Jak pachnie seks?

Za twoją atrakcyjność odpowiadają m.in. feromony. Okazuje się, że ludzki mózg reaguje na nie inaczej niż na zwykły zapach...
Jak pachnie seks?
08.08.2010

Przełomowe odkrycie szwedzkich naukowców to nie tylko dowód na fizyczne uwarunkowanie preferencji seksualnych. Wyniki badań wskazują na to, że ludzki mózg inaczej radzi sobie z reagowaniem na feromony, a inaczej „odczytuje” zwykłe zapachy. Jaką woń ma zatem seks? To zależy od płci! Odczytywanie specyficznego rodzaju zapachu – feromonu, może określać naszą orientację! Szwedzcy badacze twierdzą, że atrakcyjność inny zapach ma w przypadku heteroseksualistów, a inaczej pachnie według homoseksualistów! Jak to możliwe?

Od wieków zastanawiamy się, co ostatecznie wpływa na naszą orientację – czy jest zakorzeniona w naszej psychice, wynika z predyspozycji biologicznych, a może jest częścią zachowań społecznych? Dziś na to pytanie próbuje odpowiedzieć nauka. O tym, że mózg kobiety i mężczyzny jest zbudowany zupełnie inaczej, wiadomo od dawna. Jednak okazuje się, że budowa mózgu geja różni się od organu mężczyzny heteroseksualnego. W przypadku gejów mózg swoją budową przypomina mózg heteroseksualnej kobiety Potwierdziły to testy na feromonach.

Szwedzkie badania

Naukowcy przebadali reakcje osób różnej płci i orientacji na zawarty w moczu kobiet Estratetraenol i Androstadienon – feromon będący składnikiem męskiego potu. Przebieg badań, jak i jego wyniki były zaskakujące. W eksperymencie wzięło udział 12 heteroseksualnych kobiet, 12 heteroseksualnych mężczyzn i 12 homoseksualistów. Początkowo badani wąchali lawendę i cedr. Obraz rezonansu magnetycznego wykazał reakcje ośrodków, odpowiedzialnych za zmysł węchu. Po powąchaniu feromonów pobudzeniu uległ fragment podwzgórza, które odpowiada za zachowania seksualne.

zwiazki i seks

Jak pachnie seks?

Jak można przypuszczać, kobiety reagowały na męski feromon – Androstadienon, a mężczyźni na feromon kobiecy – Estratetraenol. Jednak w przypadku gejów, to nie żeński feromon wywołał reakcję, a wspomniana pochodna testosteronu. Według badaczy to dowód na to, że orientacja seksualna jest elementem naszej fizyczności. To budowa mózgu generuje pociąg do kobiet lub mężczyzn, nie zaś predyspozycje psychiczne. Czy preferencje seksualne mogą być dziedziczone? Tego jeszcze nie wiemy!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Jak działają feromony?

Co niszczy ochotę na seks? Poznaj 3 wrogów orgazmu!

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
Marilla (Ocena: 5) 09.06.2014 23:15
Kupcie sobie dziewczyny coś seksownego humor poprawi, i facet innym wzrokiem spojrzy ja kupiłam sobie coś takiego me-seduce pl Jak się ładnie ubiorę, od razu lepiej się czuję, nie wiem jak wy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2010 10:53
Do dupy ten artykuł...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2010 20:44
jak dla mnie to te artykuły są zdecydowanie za krótkie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2010 21:24
Zapraszam na forum dla kobiet www.swiatwenus.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2010 08:17
androstendion ja już coś!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie