Kobiety a poker, czyli poznaj swoje mocne strony

Grasz albo planujesz rozpocząć przygodę z kartami? Podstawa, to znać dobrze siebie i swoje możliwości. Sprawdziliśmy, co badania mówią o tym, jak kobiety grają w pokera.
Kobiety a poker, czyli poznaj swoje mocne strony
20.07.2008

W Norwegii odsetek płci pięknej grającej w karty to już 46%. Polska znajduje się pośrodku zestawienia, z około 30 % grających kobiet. Te proporcje cały czas się zmieniają, ale udało się zauważyć pewne cechy zależne od płci.

Otóż kobiety grające w pokera cechują się dużo większą rozwagą i ostrożnością niż grający mężczyźni. Jednocześnie odznacza je cierpliwość, co jest główną przewagą nad facetami. Kobiety również odczytują w niesamowity sposób komunikację pozawerbalną, czyli język ciała, gesty. Ułatwia im to rozpoznawanie blefów czy intencji pozostałych graczy i zwiększa szanse na wygraną z mężczyznami.

Musimy też obalić kilka mitów. Okazuje się bowiem, że kobiety tak naprawdę są zdecydowanie gorsze od mężczyzn w blefowaniu, co może być bardzo dobrym argumentem w rozmowie o cechach każdej z płci. Jednocześnie, namawiając męża na jakiś nowy zakup, możesz posłużyć się argumentem, iż kobiety grające w pokera są dużo bardziej opanowane w podejmowaniu decyzji. Co obala kolejny mit, mówiący o tym, że kobiety kierują się głównie emocjami, mężczyźni zaś rozwagą.

Należy więc zwracać uwagę na mocne strony kobiet grających w karty. Poker robi w Polsce coraz większą furorę, a ostatnio wzrosło zainteresowanie tą grą właśnie wśród kobiet. Panie wygrywają miliony dolarów, polecamy odwiedzić jedną ze specjalnych stron właśnie dla kobiet – www.womanpokerplayer.com.

Badania, które posłużyły nam za podstawę do napisania artykułu, zostały wykonane przez niezależny ośrodek badawczy Jupiter Research na zlecenie Everest Poker.

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 16:23
Do pokera nie potrzeba szczęścia i farta, tylko trzeba być dobrym w liczeniu. Cała gra opiera się na rachunku prawdopodobieństwa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2008 12:14
Do pokera trzeba miec szczescie i farta zarazem. Polecam Pokera Teksańskiego :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2008 12:50
Poker to swietna gra, ktora jak mowicie bardzo wciaga, ale jest suuuper;);)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2008 18:14
no to moje drogie Panie zasiadzmy do pokera i zalatwmy facetow :D:D:D:P:P:P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2008 08:54
Poker nie jest skomplikowaną grą, tylko właśnie strasznie wciągającą :))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie