Dlaczego dla kobiet seks i miłość idą w parze?

Wszystkiemu jest winna chemia i związek o nazwie oksytocyna.
Dlaczego dla kobiet seks i miłość idą w parze?
02.08.2008

Przywiązanie do kogoś i miłość nie są taką prostą sprawą, jak się wydaje. Wbrew pozorom są sterowane przez chemię, a nie przez nasze wewnętrzne poszukiwanie idealnego partnera. Za przywiązanie i odczucie potrzeby kontaktów z drugą osobą odpowiedzialna jest oksytocyna.

Hormon ten, potocznie nazywany „przytulanką", wydzielany jest podczas orgazmu u pań i panów oraz w trakcie porodu u kobiet. Oksytocyna działa inaczej na kobiety i mężczyzn. U facetów hormon jest szybko neutralizowany przez testosteron - oni przywiązują się dużo wolniej. Nasze estrogeny natomiast wzmacniają działanie oksytocyny, przez co my przywiązujemy się szybciej.

Według niektórych badaczy, hormon ten został stworzony, aby bardziej związać ze sobą uczuciowo kobietę i mężczyznę po stosunku - taka ingerencja biologii w sferę osobistą, by uzyskać coś ponad zaspokajanie popędów.

Niestety, oksytocyna może czasem sprawić, że nasz mózg odbierze mylne sygnały i po jednej nocy możemy się zakochać w kimś, kogo nie brałyśmy poważnie.

Polecane wideo

Komentarze (45)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2015 18:49
U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2008 19:13
jestes po j e b a n y.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2008 17:03
aha!! piszcie nawet jak jestem niedostepny!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2008 17:02
no ja mogę się umówić, jak jest jakaś chętną pani na sex bez zobowiązań, to piszcie dziewczyny na numer GG 621644 zanim się umówimy możemy trochę się poznać ;) pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2008 16:53
no dobra dobra, ale kto sie umowi na ruchanko?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie