Sprawdzono, jaki wzrost gwarantuje powodzenie u płci przeciwnej!

Zmierzono to co do centymetra.
Sprawdzono, jaki wzrost gwarantuje powodzenie u płci przeciwnej!
Fot. Unsplash (Sule Makaroglu)
06.04.2024

Z roku na rok jesteśmy coraz więksi. Badania potwierdzają, że wzrost przeciętnego człowieka szybuje w górę. Jeszcze w 1980 roku statystyczny Polak mierzył 165 cm, a na początku XXI wieku - już ponad 177 cm. Aktualnie średni wzrost dla kobiety pochodzącej z naszego kraju to 165-166 cm, a dla mężczyzny - 1,80 m. Wiele wskazuje na to, że za kolejnych kilkadziesiąt lat przekroczymy granicę 2 metrów.

Zobacz także: „Facet, który cię poślubi, będzie szczęściarzem”... Jakie kłamstwa mówią mężczyźni, gdy chcą z nami zerwać?

Żyjemy jednak tu i teraz, więc warto zastanowić się, jak współcześnie wzrost wpływa na naszą atrakcyjność. Czy prawdą jest, że im wyższy facet, tym bardziej jest pożądany przez płeć przeciwną? A czy zbyt wysoka przedstawicielka płci pięknej od razu postrzegana jest jako mniej kobieca? Sprawdzili to kiedyś twórcy aplikacji randkowej Badoo.

Na podstawie analizy 20 tysięcy profili użytkowników udało się ustalić, jaki wzrost gwarantuje szczęście w miłości. A przynajmniej nie jest dla niej przeszkodą.

Jaki wzrost gwarantuje powodzenie?

Idealny wzrost mężczyzny

1. 173 cm

2. 178 cm

3. 168 cm

4. 183 cm

5. 175 cm

I tak upada mit koniecznie wysokiego przystojniaka. O wiele większym powodzeniem cieszą się faceci poniżej 180 cm wzrostu. Jednak nie lubimy zbyt wysoko zadzierać głowy, żeby spojrzeć partnerowi prosto w oczy.

Idealny wzrost kobiety

1. 165 cm

2. 160 cm

3. 170 cm

4. 157 cm

5. 152 cm

Świetna wiadomość dla Polek. Bezkonkurencyjny okazał się wzrost, który uznaje się w naszym kraju za średni dla kobiety. I równocześnie fatalna dla wszystkich, które mierzą powyżej 170 cm…

Zobacz także: QUIZ: Czy masz predyspozycje do zdrady?

To nie pierwszy raz, kiedy naukowcy zajęli się tym tematem. Kilka lat temu instytut badawczy YouGov przeprowadził szeroko zakrojony sondaż, z którego dowiedzieliśmy się, że:

Panie niemal jednoznacznie wskazały, że facet „nikczemnego wzrostu” mierzy 160 cm lub mniej. Kimś takim raczej nie jesteśmy zainteresowane.

Ankietowane kobiety uznały, że facet mierzący 190 cm lub więcej, jest zwyczajnie zbyt wysoki.

Panowie jednoznacznie stwierdzili, że nie po drodze im z paniami, które mierzą 150 cm lub mniej. Przy takich wymiarach wydajemy im się zbyt drobne.

Kiepska wiadomość dla koszykarek i mniej aktywnych fizycznie kobiet ponadprzeciętnego wzrostu. Okazuje się, że 180 cm to granica nie do przeskoczenia.

A Wy jaki wzrost lubicie najbardziej u płci przeciwnej?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥
Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.04.2024 23:59
Klekaj do miecza
odpowiedz
Ewa (Ocena: 5) 06.04.2024 12:29
Powodzenie powodzeniem, ale musimy pamietać o skutecznej antykoncepcji. Polecam mechaniczne zabezpieczenie dla kobiet w formie diafragmy dopochwowej Caya
odpowiedz

Polecane dla Ciebie