Prawie połowa polskich facetów mieszka z mamusią!

Młodzi Polacy wolą mieszkać z rodzicami niż zacząć życie na własną rękę. Z decyzją o usamodzielnieniu czekają do 35. urodzin!
Prawie połowa polskich facetów mieszka z mamusią!
17.10.2010

W Polsce, gdzie nawet po studiach trudno o dobrą posadę (lub jakąkolwiek), usamodzielnienie się nie jest rzeczą prostą. Przychodzi jednak moment, kiedy z rodzinnego gniazda trzeba wyfrunąć i zacząć żyć na własny rachunek.

Okazuje się jednak, że w Polsce domy rodzinne pękają w szwach, bo dzieci nie palą się, aby iść na swoje. I, co szczególnie ciekawe, najgorzej w tej kwestii radzą sobie mężczyźni.

Dane Eurostatu, które publikuje RMF24.pl są wręcz zatrważające. W grupie wiekowej 25-34 lata, z rodzicami mieszka 30 proc. kobiet i... 44 proc. mężczyzn!

Jak zwykle daleko nam do unijnej średniej, która wynosi odpowiednio 20 proc. dla kobiet i 32 dla mężczyzn. Nie wypadamy w tej kwestii najgorzej, bo w Bułgarii, Grecji czy Słowacji z mamusią mieszka około 60 proc. facetów. Z kolei w krajach nordyckich takich niezaradnych mężczyzn jest maksymalnie kilka procent.

W tej sytuacji pozostaje nam tylko zadać pytanie, na które odpowiedź próbowała znaleźć kilkadziesiąt lat temu Danuta Rinn - Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!?

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Polacy kradną w pracy

Długopis, zeszyt, ksero... Polscy pracownicy wynoszą z pracy co się da i nie mają z tego tytułu żadnych wyrzutów sumienia.

Czego boją się Polacy

Bankructwa, utraty urody, samotności czy może wystąpień publicznych? Odpowiedź na to pytanie może cię zaskoczyć!

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 17:37
a za co taki 25 latek ma sie utrzymac sam?? kokosow on nie zarabia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 14:07
a tam gadanie gdyby kazdego było stać na własne mieszkanie statystyki poszłyby raptownie w dół jestem o tym przekonana...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2010 14:45
WYNAJECIE MIESZKANIA NA CZAS NIEOKRESLONY... ZCO ZA BZDURA TAK MOZE POWIEDZIEC OSOBA KTORA MA PIENIADZE!! WSZYSCY NIE TYLKO MEZCZYZNI PRZEWAZNIE CZEKAJA TYLE NA MIESZKANIE BO KREDYT JEST DO DUPY A WYNAJECIE TO PIENIADZE W BLOTO ! LEPIEJ MIESZKAC Z RODZICAMI I WSPOMAGAC ICH W UTRZYMANIU I GDY DOSTANIE SIE MIESZKANIE TO DOPIERO SIE WYPROWADZA Z DOMU
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2010 11:06
nie koniecznie WOLA mieszkac z mama, malo kogo teraz na t stac
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2010 10:43
Chyba lepiej żeby takie ciołki, które nie poradziły sobie w życiu ani w sferze miłosnej ani w żadnej innej mieszkały przy rodzicach a nie zajmowały mieszkania.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie