Miłość w czasach smartfonów. Co drugi Polak zagląda do telefonu partnera bez jego wiedzy

Z kolei co czwarty Polak zerwał przez SMS. Oto wszystkie ciekawostki.
Miłość w czasach smartfonów. Co drugi Polak zagląda do telefonu partnera bez jego wiedzy
Fot. Unsplash (Kaysha)
15.02.2023

72 proc. Polaków wyznaje miłość za pośrednictwem smartfona, co drugi zagląda do telefonu ukochanej osoby bez jej wiedzy, a co czwarty zerwał z kimś przez telefon – wynika z najnowszego, walentynkowego badania Digital Care, największego dostawcy usług dla urządzeń mobilnych.

Jak się okazuje, nowe rozwiązania mobilne, które pojawiły się w ciągu ostatnich 10 lat, pozwalają nam jeszcze lepiej pielęgnować relacje z najbliższymi osobami. Co drugi Polak zaznacza, że kontakt z drugą połówką ułatwiają mu nielimitowane rozmowy i SMS-y, a ponad 40 proc. uważa, że największy wpływ na relacje ma rozwój komunikatorów. Jak jeszcze wyznajemy miłość w czasach… smartfonów?

Każdy znak w SMS-ie na wagę złota, niestabilne łącze internetowe, brak portali randkowych – te czasy już dawno minęły. W ciągu ostatniej dekady pojawiło się wiele nowych funkcjonalności, które ułatwiają komunikowanie zarówno w Internecie, jak i za pośrednictwem smartfonów. 34 proc. Polaków uważa, że lepszy Internet, umożliwiający połączenia wideo wpłynął na ich częstszy kontakt z partnerem. Zatem czy można powiedzieć, że to właśnie digitalizacja sprawiła, że częściej mówimy o swoich uczuciach?

Zobacz także: 86% Polaków uważa, że wspólny powrót taksówką z randki jest romantyczny

Codzienne rozmowy, czyli gdzie wyznajemy miłość?

Jak wynika z badania Digital Care, aż 64% proc. osób pisze wiadomości do ukochanej osoby codziennie – w tym 33 proc. robi to częściej niż 5 razy dziennie. Z drugiej strony, co piąty badany zadeklarował, że w ogóle nie wymienia wiadomości z partnerem/partnerką w ciągu dnia. Podobnie jest z rozmowami. 1/3 z nas robi to nawet 5 razy w ciągu dnia. Co ciekawe, aż 72 proc. ankietowanych wyznało kiedyś miłość w rozmowie telefonicznej lub wiadomościach, natomiast 27 proc. zdarzyło się w ten sposób zerwać z ukochaną osobą.

W codziennych rozmowach dużym ułatwieniem są popularne i powszechnie używane komunikatory. Na podium najczęściej wybieranych znajdują się Messenger (45 proc.) i WhatsApp (17 proc.), ale wielu zakochanych pozostaje też przy tradycyjnych SMS-ach (19 proc.).

Pierwsza randka dzięki smartfonowi? Oczywiście, że tak!

Niewątpliwie rozwój technologii wpłynął na możliwości dbania o istniejące już relacje, ale także pozwolił na nawiązywanie nowych. Jedną z przestrzeni do szukania drugich połówek są aplikacje randkowe, które cieszą się coraz większą popularnością – jak wynika z badania korzysta z nich 32 proc. Polaków.

Zobacz także: „Gdy jest tak ubrana, zaczyna mieć nade mną władzę totalną”. Mężczyźni zdradzają, które stylizacje robią na nich największe wrażenie

Porady na…zdrady?

Co ciekawe, jak wynika z przeprowadzonego przez Digital Care badania, co 5 ankietowany (21 proc.) przyznaje, że korzysta z aplikacji randkowych, będąc już w związku. Większość spośród tych osób to mężczyźni. Natomiast na pytanie, czy sprawdzamy telefon ukochanej osoby bez jej wiedzy, aż 44 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. To z kolei częściej domena kobiet. Jednocześnie aż 57 proc. ankietowanych zna kod dostępu do telefonu partnera/partnerki – ponad połowa mężczyzn (51 proc.) i aż 63 proc. kobiet.

„Świadcząc usługi serwisowe i pomagając każdego dnia tysiącom klientów w naprawach smartfonów, wiemy, jak ważne jest dla nich, aby być w stałym kontakcie z najbliższymi. Obecnie, zwłaszcza po pandemii, większość aktywności – już nie tylko zawodowych, ale także prywatnych – przeniosła się na stałe do sieci. Korzystanie z udogodnień, które oferują nam smartfony, pozwala nie tylko wyznawać miłość, ale także „być w kontakcie” z wszystkimi, o których się troszczymy” – podsumowała badanie Anna Kozłowska-Pietraszko, Corporate Communication Director w Digital Care.

Mat. prasowe

Digital Care to największy na polskim rynku dostawca usług dla urządzeń mobilnych, działający od 2012 roku. Współpracuje z sieciami telefonii komórkowej, producentami urządzeń mobilnych oraz ich dystrybutorami. Aktualnie firma działa na 11 rynkach w Europie, Azji i Afryce, a z jej usług skorzystało do tej pory ponad 8 milionów klientów na całym świecie.

Polecane wideo

Myślałaś, że to Twoje mankamenty? Niepotrzebnie - mężczyźni za tym szaleją!
Myślałaś, że to Twoje mankamenty? Niepotrzebnie - mężczyźni za tym szaleją! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.02.2023 07:52
W dupie niech sobie jeden z drugą pogrzebie. Mój telefon jest mój i nikt do niego mi nie zagląda. Ja też tego nie robię.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2023 03:06
Czekam z niecierpliwością az w koncu Polacy zaczną sie pozywać jak Amerykanie. Raz w koncu bedzie jakis konkretny bat na podłych ludzi. Dwa w koncu sady tak juz sie zapchają ze ten durny rząd bedzie musial podjac konkretne rozwiazania bo teraz to wszystko i wszystkich maja w pupie. A za patrzenie do telefonu i dostęp do prywatnych korespondencji bez zgody jest karalny. A co jak ktos zrobi przelew albo upuści telefon? A no wlasnie to o tym juz szperacze nie pomyślą. A po za tym jak bardzo trzeba byc chorym na zazdrosc zeby ludziom po telefonach szperać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie