Wyczerpujące randkowanie? Talking stage kolejnym antytrendem, na jaki skarży się mnóstwo kobiet

Na czym polega ten irytujący mechanizm?
Wyczerpujące randkowanie? Talking stage kolejnym antytrendem, na jaki skarży się mnóstwo kobiet
Fot. Unsplash(I. Haust/Azumi)
25.03.2023

Trendy w randkowaniu zmieniają się ostatnimi czasy błyskawicznie, dosłownie jak w kalejdoskopie. Niestety nie wszystkie z nich można uznać za pozytywne i godne naśladownictwa. Za jeden z najbardziej irytujących, a do tego wykańczających emocjonalnie randkowych antytrendów uważa się obecnie tak zwane talking stage. Na czym polega ten mechanizm?

Zobacz także: Miłosna numerologia. Relacja tych cyfr bardzo często jest skazana na niepowodzenie

Talking stage, czyli kolejny randkowy antytrend

We współczesnej dobie randkowanie w dużej mierze przeniosło się do sieci. To właśnie tam większość z nas poznaje swoich partnerów, czy partnerki. Warto jednak mieć na uwadze, że randkowanie przy pomocy aplikacji randkowych ma mnóstwo zalet, ale i wiele wad. Za jedną z rzeczy, których nie można uznać za pozytywne, jest tak zwany talking stage.

Anglojęzyczny termin talking stage to innymi słowy etap rozmów. To najwcześniejsza faza poznawania się poprzedzająca spotkanie, którą ogromna liczba użytkowników aplikacji randkowych wydłuża dosłownie w nieskończoność. Dochodzi tym samym do sytuacji, w której opowiadanie o sobie, czy zagajanie trwa nawet i kilka miesięcy. To naprawdę długo. Sporo osób zaczyna w tym czasie angażować się w daną znajomość emocjonalnie, mimo że nie zostało jeszcze zorganizowane spotkanie w cztery oczy.

W wielu przypadkach do randki nie dochodzi wcale, jako że po wielotygodniowym kontaktowaniu się znajomość nieoczekiwanie zamiera. Randkowicze ze skłonnościami do odkładania w czasie spotkań często nie prowadzą bowiem dialogu z jedną osobą, a z wieloma. Podobną historią podzieliła się z nami jedna z czytelniczek.

Poznałam w sieci ciekawego faceta. Niesamowicie się nam rozmawiało. Mieliśmy wspólne zainteresowania i podobne poczucie humoru. Dobrze się rozumieliśmy. Mieliśmy kontakt każdego dnia przez cztery miesiące. Planowaliśmy spotkanie, ale ciągle coś stawało mu na drodze, a to choroba, a to delegacja i nawał pracy. Byłam naiwna i wierzyłam w jego wymówki. Dzięki jego zainteresowaniu i komplementom czułam się nareszcie doceniona. Zaangażowałam się, ale nigdy się nie spotkaliśmy. Nagle bez słowa wyjaśnienia zerwał ze mną kontakt. Wiem, że to tylko internetowa znajomość, ale liczyłam na coś obiecującego. Czuję się skrzywdzona. Straciłam przez niego mnóstwo czasu...”.

Zobacz także: Związek z mężczyzną spod tego znaku zodiaku łączy się ze stresem. Jego partnerki muszą mieć nerwy ze stali

Polecane wideo

Wieczorowe makijaże, dzięki którym będziesz wyglądała jak gwiazda z czerownego dywanu. Są eleganckie i tajemnicze
Wieczorowe makijaże, dzięki którym będziesz wyglądała jak gwiazda z czerownego dywanu. Są eleganckie i tajemnicze - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie