Nowy trend studniówkowy: utrata dziewictwa

Pierwszy raz po studniówce to nowa moda, która dotarła do Polski z Zachodu. Jak komentują to seksuolodzy?
Nowy trend studniówkowy: utrata dziewictwa
11.01.2011

Wszelkie imprezy coraz częściej stanowią dla młodych ludzi okazję do utraty dziewictwa. W głowie szumi wtedy alkohol, gra muzyka, jest wesoło i panuje ogólne rozprężenie. Wszystkie te czynniki zwiększają u młodzieży apetyt na seks.

Gazeta Pomorska” donosi, że studniówka ostatnio dołączyła do grona takich imprez. Maturzyści czują, że są już wystarczająco dorośli, aby rozpocząć współżycie i często nie zastanawiają się nad konsekwencjami takiego kroku. - Inicjacja seksualna z przypadku, w niewłaściwych okolicznościach i pośpiechu może zostawić trwały ślad w psychice kobiety lub mężczyzny i rzutować na ich przyszłe życie seksualne – ostrzega seksuolog Zbigniew Fronczek. - Niestety często jest tak, że forma cielesna młodego człowieka – nawet takiego tuż przed maturą - przerasta psychiczną i nie widzi on możliwych konsekwencji swojego czynu. – dodaje.

Licealiści, którzy decydują się na utratę dziewictwa po studniówce, zapominają także często o właściwym zabezpieczeniu. Bal studniówkowy może zatem stać się dla niektórych z nich początkiem przykrych dolegliwości, takich jak infekcja, czy choroba weneryczna, a nawet skutkować niechcianą ciążą.

Wszystkim zdecydowanym na współżycie z partnerem po studniówce, seksuolog radzi wizytę u lekarza, który pomoże im zapobiec niepożądanym skutkom. - Specjalista doradzi, jak się zabezpieczyć przed niechcianą ciążą czy chorobami – przekonuje Fronczek.

Czy tegoroczni maturzyści posłuchają tych rad?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jak wygląda MĘŻCZYZNA IDEALNY?

Idealny mężczyzna wygląda dość intrygująco… Jaki jest jego charakter? Czy grzeczny chłopiec o obliczu greckiego boga rzeczywiście jest naszym ideałem?

Serwis społecznościowy z limitem: Możesz mieć max 50 znajomych!

Nowa alternatywa dla Facebooka i Twittera to Path. Czy nowy portal społecznościowy, ze specjalnymi ograniczeniami, ma szansę na popularność?

 

Komentarze (183)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2011 17:59
śmieszne, na100-to już nie ma co tracić, przynajmniej ja nie miałam...ale maturę zdałam, studia skończyłam,a teraz za6 miesięcy ślub i jakoś wyszłam na ludzi...a dziecko planujemy tak ze 2 lata po ślubie...trzeba umieć myśleć!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2011 20:52
mam pytanie podczas stosunku odczuwam pieczenie... co zrobić??
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2011 19:57
ale stylówa na zdjęciu, buahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2011 21:19
Żal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2011 10:10
za tydzien mam studniowke i nie zamierzam robic tego na szybko jesli juz to w jakims ekskluzywnym miejscu gdzie bedziemy mieli duzo czasu..... numerek na szybko?? to troche jak " musze to zrobic i bede miala z glowy" a chyba nie o to chodzi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo