Związki typu „lukewarm” to już prawdziwa plaga. Sprawdź, czy i Ty tkwisz w podobnym

Na czym polegają „letnie związki”?
Związki typu „lukewarm” to już prawdziwa plaga. Sprawdź, czy i Ty tkwisz w podobnym
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
02.09.2023

Do randkowego języka ostatnimi czasy weszło nowe określenie. To intrygujące anglojęzyczne „lukewarm relationships”, czyli innymi słowy „letnie związki”,. Warto dodać, że nie mają jednak nic wspólnego z romansami nawiązywanymi w wakacyjnych miesiącach. Na czym więc polegają podobne relacje?

Zobacz także: Zastanawiasz się, czy Twój związek dobrze rokuje? Jeśli zauważysz ten znak, lepiej szybko go zakończ

Na czym polegają „letnie związki”?

Związki typu lukewarm to relacje z pogranicza. Nie ma w nich bowiem ani pełnego zaangażowania i oddania ani też krzywdzącego lekceważenia w stylu ghostingu. Nazwa pasuje do nich wręcz idealnie. Emocje u pary, która tworzy podobny, są po prostu raczej ostudzone. 

Ludzie wchodzący w „lukewarm relationships” nierzadko nie chcą wieść życia singli. Często mają jednak potrzebę wybrania się z kimś do kina, teatru lub na kolację. Chcą dobrze się bawić, poflirtować, pokazać się w towarzystwie w parze. Boją się osamotnienia, a jednocześnie nie chcą bądź nie potrafią w pełni się zaangażować. Wielu z nich nie doleczyło jeszcze emocjonalnych ran z przeszłości. Obawiają się bliskości i tego, co mógłby im przynieść niebezpieczny stan zakochania. Trzymają więc emocje na wodzy. Rozmawiają głównie o swoich codziennych perypetiach i nigdy nie podejmują tematów dotyczących przyszłości. Są ze sobą, jednakże nie ekscytują się kolejnymi randkami. Nie ma tu mowy o przysłowiowych motylach w brzuchu.

Psychologowie twierdzą, że takie relacje przynoszą wielu osobom więcej złego aniżeli dobrego. Jako że w „lukewarm relationships” nie ma miejsca na szczerość, bliskość emocjonalną i czułość, raczej zniechęcają do wchodzenia w poważne związki. Przyzwyczajają za to do akceptowania stanu związkowej mierności. Najbardziej rozczarowują osoby wrażliwe.

Zobacz także: Gdy w końcu chcesz wyleczyć się z miłości... Najlepsze sposoby, dzięki którym rozpoczniesz nowe życie

Polecane wideo

Wiemy, co mówi o Tobie pierwsza litera imienia
Wiemy, co mówi o Tobie pierwsza litera imienia - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Margo (Ocena: 5) 14.01.2024 20:29
Wszystko jest dobrze dopóki jedna ze stron się (jednak) nie zaangażuje.
odpowiedz
Aaaa! (Ocena: 5) 03.09.2023 14:40
Też mam taką relację i jest git. 😉
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2023 11:41
Ja mam taka znajomość teraz.nie wiem czy chce coś zmieniać
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie