Nowy, niechlubny trend w randkowaniu. Czym jest Only Plans?

To już nie tylko oznaka całkowitego braku szacunku, a nowy trend w randkowaniu. Czy da się przed nim ustrzec?
Nowy, niechlubny trend w randkowaniu. Czym jest Only Plans?
Fot. pexels (Masha Raymers)
31.03.2023

Umawianie się na randkę i zwyczajne niepojawienie się na niej, czy odwoływanie spotkania w ostatniej chwili nigdy nie było w dobrym guście. Niestety, teraz taki schemat działania urósł do rangi najnowszego trendu w randkowaniu. Jak podaje radiozet.pl, strategia Only Plans została opisana jako nowe zjawisko przez aplikację randkową Plenty of Fish.

Zobacz także: Mężczyźni, którzy mają te 3 cechy, zawsze cieszą się wielkim powodzeniem

Only Plans, czyli kiedy złe zachowanie staje się modne

Only Plans zaczyna się od nawiązywania nowych relacji przez Internet. Należy tu jednak zaznaczyć, że osoba, która praktykuje ten schemat, nie ma najmniejszego zamiaru przenieść internetowej znajomości do prawdziwego życia. Mimo że taki człowiek umawia się na randkę, nigdy nie planuje faktycznie się na niej pojawić. Podaje różne wymówki, ale reguła jest jedna – zawsze odwołuje spotkanie w ostatniej chwili. Aplikacja randkowa Plenty of Fish przedstawiła raport, z którego wynika, że ofiarami takiego działania padło już 52% singli.

Przyczyn takiego zachowania można doszukiwać się w potrzebie dowartościowania się kosztem innej osoby. Stosowanie schematu Only Plans dodatkowo może stanowić formę zemsty za odrzucenie, którego taka osoba doświadczyła wcześniej. Niektórzy mogą to także bezdusznie traktować jako trenowanie flirtu i nabieranie nowych umiejętności w relacjach romantycznych. Nazwa tego nowego trendu w randkowaniu to nawiązanie do portalu Only Fans. Jego działanie opiera się na monetyzowaniu zdjęć bądź filmów (często 18+) w formie subskrypcji.

Zobacz także: Wyczerpujące randkowanie? Talking stage kolejnym antytrendem, na jaki skarży się mnóstwo kobiet

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na wiosnę
Horoskop MIŁOSNY na wiosnę - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
Tata (Ocena: 4) 18.05.2023 16:25
Dziwne zachowanie. Najpierw planujesz wszystko od początku do końca a później randka odwołana z powodu "ważnej sprawy"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.04.2023 21:15
Kiedyś miałam tak, że podczas fajnego ,,pisania" z kimś, facet co jakiś czas ,,niechcący" wysyłał mi zdjęcia byłej lub ,,odlajkowywal" zdjęcia. Tłumaczył że to przez przypadek. Nie spotkałam się wcześniej z kimś takim i mocno się rozczarowałam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2023 16:29
Tak, przeżyłam to. Mocno się rozczarowałam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2023 15:58
Tacy ludzie to muszą mieć smutne życie gorsze jeszcze niż zwyczajni single - no serio ktoś poświęca czas po to tylko żeby kogoś wystawić? Nieźle trzeba mieć nastukane pod deklem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2023 08:26
O lol. Jak byłam młoda to zdarzało mi się odwolywać w ostatniej chwili - panikowałam. Ale chorowałam wtedy na fobię społeczną i to byly moje problemy ze sobą, a nie chęć zrobienia przykrości drugiej osobie. Po czymś takim sama bardzo źle się czułam.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie