Ofiary miłości – sprawdź, ile stracisz po ślubie!

Tuż po wejściu w nowy związek tracimy dwóch najbliższych przyjaciół! To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że w ciągu życia mamy szansę poznać zaledwie pięciu...
Ofiary miłości – sprawdź, ile stracisz po ślubie!
19.09.2010

Gdy wpadasz w sidła miłości przestajesz liczyć z głową. Eleganckie perfumy, kolacje przy świecach i seksowna bielizna kosztują, ale zysk z takich inwestycji jest bezcenny. Niestety przychodzi taki moment, kiedy przepłacamy nie tylko portfelem.

To normalne, że najważniejsza jest nasza druga połówka. Poświęcamy jej najwięcej czasu i uwagi, właśnie wtedy zaczyna brakować nam chwili na spotkanie z przyjaciółką. Tak długo czujemy się zmuszeni odkładać spotkania, że w końcu przestajemy dostawać zaproszenia na kolejne. Grono najbliższych znajomych kurczy się raptownie, a na ich miejsce wchodzi związek. 

„Kiedy ludzie wchodzą w związek uczuciowy, zamiast odnajdywać się w typowej, pięcioosobowej grupie przyjaciół, pozostają wśród czterech. W tym wypadku czwartą osobą jest partner. Wynika z tego, że w rzeczywistości tracimy dwóch przyjaciół.” - mówi profesor Dunbar z Uniwersytetu w Oksfordzie. Naukowiec, badając wpływ związków na sieci społeczne, dowiódł,  że człowiek w przeciągu swojego życia ma szansę poznać i polubić się z maksymalnie 150 osobami, włączając w to członków rodziny. 

 

 

 

jak dbać relacje partnerskie

Najwyżej pięciu ze 150 znajomych, może znaleźć się w kręgu, najbliższych przyjaciół. Mowa tu o osobach, z którymi widujemy się przynajmniej raz w tygodniu i prowadzimy rozmowy na tematy osobiste. Gdy pojawia się ukochana osoba, dwoje z nich odchodzi i na polu zostaje wycedzona trójka.

Można przypuszczać, że razem z odejściem miłości, wrócą stare przyjaźnie, ale któż z zakochanych chciałby to sprawdzić?

Ciekawostką jest to, że śledząc Facebooka, prof. Dunbar, zauważył, że średnia „przyjaciół” u użytkowników serwisu, to oczywiście 150 osób. W tym, mężczyźni mają ich więcej niż kobiety! Profesor wyjaśnia to tym, że faceci chcąc być atrakcyjnym, prześcigają się w liczbie dodanych znajomych i to jest coś, co po prostu leży w ich męskiej naturze, a nie w umiejętności poznawania ludzi. 

A Wy ilu macie znajomych na portalach społecznościowych?

Olivia Podlecka

Zobacz także:

 

Polecane wideo

Komentarze (43)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2010 22:06
Ja na nk mam 788 , a na Facebooku to nawet nie wiem ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2010 14:37
Jestem w związku od 3 lat . Grupa moich przyjaciół jest liczna ale są to prawdziwi przyjaciele. Mogę porozmawiać z nimi na każdy temat tak jak oni ze mną :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2010 22:07
Jestem w związku 2 lata. Mam siedmioosobową grupę przyjaciół, z czego z trzema osobami rozmawiam o sprawach bardzo osobistych. Na nk.pl mam 151 znajomych. Jedyne co zauważyłam - od kiedy mam partnera, nie szukam nowy przyjaciół i rzadko zaglądam na portale społecznościowe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2010 16:04
Jak prawdziwa przyjazn to wszystko wybaczy, a zreszta jak prawdziwa przyjaciolka to zrozumie albo chociaz porozmawia na ten temat a nie tez se oleje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2010 14:07
Ja odkąd mam chłopaka nie mam potrzeby widywac sie ze znaojmymi.. przeciez mamy siebie co nam weicej potrzeba do szczescia ??
odpowiedz

Polecane dla Ciebie