Co wiemy o penisach naszych mężczyzn?

Mężczyzn z reguły ciekawi to, co inni faceci mają w spodniach. A ile z nas, kobiet, może śmiało powiedzieć, że na temat męskiego przyrodzenia wie całkiem sporo?
Co wiemy o penisach naszych mężczyzn?
19.08.2008

Penis to niekwestionowany pionier stref erogennych. Gdy niepodnieconego mężczyznę dotknie się w okolicach krocza, zacznie się masować członek i stymulować go, facet szybko się rozbudzi i po kilku chwilach będzie gotowy do seksu. Jeśli chcesz zatem szybkiego efektu, możesz od razu sięgnąć ręką do jego krocza. Na tym niewielkim (w porównaniu z całą resztą) obszarze ciała znajdziesz całe mnóstwo wdzięcznych do pieszczenia rejonów, które należy stymulować z różną intensywnością:

a) żołądź - inaczej główka penisa, jest bardzo wrażliwą częścią przyrodzenia. Pieszcząc ją, zachowuj maksimum delikatności. Jeśli jest na niej mało wilgoci, powinnaś nanieść na żołądź nieco śliny.

b) napletek - elastyczny kawałek skóry, który osłania żołądź, gdy penis jest w stanie spoczynku. Gdy dochodzi do erekcji, napletek zsuwa się, odsłaniając wieniec.

c) wieniec - najwrażliwszy rejon na penisie, to wgłębienie na granicy żołędzi i trzonu. Największą przyjemność sprawisz partnerowi, czule muskając wieniec, całując i liżąc go dookoła.

d) wędzidełko - to cienki pasek skóry na spodniej stronie penisa łączący napletek i żołądź. Zwilżonym palcem lub językiem wykonuj wokół wędzidełka okrążenia.

e) cewka - otwór na czubku żołędzia, z którego w czasie wytrysku wydobywa się sperma. Traktuj go bardzo delikatnie, jak całą główkę.

f) trzon - nie jest zbyt mocno unerwiony, wymaga więc silniejszych pieszczot. Możesz uchwycić go całą dłonią, lekko ją zacisnąć i imitować ruchami stosunek pochwowy.

Wbrew temu, co wiele z nas myśli, męski zwis nie jest dodatkowym mięśniem. Składają się na niego dwa ciała jamiste, które przytwierdzone są do kości łonowej przez więzadła i jedno ciało gąbczaste tworzące żołądź, osłaniające biegnącą przez prącie cewkę moczową. Ciało jamiste każdego pana wspomagają liczne naczynia krwionośne, które w stanie podniecenia zaczynają się napełniać krwią, co w ostatecznym efekcie pozwala ma postawienie penisa do pionu. Jeśli się przyjrzymy, zobaczymy chowającą się częściowo pod prąciem mosznę, a na samym prąciu możemy dostrzec wspomniany już żołądź i napletek.

Jak penis będzie wyglądał przez całe późniejsze życie, facet może się przekonać już w wieku 17 lat. Wtedy członek osiąga swoje ostateczne rozmiary. Jak więc kształtują się poszczególne wielkości? Pamiętajcie, że mężczyźni na punkcie rozmiaru przyrodzenia są bardzo wrażliwi. Oto statystyki:

Długość podczas wzwodu:

 • Bardzo mały: 10, 9 cm i mniejszy;
 • mały: 11 cm – 12, 4 cm;
 • Średnio mały: 12, 5 cm – 13, 9 cm;
 • Średni: 14 cm – 15, 4 cm
 • Średnio duży: 15, 5 cm – 16, 9 cm;
 • Duży: 17 cm – 18, 4 cm;
 • Bardzo duży: 18, 5 cm i większy.

Długość w stanie spoczynku:

 • Bardzo mały: 4, 4 cm i mniejszy;
 • mały: 4, 5 cm – 5, 9 cm;
 • Średnio mały: 6 cm – 7, 4 cm;
 • Średni: 7, 5 cm – 8, 9 cm;
 • Średnio duży: 9 cm – 10, 4 cm;
 • Duży: 10, 5 cm – 11, 9 cm;
 • Bardzo duży: 12 cm i większy.

W praktyce największą grupę stanowią panowie, którzy mieszczą się w przedziale określanym, jako „średni”. W naturze występują także „mikropenisy”. A najdłuższe męskie członki mają nawet ponad 30 cm.

Pamiętajcie, że w udanym pożyciu seksualnym najważniejsze jest wzajemne zadowolenie, którego nie zagwarantuje nam konkretny rozmiar męskiego przyrodzenia.

Polecane wideo

Komentarze (340)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2012 09:56
mój ma 20 cm =P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2011 13:20
mój ma 8cm i przeleciał 80 pochw i wszystkie zorgazmił, no z wyjątkiem jednej-dziewicy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2011 15:33
ja mam 14 lat i 14.6 cm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2011 21:48
jak sie nazywa ten pan na zdj nr 1
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2011 16:03
przestańcie dzieci chwalić si jakie macie duże najważniejsza jest jakość i umiejętność zadowolenia partnerki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie