Ten nawyk psuje Twój związek. Popełnia go większość z nas

Zaskoczona?
Ten nawyk psuje Twój związek. Popełnia go większość z nas
fot. Pexels/ Monstera Production
08.06.2024

Trudno sobie dziś wyobrazić świat bez social mediów. Wielu z nas kilka czy nawet kilkanaście razy w ciągu doby przegląda tego typu platformy. Scrollowanie telefonu nierzadko zaczyna i kończy nasz dzień. Czy to dobry nawyk? Absolutnie. I nie chodzi wyłącznie o higienę mózgu czy oczu… Według amerykańskiej terapeutki par, Tracy Ross, przesuwanie palcem po smartfonie w łóżku, gdy obok nas znajduje się partner, niszczy powoli związek.

Przeczytaj też: 6 oznak, że zaczynasz odkochiwać się w swoim partnerze

Scrollowanie telefonu po przebudzeniu i przed snem może osłabiać związek

Choć wydaje się być niewinnym nawykiem, w rzeczywistości jest jednym z elementów zabijających powoli relację. O czym mowa? Chodzi o przeglądanie social mediów w łóżku, gdy obok leży nasza ukochana osoba.

Zasadniczo zmniejszasz szanse na intymność, uczucie czy też po prostu ogólne nawiązanie kontaktu ze swoim partnerem – cytuje ekspertkę portal huffpost.com.

Tracy Ross uważa bowiem, że zamiast wartościowej interakcji, która może wzmacniać relację, tracimy czas na karmienie się mało pożytecznymi historiami. Specjalistka nie twierdzi jednak, by całkowicie zrezygnować z używania social mediów. Niemniej w łóżku nie ma dla nich przestrzeni. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie całkowicie porzucić telefonu przed spaniem czy tuż po przebudzeniu, „przegląd prasy” czy scrollowanie możecie robić wspólnie. I gdy zakończycie tę formę rozrywki, płynnie możecie przejść chociażby do rozmowy.

Źródło: Radio Zet

Przeczytaj też: Te wypowiedzi uznaje się za czerwone flagi. Nie jest dobrze, jeśli ciągle słyszysz je z ust partnera

Polecane wideo

Horoskop miłosny na CZERWIEC ♥
Horoskop miłosny na CZERWIEC ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.06.2024 16:00
Scrolluj kiełbasę.
odpowiedz
Australian blink in Poland 🖤💗 (Ocena: 5) 08.06.2024 14:18
BLACKPINK IN YOUR AREA! BLACKPINK IN YOUR AREA!................. BOOMBAYAH!!! YAYAYA BOOMBAYAH!!!!!YAYAYABOOMBAYAYAYAYAYA!! BOOMBOOMBABOOMBOOMBA OPPAAAA!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2024 11:42
Nie da się popełniać nawyku 🤦‍♀️
odpowiedz
Lilka (Ocena: 5) 08.06.2024 10:53
Prawda! Ale ja scrolluje tel wspólnie z moim facetem 😍😍😜
odpowiedz

Polecane dla Ciebie