nie wjdzie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2011 03:23
Bardzo dziwne sa te wyniki!! ja jestem z woj.opolskiego i jakos nie wydaje mi sie zeby tam tak strasznie ludzie byli zadowoleni z sexu..ciekawe kogo o to pytano!! i zreszta ja nie wierze w takie badania i w te procenty!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo