Poczucie humoru + dbałość o higienę ciała => to NAJBARDZIEJ działa na kobiety! (Zgadzacie się?)

Co najbardziej cenimy podczas flirtowania? Przede wszystkim poczucie humoru! Na drugim miejscu jest… dbałość o higienę osobistą i odpowiedni zapach! Czy Twój facet spełnia te wymogi?
Poczucie humoru + dbałość o higienę ciała => to NAJBARDZIEJ działa na kobiety! (Zgadzacie się?)
07.03.2011

Według badania marketingowego, przeprowadzonego na zlecenie marki AXE, to poczucie humoru podczas flirtowania liczy się najbardziej! Takiej odpowiedzi udzieliło, aż 90% respondowanych kobiet! Udaną randkę gwarantuje również dbałość o higienę osobistą. Pachnący, zadbany i schludny mężczyzna jest marzeniem aż 70% z nas.

Instynktowne flirtowanie

Podczas flirtowania najważniejsze jest pierwsze wrażenie i autoprezentacja fizyczna. To właśnie atrakcyjność stanowi ponad połowę sukcesu. Naukowcy twierdzą, że zdrowy, zadbany wygląd budzi nasze instynkty. Schludność kojarzy się ze zdrowiem, dobrą kondycją, a więc lepszymi predyspozycjami kandydata do miana głowy rodziny, zapewniającej jej bezpieczeństwo i stateczność. Dlatego tak ważna jest dziś nieskazitelna cera, błyszczące włosy, białe, zdrowe zęby i zadbane paznokcie. Wraz ze wzrostem standardów życia, nasze wymagania wciąż rosną!

Wygląd czy zapach?

Równie ważny jest zapach. Wśród wspomnianej grupy 70% kobiet, ceniących dbałość o przestrzeganie zasad higieny osobistej, 20% najbardziej ceni sobie ładny zapach mężczyzn, stanowiący o ich atrakcyjności np. podczas flirtowania.  To zjawisko również da się wytłumaczyć naukowo! Woń to jeden z istotnych elementów komunikacji niewerbalnej, tak ważnej podczas flirtu. Nieomylne receptory przekazują informacje prosto do ośrodków mózgu, związanych z emocjami.

Perfumy ważniejsze od świeżego oddechu!

Zapach jest, więc podświadomym źródłem ekscytacji i emocji, adekwatnych do jego rodzaju. Ładna woń sprawi, że nasze odczucia wobec danej osoby są pozytywne i nakłaniają nas do kontaktu z rozmówcą. Obrzydzenie generuje natychmiastową niechęć i odruch unikania danej osoby. Okazuje się, że zapach perfum jest bardziej istotny niż świeży oddech. Istotne elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę to również ładna woń włosów i ubrań. 

Jak Polacy dbają o higienę?

Jak kwestia dbałości o higienę osobistą przedstawia się wśród Polaków, którzy często uważani są za mało atrakcyjnych? Ponad 90% naszych rodaków deklaruje dbałość o podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak np. codzienna kąpiel. Dbałość o własny wizerunek to prawdziwe wyzwanie dla dzisiejszych mężczyzn. Z jednej strony oczekuje się od nich czystości, z drugiej – zbytnia dbałość o wygląd bywa krytykowana!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Polki kochają zagraniczne flirty!

Dowiedz się, w jakich państwach nasze rodaczki najchętniej wdają się w wakacyjne romanse.

Alergie dotykają coraz więcej osób - porcja orzechów czy pocałunek mogą zabić!

Alergia może być tak silna, że nawet pocałunek z osobą która zjadła niewłaściwy posiłek, może okazać się zabójczy!

Polecane wideo

Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2011 18:22
Oczywiście!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2011 15:51
INTELIGENCJA I WIEDZA ! no oczywiście zadbany też musi być ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2011 12:55
Zdecydowanie!! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2011 21:39
inteligencja!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2011 20:08
swiezy oddech , tak zgadzam sie i musi pachniec.mmm uwielbiam . zawsze sie ogladam za facetem , ktory ladnie pachnie :D ostatnio wlasnie obejrzalam sie za dziadziusiem , ktory superowo pachnial hehe. zauwazyl to i powiedzial , ze mu milo,ze takie mlode na niego jeszcze leca haahah
odpowiedz

Polecane dla Ciebie