4 miasta, w których rozwodzimy się najczęściej. Dominują trzy powody

Ilość rozpadających się małżeństw także nie jest zbyt optymistyczna.
4 miasta, w których rozwodzimy się najczęściej. Dominują trzy powody
fot. Pexels/ cottonbro studio
11.04.2024

Dużo mówi się ostatnio o tym, że kiedyś ludzie naprawiali swoje związki. Dziś natomiast wolą je skończyć, niż włożyć trochę wysiłku w walkę o uczucie. Patrząc na doniesienia Głównego Urzędu Statystycznego, z roku na rok przybywa pozwów rozwodowych. A w szczególności w dużych miastach. Gdzie rozwiązujemy więc małżeńskie więzy najczęściej i z jakich powodów?

Przeczytaj też: „Facet, który cię poślubi, będzie szczęściarzem”... Jakie kłamstwa mówią mężczyźni, gdy chcą z nami zerwać?

Główny Urząd Statystyczny podaje, gdzie najczęściej się rozwodzimy i dlaczego

Jak myślisz, co najczęściej jest powodem rozpadu małżeństwa? Zdrada? Owszem, ale nie tylko. Według GUS na podium znajduje się też niezgodność charakterów oraz nadużywanie alkoholu. Niemniej pary kończą związki także poprzez nieporozumienia na tle finansowym, złe relacje rodzinne, długie nieobecności w domu, trudności mieszkaniowe, różnice światopoglądowe oraz niedopasowanie seksualne.

Przeczytaj też: 5 oznak, że tkwisz w toksycznym związku

Niestety też z roku na rok liczba rozwodów raczej nie spada. W 2020 roku rozpadło się ponad 51 tysięcy małżeństw, a w roku 2021 i 2022 ponad 60 tysięcy. Eksperci mówią, że wyniki te mogła podwyższać pandemia. Zamknięcie w domu i przebywanie ze sobą całych dni było w stanie uwypuklić chociażby różnice charakterów nie do pogodzenia. Dodajmy, że w 2023 roku do sądów wpłynęło ponad 81 tysięcy pozwów rozwodowych.

Gdzie najczęściej zapadają decyzje o rozwodach? W dużych miastach. W minionym roku najwięcej rozpadów małżeństw odnotowano w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Dwa lata wcześniej na podium znalazła się Warszawa, Kraków i Wrocław.

Przeczytaj też: Jak randkują kobiety po 40-tce? Zaskakujący raport

Źródło:02.pl

Polecane wideo

Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥
Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Sylwia (Ocena: 5) 21.04.2024 19:59
Dzieckiem wiążemy się z drugą osobą na wiele lat, więc trzeba uważać. Warto stosować mechaniczną antykoncepcję w formie błony dopochwowej Caya. Nie ma problemów z odstawieniem, jak w przypadku tabletek
odpowiedz

Polecane dla Ciebie