Dzięki „cuffing season” czujemy się zimą mniej samotni. Na czym polega ten popularny trend?

Psycholożka wytłumaczyła, jak działa odpowiedzialny za to mechanizm.
Dzięki „cuffing season” czujemy się zimą mniej samotni. Na czym polega ten popularny trend?
Fot. Pexels
28.11.2023

Jesienią i zimą, kiedy wieczory są długie, a aura nie zachęca do wyjścia, szczególnie zaczyna doskwierać nam samotność. Być może właśnie z tego powodu coraz popularniejszy staje się trend „cuffing season”, czyli sezonowy związek.

Zobacz także: Jak zmieniły się upodobania kobiet względem mężczyzn na przestrzeni ostatnich lat?

„Cuffing season” sposobem na jesienno-zimową samotność?

Wielu osobom, które deklarują, że nie chcą związku, w okresie jesienno-zimowym zaczyna doskwierać samotność. Przez to zaczynają szukać osoby, z którą będą mogły spędzać długie wieczory, a także święta, Sylwestra oraz Walentynki. Bliskość fizyczna także odgrywa w tym przypadku dużą rolę. Jednak w przypadku „cuffing season” nie jest to znajomość na dłużej, a taka, która zakończy się wraz z nadejściem wiosny. Parter tylko na zimę ma nam pomóc przejść przez ten trudny czas, kiedy brak słońca może prowadzić nawet do depresji. Psycholożka Dorota Minta w rozmowie z portalem WP Kobieta wytłumaczyła to następująco:

To kwestia m.in. naszego klimatu. Przychodzi jesień, zima. Niektórzy czują się bardziej samotni. Chcą mieć kogoś obok, posiedzieć z kimś na kanapie. Tak działa cały ten mechanizm. Nie jest to empatyczne, a powiedziałabym, że narcystyczne. Czy osoby, które wchodzą w takie związki, działają świadomie? Nie do końca. U większości dzieje się to w podświadomości. Rzadko kiedy ktoś planuje to z wyprzedzeniem.

Zobacz także: ZapytAI: Poprosiłyśmy sztuczną inteligencję o wymyślenie 3 tekstów na podryw

Polecane wideo

10 najbardziej instagramowych miejsc na świąteczne oświadczyny
10 najbardziej instagramowych miejsc na świąteczne oświadczyny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie