Jak młodzi Polacy uprawiają seks?

Czy seks zawsze kończy się ciążą, jaka metoda antykoncepcji jest najbardziej skuteczna? Sprawdź, co polskie nastolatki wiedzą o seksie!
Jak młodzi Polacy uprawiają seks?
21.11.2010

Firma Durex przeprowadziła wśród młodych Europejczyków ankietę dotyczącą ich życia seksualnego.– Większość naszej młodzieży uważa, że pierwszy seks może zakończyć się ciążą (93 procent). Z drugiej strony w Polsce zanotowano najniższy poziom stosowania prezerwatyw podczas pierwszego stosunku – 77 procent. Podobnie jest w przypadku stałego partnera (16,1 procent). Tu wyprzedzają nas jedynie Rumuni i Turcy. - wynika z raportu cytowanego przez portal Sfora.pl

Większość naiwnych nastolatków z Polski uważa również, że w łóżku nie zarazi się żadnymi chorobami wenerycznymi. Podobnego zdania są młodzi Hiszpanie. Natomiast połowa ankietowanych z Niemiec sądzi, że istnieje takie ryzyko.

Kolejne pytanie dotyczyło informacji na temat świata seksu – Wiedzę na temat seksu Polacy pozyskują kolejno: od księdza (niecałe pół procenta), rodzeństwa (3 procent), doktora (5 procent), przyjaciół (19 procent), z gazet (18 procent), przez rodziców (19 procent), z internetu (22 procent). Podobnie jest w Turcji i Rumunii – czytamy dalej w raporcie.

Jeżeli chodzi o przekonania religijne, to zaledwie 2 procent młodych Polaków nie używa prezerwatyw, gdyż jest to niezgodne z ich wiarą.

Ankieta została przeprowadzona w 17 krajach UE wśród osób między 15. a 20. rokiem życia. Zaskakujące, że w tym wieku niektórzy mieli już ponad 2 partnerów seksualnych, a ponad 50 procent z nich przyznało się do jakichkolwiek doświadczeń związanych z seksem.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Niezobowiązujący seks w gronie znajomych – tak czy nie?

Czy intymne relacje na stopie koleżeńskiej mogą być szkodliwe?

Absurdalne porady i badania na naukowe na temat seksu

Śmiałe tezy, odkrywcze sformułowania i prawdy nad wyraz oczywiste… Tak w skrócie można opisać najbardziej absurdalne stwierdzenia, jakie na temat seksu, padły z ust naukowców.

Komentarze (141)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 07:44
ja tam uprawiam sex od dawna jade bez gumy i jest zajebisci. Lubie ostry sex, ostra palcowe ajccc juz mam mokro... mam chec by mi ktos wylizal cipunie... a potem wsadzil swoj sprzęt do pochwy ymm a potem ostry anal w kakao:D Dziewczyno 17 sto letnia wystaw swoja dziure a poczujesz jak jest zajebiscie... nie boj sie tego bolu on tylko jest na poczatku pierszego razu pozniej bedziesz chciala wiecej... Faceci kochaja zapach piczy hahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2011 18:36
Mam 17 lat i jestem dziewicą. Przeczytałam w niektórych komentarzach, że bycie dziewicą w tym wieku to nic dziwnego. Dla nastolatków sex jest ważny, jest to powód do dumy. Coś czym można się chwalić. Mogę wydać się staroświecka, ale dla mnie nie jest to ani powód do dumy, ani powód do wstydu. Jest to osobista sprawa. A osoby, które uprawiają go tylko po to, żeby pochwalić się znajomym na pewno robić tego nie powinny. Każdy ma swój odpowiedni czas na rozpoczęcie współżycia. Jedni stracą dziewictwo w wieku 17 lat i nie ma w tym niczego dziwnego lub złego. Jeszcze inni poczekają do ślubu. Ważne jest tylko, żeby uprawiać sex z głową. Przed stosunkiem pomyśleć o konsekwencjach i odpowiednim zabezpieczeniu.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2011 20:35
Wiecie co wiele zwas do pewnego momentu ma racje, ale seks robi się z ukochaną osobą jako wyraz miłości. Dużo ludzi robi to bo po prostu nie chce być inna i odstawać od toważystwa. SEKS to miłość.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2011 18:34
Wiele lat temu sex nie był tak rozpowszechniony jak kiedyś za pośrednictwem mediów. Pomimo tego i kat dużo dziewczyn w różnym wieku zaczęło uprawiać seks w młodym wieku i ze starszymi partnerami. Nie było dostępu do telewizji czy internetu. Przynajmniej ja w tym czasie nie wiedziałam do czego to służy. Mimo to zaczęłam uprawiać sex w młodym wieku bo mając 15 lat ze starszym kolegą o 7 lat. On mi pokazał , zachęcił , nauczył i zaproponował bym mu się oddała. Z jednej strony byłam po prosu ciekawa tej przyjemności z drugiej strony bardzo się bałam. Do tego namawiał mnie dłuższy cza zanim się zdecydowałam. Nie było ku temu warunków do uprawiania seksu w domu jak dziś tylko gdzieś w ustronnych miejscach. Pierwszy raz widziałam członka w stanie wzwodu. Wiele razy mi go pokazywał zanim się skusiłam. Tak bardzo chciałam go miec w sobie ale bałam się. Pokazał mi w jaki sposób wytryska jego sperma i jak uniknąć ciąży. Kiedyś nie było prezerwatyw tal licznie dostępnych. Nie wiedziałam do czego służy. W szkole nie było nauki o seksie. Trzeba było się domyślać , usłyszeć od starszych kolegów i koleżanek. W końcu się zdecydowałam. Do dziś pamiętam jak mi go wpychał siłowo. Dopiero za kolejnym razem uprawiania z nim seksu wszedł mi do końca. Pomimo tego ten pierwszy i kolejny raz był dla mnie przyjemny bo tak go zapamiętałam i polubiłam. Później wprost uwielbiałam uprawiać z nim sex. Choć miał dużego członka i nie mieścił się w moich rozmiarach to uwielbiałam z nim to robić. Wspólnie ukrywaliśmy się przez 4 lata by nikt się nie domyślił. Zazwyczaj robiliśmy to skrycie w różnych miejscach. Kiedyś spotkał nas podczas uprawiania seksu znajomy. Nasjpierw się naprzyglądał a póżniej zachciał bym z nim także uprawiała sex ale jednak nie dałam się namówić. Wyszłam za mąż gdy miałam już 22 lata i to z innym partnerem. W ogóle nie żałuje ,że mu się oddałam i że tak mało wówczas wiedziałam o seksie. Dziś słyszę ,ze dziewczyny mają po kilkunastu partnerów. Przebierają jak w ulęgałkach. Odbijają sobie nawzajem mężczyzn. Myślę ,że nie ma znaczenia tak na dobra sprawę w którym momencie uprawiamy seks , jeżeli jesteśmy do tego gotowi to każdy wiek jest dobry. Nie mówię tu o zboczeniach itp. Na świecie przecież w różnym wieku dziewczęta zaczynają uprawiać sex. Pozdrawiam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2010 14:24
Jestem pewna na 100 % że przynajmniej połowa dziewczyn które wypowiadają się o tym jaki seks jest zły w tak młodym wieku, jaki to brak szacunku do samej siebie, same nie mają partnerów i dlatego gnoją inne by sprawić przykrość. Nic dziwnego ze tego nie robicie skoro nie macie z kim. Napewno gdybyście miały partnerów na którym zależało by wam i którzy znaczyli by dla was bardzo wiele, już dawno nie były byście dziewicami...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo