Czy niewierność jest zaraźliwa? Naukowcy nie mają w tym przypadku wątpliwości

Wyniki badań izraelskich naukowców zaskakują.
Czy niewierność jest zaraźliwa? Naukowcy nie mają w tym przypadku wątpliwości
Fot. Unsplash (Anasta Olson)
29.03.2023

Okazuje się, że nie tylko złość, czy radość są emocjami, które uważa się za zaraźliwe. Naukowcy są bowiem zdania, że jeśli otaczamy się ludźmi mającymi skłonności do niewierności, mogą zacząć udzielać się nam i ich stany emocjonalne. Wzrasta tym samym nasza otwartość na wchodzenie w relacje pozazwiązkowe. Niewierność nieoczekiwanie zaczyna się normalizować.

Zobacz także: To czarujące imię wywodzi się z języka perskiego i oznacza „jaśmin”. Długo wierzono, że działa jak amulet szczęścia

Czy można zarazić się niewiernością? Badania zaskakują

Uczucia, jakich doznają bliscy nam ludzie, mają na nas gigantyczny wpływ. Jeśli darzymy kogoś wielką sympatią i utożsamiamy się z nim, bardzo szybko i często nieświadomie przechwytujemy jego sposób myślenia o pewnych sprawach. Izraelscy naukowcy przeprowadzili w związku z tym badania, których wynik zaskoczył niemałą liczbę osób. Okazało się, że najbliższe otoczenie nierzadko wpływa na nas nie tylko pod względem przyjmowania konkretnych postaw politycznych, czy ideologicznych. Dotyczy to także zachowywania wierności.  

Badania wykazały, że jeśli nasi przyjaciele bądź członkowie rodziny regularnie dopuszczają się zdrady, prędzej czy później przyjmujemy to jako normę. Ich zachowanie nie tylko już nas nie razi, ale staje się przepustką do zmian w naszym życiu. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli do naszych uszu dochodzą wciąż wyłącznie pozytywne historie o miłosnych, bardzo emocjonujących perypetiach. Zaczynamy uświadamiać sobie, że i nam najwyraźniej brakuje podobnej adrenaliny. Powielamy zatem schemat ich zachowań, a ryzyko rozpadu relacji, w której jesteśmy, niebezpiecznie rośnie.

Źródło: Zwierciadło, rozmowa z prof. Moniką Wróbel

Zobacz także: Wyczerpujące randkowanie? Talking stage kolejnym antytrendem, na jaki skarży się mnóstwo kobiet

Polecane wideo

Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie
Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
lola (Ocena: 5) 16.05.2023 19:23
Moja 32 letnia przyjaciółka załamana psychicznie powiedziała mi, że jej 38 letni małżonek regularnie kocha się ze swoją eks dziewczyną. Doradziłam jej, że robienie awantur niewiele pomoże i jej zdaniem to najlepiej jest odpłacić mężowi pięknym za nadobne. Ona też przyprawiła swojemu mężowi rogi gdy dowiedziała się, że dupczy na boku jakąś laskę. Nigdy nie miałam zamiaru zdradzić męża ale w tej sytuacji nie chciałam być mu dłużna. W pracy był taki fajny 25 letni kolega, który był dla mnie zawsze miły, wiedziałam, że mu się podobam i że ma na mnie ochotę. Łatwo pozwoliłam mu się uwieść i już na drugiej randce w jego kawalerce zgodziłam się na seks przygodę. Młody kochanek był zachwycony, seks był gorący i namiętny zakończony orgazmem. Nie miałam żadnych wyrzutów sumienia. Zemsta była słodka.
odpowiedz
Polska gurom (Ocena: 5) 30.03.2023 00:07
Jak cecha osobowa może być zaraźliwa przecież np. honor nie jest zaraźliwy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie