Karierowiczki są częściej zdradzane

Wysokość Twoich zarobków ma znaczenie. Nie chodzi jedynie o wspólne wydatki. Stan Twojego konta może być przyczyną zdrady partnera!
Karierowiczki są częściej zdradzane
27.12.2010

Temat zarobków od lat dla wielu małżeństw stanowi kwestię sporną i ciągły powód do kłótni. Brak podziału majątku, lub nieustanne dzielenie się kosztami to powód niesnasek, konfliktów i nieporozumień. Dziś okazuje się, że wszystko zaczyna się nawet przed wypłatą! Dla mężczyzn kłopotem może być nawet świadomość, o wyższej stawce wynagrodzenia żony. Taki stan wiedzy pcha go w ramiona innej kobiety!

Wyższe zarobki kobiety, zdrada mężczyzny

Jak dysproporcje w zarobkach mężczyzny i kobiety wpływają na ich wzajemne relacje? Chodzi przede wszystkim o poziom wierności. Wyższe zarobki partnerki zaburzają go, wraz z pewnością siebie partnera. Według renomowanej socjolog z Cornell University – Christin Munsch, mniej zarabiający mąż, kochanek, czy partner, czuje się mało wartościowy, traci pewność siebie, a wiary w swoją wartość zaczyna szukać na innych polach…

Zagubiona pewność siebie

Mężczyźni, którzy zarabiają mniej od swoich partnerek, chcąc przekonać samego siebie o tym, że mimo niższych funduszy, jego własna pozycja nie została zachwiana, bardzo często przyjmują rolę samca alfa w kontaktach z koleżankami, znajomymi i nowopoznanymi kobietami. To w ich oczach znów ma szansę dojrzeć kogoś, kogo dotychczas widział we własnej, teraz jego zdaniem samowystarczalnej żonie. Od tego momentu, zdrada wydaje się już być kwestią czasu.

Praca – przynęta na faceta

Przyczyną zdrady mniej zarabiającego faceta jest również chęć dorównania partnerce. Z takim często karkołomnym postanowieniem, wiąże się zostawanie dłużej w pracy, częstsze przebywanie w niej ze współpracowniczkami, wyjazdy na szkolenia, wspólne problemu, odpoczynek itp. Z kłopotami na głowie zdecydowanie łatwiej o zdradę, bo jak twierdzą psycholodzy – błąd łatwiej popełnić wtedy, gdy życie, zdaje się być przewrócone do góry nogami.

 

czy mój chłopak mnie zdradza

Kto pomoże zdradzić?

Któż oprze się mężczyźnie, w którym poczucie własnej wartości zakwitło na nowo? W przypadku panów taki czas następuje właśnie po momencie odwrócenia się (najczęściej z powodu wstydu) od zarabiającej więcej partnerki, która dla poniżonego męża lub kochanka, staje się mało atrakcyjna. Dlatego w takiej sytuacji mężczyźni starają się znaleźć kogoś, kim znów mogliby się zaopiekować, dziewczyny, której zaimponują i którą zauroczą. Tylko to pozwoli im znów poczuć się macho!

Dlaczego cierpi zawsze „ona”?

Jak kobiety radzą sobie z wyższymi zarobkami swoich partnerów? Ze względu na społeczne przyzwyczajenia, własną naturę i dyskryminację kobiet w temacie równych płac, nie tylko łatwiej jest nam zaakceptować wyższe zarobki mężów. W takiej sytuacji stajemy się bardziej czujne i uważne tak, by nie stracić ani ukochanego… ani jego pieniędzy. Kobieca zdrada z podobnego powodu to przypadek jeden na sto. I tak kolejny raz natura nie jest sprawiedliwa!

Sposób na rozwiązanie problemu…

Czy rozwiązaniem problemu obniżonej samooceny partnera jest rezygnacja z pracy? To radykalne posunięcie zostawmy jedynie bogaczom i bohaterom seriali. W prawdziwym życiu lepszym pomysłem będzie reorganizacja życia i wspólne przewartościowanie swoich priorytetów. Pomyśl też, jak sprawić, by twój mężczyzna nadal czuł się jak prawdziwy macho, bez którego zupełnie nie poradziłabyś sobie z rzeczywistością. Wspólne konto, opłacanie rachunków, załatwianie spraw urzędowych, a może walka z pretensjami sąsiadów? Choć z reguły to ty rządzisz w waszym domu, pozwól mężczyźnie na to, by myślał, że to jego działka…

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Jakich kobiet boją się mężczyźni?

Kobieca dyplomacja - jak rozmawiać z mężczyzną?

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2012 18:46
Podejrzewasz swojego o kolejną zdradę ? Nie wiesz co masz zrobić i jak rozwiązać ten problem ? Napisz do nas i weź udział w programie TVN. Przebadaj faceta na wykrywaczu kłamstw, zupełnie za darmo. Napisz do nas: [email protected]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2010 09:59
polecam stronkę, którą ostatnio odwiedziłam, jest to strona dotycząca erotyzmu oczami kobiet , mozna na niej przeczytać ciekawe artykuły o fantazjach kobiecych, o róznych figlarnych zabawach w sypialni czy chociażby o zabawkach jakie lubia kobiety, a jakich się boją. Mimo, że strona przeznaczona jest dla kobiet, to wydaje mi się, że dla mężczyzn też jest ciekawa, bo ujawnia to o czym kobiety czasami boją się rozmawiać z parterem by nie wyjść na zboczoną. namawiam, was byście zobaczyli o czym myślą kobiety erotyzmoczamikobiet.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2010 18:05
a ja mam pełno facetów odkąd poznałam stronę z perfumami działającymi na nich : fermos cba pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2010 21:51
a ja mam pełno kobiet odkąd poznałem stronę: fermos cba pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2010 13:12
odzyskuję wiarę w ludzi jak czytam wasze wypowiedzi. dookoła wszyscy znajomi z dawnych lat, teraźniejsi również skupiają się na rodzinie, rodzeniu dzieci a ja po prostu kocham się uczyć i nie chcę zmian. patrzą na mnie jak na dziwaczkę, bo przecież jak to? nie masz faceta, nie będziesz rodzić dzieci? oj, zła kobieta z Ciebie jest....taką mają mentalność. nie umiem znależć osoby, która mysli jak ja dlatego wasze komentarze są miodem na moje serce....dzięki dziewczyny ;-)))))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie