Wilk w owczej skórze. 7 sygnałów, że spotykasz się z softboiem

Czy na pewno znasz jego prawdziwe oblicze?
Wilk w owczej skórze. 7 sygnałów, że spotykasz się z softboiem
Fot. pexels
23.06.2023

Puścił Ci swoją playlistę Hansa Zimmera, pochwalił się, że ma nie jeden, ale pięć zbiorów poezji pisanej, a do tego robi zdjęcia profesjonalnym aparatem? Prawdopodobnie spotykasz się z sofboiem, a więc facetem, który ma alternatywne zainteresowania i jest osobą bardzo emocjonalną. W czym tkwi problem? Mimo iż wydaje Ci się, że dba o Twoje uczucia, jest wrażliwy i empatyczny, bez wahania zostawi Cię, kiedy tylko mu się znudzisz.

Zobacz też: 7 oznak, że facet z Tobą flirtuje i BARDZO mu się podobasz

Kim jest softboi?

- Softoboi zdaje się absolutnym przeciwieństwem wszystkiego, z czym łączy się toksyczna męskość. Zrobi ci kanapki na Strajk Kobiet i pójdzie z tobą na manifę, mówi o sobie, że jest sapioseksualny (czyli podnieca go intelekt). Jest elokwentny i może zacytuje ci jakiś wiersz – i to taki, którego nie było w podręczniku do polskiego. I pewnie nawet robi muzykę. A do tego jest całkiem edgy - wyjaśnia f5.pl.

Jak objawia się zatem jego mroczna strona?

 Jest outsiderem

Facet jest kompletnie oderwany od rzeczywistości i dryfuje w swoim własnym świecie. Nie pasuje do większości, a kiedy prowadzi rozmowę w jakieś grupie, nikt właściwie nie wiem, o czym on mówi. Buja w obłokach i jest odbierany jako oryginał.

Unika wszystkiego, co powszechne

Ma specyficzny gust muzyczny i filmowy. Poleca Ci się twórców, o których właściwie nigdy nie słyszałaś. To czyni go intrygującym i ciekawym w Twoich oczach i działa na jego korzyść w zdobyciu Twojego zainteresowania.

Ma kompleks wyższości

Uważa się za lepszego od innych, choć może nie mówi tego wprost, można wywnioskować to z jego rozmów i gestów.

Potrafi pokazywać swoje emocje

Może wysyłał Ci teksty romantycznych piosenek lub napisał jakąś dla Ciebie. Jego wrażliwość Cię ujmuje i choć za pewne jest to dużą zaletą, różnica między miłym facetem, a softboiem jest taka, że ten drugi patrzy tylko na swoją korzyść. Jest to pewnego rodzaju sztuczka, aby zbliżyć się do Ciebie i zdobyć to czego chce, a następnie porzucić.

Jest wykształcony i nie daje Ci o tym zapomnieć

Ciągle wymienia Ci książki, które przeczytał, cytuje twórców i nawiązuje do nich podczas rozmów. Oczywiście bycie oczytanym jest bardzo pociągające, jednak softboi jest intelektualistą do tego stopnia, że nie interesują go Twoje opinie i myśli na temat literatury.

Odbierany jest jako "dobry facet"

Softboi jest feministą i chętnie angażuje się we wszelakie akcje. Wygląda na opiekuńczego faceta, który jest w stanie zrobić wiele dla innych. Jednak to tylko pozory. On próbuje zdobyć Twoje zaufanie...

Jest przekonany, że wie wszystko

Zna się na wszystkim, wypowiada się na każdy temat i tym wszystkim karmi swoje ego. Tak zwany pan wszechwiedzący.

Zobacz też: 7 niepozornych szczegółów wyglądu, przez które stajesz się niewidzialna dla mężczyzn

- Cała ta świadomość siebie, empatia i wrażliwość napędzają tylko maszynę wykorzystywania emocjonalnego. To narcystyczni socjopaci, którzy idą po swoje, nie zważając na innych. Często stosują negging, czyli komplementują w taki sposób, by obudzić w osobie komplementowanej kompleksy. 'Super wyglądasz jak na swoją wagę’ – mówi zainteresowany tobą softboi, a ty masz mu paść do stóp. Co, jeśli tego nie zrobisz? Pewnie dostaniesz od niego dwie wiadomości: jedną bardzo sympatyczną, a następnego dnia drugą, w której obrzuca cię obelgami - podsumowuje f5.pl.

Trafiłaś już na kogoś takiego? Koniecznie daj znać w komentarzach.

Polecane wideo

Znalazła idealnego faceta. Jej mąż to bot stworzony przez sztuczną inteligencję
Znalazła idealnego faceta. Jej mąż to bot stworzony przez sztuczną inteligencję - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.06.2023 18:20
Dziewczyny, pomóżcie. Pisze z facetem od m Od dwóch dni nie odpisuje. Olać?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.06.2023 07:47
Z kim? Z soft bojem? A co to za kur....a nowomowa? Może jeszcze z pitbullem lub harcorem?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2023 17:09
chyba lepszy taki niż narcyz?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie