Dwa zachowania, które wskazują, że panicznie boisz się odrzucenia

Te sygnały świadczą, że nieustannie sabotujesz swoje szanse na miłość.  Czas na zmiany!
Dwa zachowania, które wskazują, że panicznie boisz się odrzucenia
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/paola_cossentino)
06.07.2023

Czujesz, że już od dawna jesteś gotowa na wejście w nową relację i wciąż wiedziesz życie singielki? Może marzysz o bliskości, ale panicznie boisz się odrzucenia i nieświadomie na każdym kroku utrudniasz sobie życie? Oto sygnały, które świadczą, że nieustannie sabotujesz swoje szanse na miłość. 

Zobacz także: Jak ognia unikasz spięć w związku? Dla dobra swojej relacji lepiej naucz się mądrze sprzeczać

Sygnały, które świadczą, że panicznie obawiasz się odrzucenia

Niezdrowe dążenie do perfekcji

Marzysz o odnalezieniu swojej drugiej połówki, ale jak ognia unikasz wychodzenia na randki? Atrakcyjny kolega z pracy zaproponował Ci wyjście na kawę, ale już od ponad dwóch tygodni to przeciągasz, bo zamierzasz zrzucić jeszcze kilogram albo ukończyć kurs z niemieckiego, by móc się czymś pochwalić? Nie jesteś jedyna. Niemała liczba kobiet sama rzuca sobie podobne przysłowiowe kłody pod nogi. Mają wrażenie, że już dosłownie za moment będą w idealnej fizycznej, czy umysłowej kondycji, dzięki której oczarują tego jedynego. Chorobliwie dążą więc do perfekcji, a czas płynie. Zawsze wynajdują sobie kolejny mankament, który postanawiają usunąć i wtedy dopiero zabrać się za randkowanie. 

Zakładanie najgorszych scenariuszy i... nicnierobienie

Zafascynował Cię poznany u znajomych facet. Podczas kolacji daje Ci na każdym kroku do zrozumienia, że jest Tobą zainteresowany. Rozmawiacie, śmiejecie się, beztrosko flirtujecie. Czas płynie fantastycznie. Nie posiadasz się z radości, kiedy prosi Cię przy pożegnaniu o numer telefonu. Kiedy jednak wysyła Ci nazajutrz przemiłą wiadomość, nie odpisujesz lub robisz to sposób dość lekceważący. Zaczynasz po prostu zdawać sobie sprawę, że to za piękne, aby było prawdziwe.

Choć jednocześnie bardzo chcesz znów go zobaczyć, przekonujesz samą siebie, że na dobrą sprawę wcale byście do siebie nie pasowali. Ty i on? Nie, to nie może się udać. Jest dla Ciebie przecież za przystojny, zbyt utalentowany i oczytany, pewnie za moment się Tobą znudzi. Nie warto się więc angażować i skazywać na cierpienie. Zakładasz najgorszy scenariusz i nie robisz absolutnie nic, aby zmienić swoje życie. Koniecznie zmień swoją postawę i zacznij pracować nad samoakceptacją. Zamiast skupiać się na zastanawianiu, jak postrzegają Cię inni, postaw na analizowanie swoich potrzeb.  

Zobacz także: „To tylko mój przyjaciel”. Sygnały, które świadczą, że Twój kolega czuje do Ciebie coś więcej

Polecane wideo

10 zmysłowych sukienek na wakacje. Będziesz w nich wyglądać obłędnie ♥
10 zmysłowych sukienek na wakacje. Będziesz w nich wyglądać obłędnie ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie