W jaki dzień tygodnia najlepiej umówić się na pierwszą randkę?

Sprawdź, co termin spotkania mówi o Waszych szansach.
W jaki dzień tygodnia najlepiej umówić się na pierwszą randkę?
Fot. pexels
07.07.2023

Podobno zawsze jest dobry moment na poznawanie nowych ludzi, ale wiele wskazuje na to, że są dni, które bardziej temu sprzyjają. A także takie, które nie zwiastują niczego dobrego. Jeśli masz w planach pierwszą randkę z nową osobą – powinnaś przemyśleć, kiedy się z nią spotkać. A jeśli to ona wskazała termin – na tej podstawie możesz się zorientować, jakie faktycznie ma zamiary. Wbrew pozorom, wspólnie spędzony poniedziałkowy wieczór różni się od tego sobotniego.

Nie tylko tym, że w jednym przypadku kolejnego dnia musisz iść do pracy, a w drugim możesz pozwolić sobie na więcej, bo masz całą niedzielę na odespanie. Każdy kolejny dzień tygodnia to zupełnie inna historia. Okazuje się, że miejsce spotkania jest równie ważne, co jego data. Kiedy randkujemy najczęściej i dlaczego niemal nigdy nie jest to niedziela? Dlaczego czwartek jest lepszy od środy?

Poznaj przepis na randkę idealną i postaw na dzień, który daje Ci największe szanse na znalezienie miłości.

Zobacz także: Dlaczego latem zakochujemy się szybciej? To warto wiedzieć o wakacyjnym romansie

W jaki dzień tygodnia najlepiej umówić się na randkę?

RANDKA W CZWARTEK

Dla wielu czwartek to taki mały piątek. Weekend jest już blisko, więc zaczyna nam się udzielać imprezowa atmosfera. Według niektórych to zdecydowanie najlepszy termin na pierwszą randkę – możesz się przekonać, czy adorator naprawdę jest coś wart. Jeśli tak – spędzicie razem także piątek i sobotę. Jeśli nie – kolejnego dnia wyskoczysz gdzieś z przyjaciółmi i szybko o nim zapomnisz.

RANDKA W PONIEDZIAŁEK

Jeden z najgorszych możliwych terminów. Jeśli chłopak oferuje spotkanie właśnie tego dnia, najprawdopodobniej nie spodziewa się wiele. W poniedziałki większość z nas wciąż odczuwa skutki uboczne weekendu, a perspektywa kolejnych wolnych dni jest tak odległa, że łatwo o przygnębienie i zdenerwowanie.

RANDKA WE WTOREK

Kolejny dzień, który jest zdecydowanie zbyt blisko minionego weekendu i zbyt daleko od kolejnego. Choć i tak to lepsza opcja niż poniedziałek. Wtorek to termin dla odważnych, którzy chcą zapomnieć o obowiązkach. Doświadczeni randkowicze twierdzą, że zazwyczaj kolejnego spotkania już nie ma, ale może warto spróbować, jeśli nie masz nic innego w planach?

RANDKA W NIEDZIELĘ

Dość ryzykowny termin. Po pierwsze – wiele osób chce wtedy odpocząć po emocjonującym piątku i sobocie. Po drugie – perspektywa poniedziałku dobija i myślimy już o nadchodzących obowiązkach.

RANDKA W PIĄTEK

Robi się poważnie, bo długo wyczekiwany weekend to zdecydowanie nie jest czas, który chcemy marnować w nieodpowiednim towarzystwie. Jeśli facet chce się z Tobą spotkać właśnie tego dnia – najprawdopodobniej ma spore nadzieje i traktuje Cię bardzo poważnie. Ale to także ryzyko, bo jeśli randka zakończy się fiaskiem, będziesz żałowała, bo straciłaś jeden z dwóch najlepszych wieczorów w tygodniu.

Zobacz także: Viralowy trend w randkowaniu prosto z TikToka. Date stacking pomoże Ci znaleźć miłość

RANDKA W ŚRODĘ

Wbrew pozorom, dzień powszedni, a na dodatek w środku tygodnia, wcale nie musi być najgorszym rozwiązaniem. O minionym weekendzie już zapomnieliśmy, a kolejny jest już niemal na horyzoncie, więc tego dnia zdecydowanie łatwiej nam się wyluzować. To nie jest termin na szaloną imprezę, ani romantyczną kolację, ale na spontaniczne wyjście z domu już tak. Jeśli w środę przypadniecie sobie do gustu, najprawdopodobniej to nie będzie ostatnie spotkanie w tym tygodniu.

RANDKA W SOBOTĘ

Teoretycznie termin idealny, ale w praktyce sprawa wygląda trochę gorzej. Musisz liczyć się z tym, że wszystkie miejsca publiczne będą przepełnione, więc trudno o naprawdę romantyczną atmosferę. W restauracjach ludzie siedzą niemal na sobie, w klubach odbywają się najgłośniejsze imprezy, w kinach pozostały już tylko pojedyncze wolne miejsca, po wszystkim trudno zamówić taksówkę do domu.

To wszystko jednak traci na znaczeniu, jeśli facet ma naprawdę napięty kalendarz i specjalnie dla Ciebie decyduje się go zmienić. Wtedy dzień tygodnia to sprawa trzeciorzędna.

A Ty kiedy najbardziej lubisz randkować?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LIPIEC
Horoskop miłosny na LIPIEC - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.07.2023 18:33
Zdecydowanie piątek. Wieczorna randka i ostre pompowanie blachary przez weekend.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie