Seks na pierwszej randce? Powstrzymaj się, jeśli liczysz na związek!

Przyjęło się, że grzeczna dziewczynka z seksem powinna poczekać przynajmniej do trzeciej randki. Dlaczego?
Seks na pierwszej randce? Powstrzymaj się, jeśli liczysz na związek!
04.11.2010

Szybki seks z nowopoznaną osobą wcale nie oznacza, że wszystko skończy się na chwilowej przyjemności i nigdy więcej się nie spotkacie. Nawet relacje rozpoczęte w ten sposób mogą doprowadzić do trwałego związku. Ale czy do końca szczęśliwego?

Jak donosi „Washington Post”, z badań socjologa Anthony'ego Paika wynika, że nie za bardzo... Zależność ma być prosta - jeśli zaczęliście od niezobowiązującego seksu, wtedy wasza relacja nie jest tak dobra, jak tych, którzy z seksem chwilę poczekali.

Z ankiety przeprowadzonej przez badacza wynika, że osoby, które zdecydowały się na bliskość fizyczną już na pierwszej randce, po kilku latach związku odbierają go znacznie gorzej. Średnio 3,8 na 5 możliwych punktów. Ci bardziej wstrzemięźliwi - 4,2/5.

Prawdopodobnie przyczyną jest to, że osoba chętna na błyskawiczny seks zazwyczaj nie szuka trwałej relacji. Kiedy jednak taka się zdarzy, jest nią znacznie trudniej utrzymać, częściej pojawiają się problemy między partnerami i ogólnie atmosfera daleka jest od sielanki.

Wychodzi więc na to, że jeśli z pieszczotami zaczekamy, wtedy automatycznie spodziewamy się czegoś głębszego i trwalszego. I tak też się dzieje.

Więcej podobnych newsów przeczytasz na Hanter.pl

Zobacz także:

PSYCHOZABAWA: Co piżama mówi o Twoim mężczyźnie?

To, w czym śpi twój partner, może o nim wiele powiedzieć.

Których gadżetów erotycznych powinnaś unikać?

Są zabawki erotyczne, które zamiast dać rozkosz, mogą zaszkodzić. Sprawdź, po jakie gadżety nie powinnaś sięgać!

Komentarze (68)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 13:14
szybki sex jest jak francuski TGV szybki i bez namiętny totalnie nudny i beznadziejny mdły jak jajka w majonezie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2010 19:57
Ja poszlam ze swoim obecnym facetem, na pierwszym spotkaniu i jestesmy razem prawie 3 lata i świetnie nam się uklada.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.11.2010 14:35
a ja mialam 2 z ktorymi sie kochalam po roku spotkań...i co? i tak z zadnym nie jestem:D a 4 dni temu mialam okazje zrobic to na 1 randce choc mialam cholerna ochote powstrzymalam sie...ale boje sie pomyslec co by bylo gdybysmy byli cala noc razedm więc to zalezy od sytuacji i ludzi to bardzo indywidualna saprawa...jak dla mnie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2010 09:04
ja kochałam się z chłopakiem dopiero po roku bycia razem... dokładnie w naszą rocznice. pod 24 listopada będziemy razem już 3 lata i czuję, że to właśnie "Ten".
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2010 00:24
my zrobiliśmy to na pierwszej randce, niedługo stuknie nam pół roku razem, jesteśmy ze sobą szczęśliwi. Na kwestię seksu trzeba patrzeć indywidualnie z perspektywy konkretnej pary, a nie pary statystycznej. Btw. czekam aż amerykańscy naukowcy udowodnią, że amerykańscy naukowcy nie istnieją.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo