7 rzeczy, których nigdy nie powinnaś tolerować w związku

Często godzimy się na niektóre sytuacje, bo tak podpowiada nam serce. Jednak nie zawsze jest ono najlepszym doradcą.
7 rzeczy, których nigdy nie powinnaś tolerować w związku
Fot. pexels (Ozan Culha)
13.05.2023

Istnieje wiele rzeczy, których absolutnie nie powinno się tolerować w związku. Mimo to często godzimy się na niektóre sytuacje, bo tak podpowiada nam serce. Jednak nie zawsze jest ono najlepszym doradcą.

Jeśli chcesz żyć w szczęśliwej relacji, która wzbogaca cię o nowe, radosne doświadczenia i inspiruje do działania, powinnaś przestać akceptować niektóre zachowania swojego faceta. Jakie? Sprawdź sama!

Zobacz także: Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?

Czego nie należy tolerować w związku?

Zdrada

Wydaje się to dość oczywiste, a mimo to tak wiele z nas decyduje się na to, aby wybaczyć i dać drugą szansę osobie, która zdradziła. Owszem, są sytuacje, w których taką relację da się odbudować. Częściej jednak w związku zaczyna zupełnie brakować zaufania lub znów dochodzi do niewierności. Pamiętaj, że ktoś, kto cię zdradził, nie jest ciebie wart. I bez względu na to, jak dużym uczuciem go darzysz, nigdy nie zapomnisz o rozczarowaniu i bólu, którego doświadczyłaś.

Brak szacunku

Twój partner powinien szanować także ciebie - to, co robisz, myślisz i czujesz. Jeśli on wykazuje brak szacunku w stosunku do twojej osoby, wasz związek nie ma żadnej przyszłości. 

Złe traktowanie dzieci

Nigdy nie pozwól, aby twój partner źle traktował twoje dzieci. Nawet jeśli nie jest ich biologicznym ojcem, jego obowiązkiem jest je szanować. Jeśli jest inaczej, zakończ taki związek natychmiast.

Znęcanie się psychiczne i fizyczne

Jeśli twój partner w jakikolwiek sposób, zarówno fizyczny jak i psychiczny, znęca się nad tobą, musisz od niego odejść jak najszybciej. Nikt nie ma prawa cię uderzyc, popchnąć ani zmuszać do robienia tego, na co nie masz ochoty!

Mentalny i emocjonalny nacisk

Manipulacja i granie na emocjach także są środkiem wywierania wpływu! Choć czasami trudno je rozpoznać. Musisz unikać toksycznych relacji, w których druga strona odbiera ci poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że czujesz się niepewnie.

Kłamstwo

Sporadyczne kłamstwo nie musi być przyczyną zerwania. Jednak jeśli notorycznie przyłapujesz swojego partnera na nieszczerości, powinnaś poważnie zastanowić się nad swoim związkiem. Czy chcesz być z kimś, komu nie możesz zaufać?

Temperament poza kontrolą

Złość jest naturalnym stanem. Każdy z nas raz na jakiś czas odczuwa złość, a niekiedy nawet wściekłość. Jeśli jednak twój partner wyładowuje na tobie swoje negatywne emocje, robi dziury w ścianie, a nawet potrafi coś zniszczyć, nie jest to normalny sposób wyrażania uczuć, nawet tych najbardziej negatywnych. Nie pozwól, aby ktoś cię źle traktował tylko dlatego, że jest sfrustrowany i zły. Twój partner musi nauczyć się panować nad sobą. 

Zobacz także: Na czym polega love bombing? Podpowiadamy, jak rozpoznać tę popularną metodę manipulacji

Polecane wideo

Internautki zachwycają się przystojnym uczestnikiem „True Love”. „Doskonały, piękny”
Internautki zachwycają się przystojnym uczestnikiem „True Love”. „Doskonały, piękny” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie