Co czwarty facet maluje się przed imprezą!

Dzisiaj nikogo nie dziwi widok faceta w obcisłych rurkach i z designerską torbą pod ręką. Jednak chłopak z podkręconymi rzęsami to już pewna nowość…
Co czwarty facet maluje się przed imprezą!
02.10.2010

Kilka lat temu powstał termin metroseksualizm, który miał opisywać przesadnie dbających o siebie mężczyzn. To dość egzotyczne zjawisko z biegiem lat nasiliło się i przestało być dziwactwem. Facetów w modnym ubraniu i ze starannie ułożonymi włosami widać już na każdym kroku. Współcześnie to właśnie typ niechlujnego macho stanowi ciekawostkę na ulicach wielkich miast.

Brytyjski instytut badania opinii społecznej - Opinium Research - przepytał mężczyzn o to, jak o siebie dbają. Wyniki ankiety są zaskakujące: ponad 3 miliony dorosłych Brytyjczyków przyznaje się do używania kosmetyków takich jak pudry, szminki czy tusze do rzęs!

Z kolei jeden na czterech ankietowanych facetów robi sobie makijaż raz w tygodniu (impreza, wyjście do klubu, spotkanie ze znajomymi), a 13% - codziennie.

- Mężczyźni są coraz bardziej świadomi i coraz częściej dbają o swój wygląd, tak jak kobiety. Ten trend ma tendencję wzrostową – stwierdził w rozmowie z „The Daily Mail”James Endersby z Opinium Research.

W męskiej łazience coraz częściej znajdziemy farby do włosów, kremy pod oczy, preparaty przeciwzmarszczkowe, kosmetyki do malowania oczu, korektory czy lakiery do paznokci. Dziś tak ekstremalna forma dbania o siebie jest jeszcze rzadkością, ale kto wie, co przyniesie przyszłość...

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Mąż do wynajęcia – wsparcie za kilkadziesiąt złotych!

Za pieniądze dostaniesz wszystko – nawet męża! Jakie są reguły gry i na co możesz sobie pozwolić wynajmując męża?

Płeć mózgu – jaką masz?

Mózg kobiety i mężczyzny różni się od siebie. Ale fakt, że jesteś przedstawicielką płci pięknej, wcale nie oznacza, że nie masz męskiego mózgu.

Polecane wideo

Komentarze (65)

Ocena: 4.95 / 5
kdds (Ocena: 2) 22.08.2014 16:56
jest popyt jest podaż
odpowiedz
normalny (Ocena: 5) 25.09.2013 13:15
Panie Boże proszę odpowiedz mi czemu tacy zjebani "mężczyźni" się teraz rodzą którzy się malują?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.10.2010 18:26
mój kolega pudruje sie przed każda imprezą ;) wcale sie tego nie wstydzi.. jest bardzo przystojny i uwierzcie ma wszystkie laski co chce ;0
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.10.2010 11:42
nie podoba mi się ta tendencja, ale przecież nie każdemu facetowi musi zależeć akurat na mojej opinii.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2010 22:45
fuuu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie