Pozycje, w których zasypiasz z partnerem, wiele mówią o Waszym związku. Sprawdź, czy masz udaną relację

Nocna mowa ciała zdradza znacznie więcej, niż myślisz.
Pozycje, w których zasypiasz z partnerem, wiele mówią o Waszym związku. Sprawdź, czy masz udaną relację
Fot. Unsplash (T. Heftiba)
18.04.2023

Warto mieć na uwadze to, że o naszych uczuciach świadczą nie tylko słowa, ale i gesty. O relacjach łączących ludzi jesteśmy w stanie dowiedzieć się zatem bardzo wiele nawet wtedy, gdy milczą. Możemy starać się bowiem kontrolować przekaz słowny, jednakże większości osób ciężko jest zapanować nad mową ciała. Co ciekawe, ujawnia się ona także we śnie. 

Zobacz także: To jedno z najbardziej czarujących imion. Kiedyś nosiły je wyłącznie kobiety pochodzące ze szlachetnych rodów

Nocna mowa ciała. Co pozycje, w których zasypiasz z partnerem, zdradzają o Waszej relacji?

Richard Wiseman, profesor psychologii związany z brytyjskim uniwersytetem w Hertfordshire i autor słynnej publikacji „Night School”, jest zdania, że 94 procent par, które układając się do snu, dotykają się, tworzy bardzo szczęśliwy związek. Harmonię w związku uosabia też nieznaczny dystans pomiędzy nimi. Jeśli partnerzy go powiększają i nagle zmieniają swoje przyzwyczajenia, zachowując się powściągliwie podczas zasypiania, może to świadczyć o pojawieniu się w relacji problemów.

Oto, co poszczególne pozycje, w których zasypiamy z partnerem, mówią o relacji:

  • Jeśli zasypiamy z głową ułożoną na piersi partnera, a on czule i opiekuńczo otacza nas ramieniem, świadczy to o tym, że miłość kwitnie i mamy do siebie wielkie zaufanie. Podobna pozycja jest charakterystyczna dla par, które mają dość krótki staż, a także dla tych, które przeżyły kryzys i właśnie odbudowały miłosną relację.
  • Zasypianie na tak zwaną łyżeczkę to kolejna pozycja, która potwierdza, że przeżywamy piękny miłosny etap. I ona nierzadko pojawia się u świeżo upieczonych par. Jeśli ich związek dojrzewa, często przechodzą na pozycję zwaną rozluźnioną łyżeczką.
  • Jeśli śpimy, dotykając się stopami, to znak, że nie możemy się sobą nacieszyć. To symbol związkowej harmonii. 
  • Jeżeli partnerzy śpią odwróceni do siebie tyłem, jednakże stykają się plecami, związek właśnie dojrzał. Jest szczęśliwy i pełen emocjonalnego bezpieczeństwa. 
  • Gdy partnerzy śpią odwróceni do siebie tyłem i zachowują między sobą spory dystans, relacja najwyraźniej przechodzi kryzys.
  • Jeśli jeden z partnerów wciąż zawłaszcza przestrzeń łóżka i spycha drugiego na jego kraniec, świadczy to o tym, że w relacji raczej nie panuje zgoda i równość. Jedna osoba dominując, stara się ukryć swoje słabości. 
  • Jeżeli partnerzy śpią, nie dotykając się, ale są do siebie zwróceni twarzami, oznacza to, że czują się ze sobą fantastycznie. Są w sobie zakochani, ale uważają się też za swoich najlepszych przyjaciół. 

Źródło: Science Daily

Zobacz także: FBI przestrzega przed ładowaniem telefonów w publicznych stacjach. Możesz stać się ofiarą hakerów

Polecane wideo

12 wiosennych stylizacji, które warto skopiować. Będziesz w nich wyglądała fantastycznie
12 wiosennych stylizacji, które warto skopiować. Będziesz w nich wyglądała fantastycznie - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 29.05.2023 10:37
Zasypiam na fajce.
odpowiedz
Ktoś (Ocena: 1) 18.05.2023 16:21
Aha wtf
odpowiedz
Marcysia (Ocena: 5) 18.04.2023 13:30
Na jeźdźca zasypiam. Nie mogę później zejść.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie