86% Polaków uważa, że wspólny powrót taksówką z randki jest romantyczny

Jak wyglądają randki w dużym mieście?
86% Polaków uważa, że wspólny powrót taksówką z randki jest romantyczny
Fot. Unsplash (Veronika Bykovich)
11.02.2023

Według 86% Polaków wspólny powrót taksówką jest postrzegany jako romantyczne zwieńczenie randki, a według blisko 2/3 z nich to dobra okazja do pierwszego pocałunku. 30% mieszkańców polskich miast wyznaje, że przeżyło romantyczne chwile ze swoją parą, wracając taksówką z randki. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych superaplikacja mobilności miejskiej FREENOW przeprowadziła badanie wśród mieszkańców polskich miast, które potwierdziło, że taksówki są nieodłącznym elementem randkowania wśród prawdziwych miastoholików.

Najbardziej romantyczne miasta w Polsce

Jak wynika z raportu “Randkowanie i mobilność miejska. FREENOW 2023”, według 30% Polaków najbardziej romantycznym polskim miastem jest Kraków, drugie miejsce zajmuje Trójmiasto (18%), a trzecie - Wrocław (15%). Według ankietowanych, absolutnym “must have” randkowania w mieście są trzy rodzaje aplikacji - randkowa (według 20% badanych), następnie komunikator, a trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmują aplikacje taxi, jako sposób dojazdu na randkę.

Czym przyjechać na randkę?

Badanie FREENOW wykazało także, że wybór sposobu dojazdu na randkę ma istotny wpływ na pierwsze wrażenie o drugiej osobie. Według 61% badanych, pozytywnie odbierane jest pojawienie się własnym samochodem, dla co drugiego mieszkańca miast - taksówką, a co trzeci wskazuje w tym kontekście motor lub skuter. Korzystanie z transportu publicznego lub carsharingu według ponad połowy badanych jest odbierane neutralnie. Według 30% badanych niemile widziane jest natomiast wybranie się na randkę hulajnogą lub rowerem, co pozwala sądzić, że pary na randki wolą wybierać środki transportu, którymi mogą poruszać się wspólnie.

Zobacz także: Sygnały, że on jest Tobą NAPRAWDĘ zauroczony

Badanie FREENOW poruszyło także wątek zamówienia i płacenia za taksówkę na randce. Według 84% ankietowanych sam fakt zamówienia jej dla kogoś jest mile widzianym gestem po zakończonym spotkaniu. Co 4 osoba uważa, że wspólny przejazd to okazja do kontynuowania rozmowy lub wykonania kolejnego kroku. Nic dziwnego zatem, że dla ponad 2/3 Polaków przejazd taksówką to także doskonała okazja na pierwszy pocałunek. Blisko połowa badanych wskazuje także, że to dobra okazja do zaoszczędzenia pieniędzy.

Opinie mężczyzn i kobiet na temat płacenia za przejazd nieco się różnią - aż 70% mężczyzn uważa, że to w ich gestii i żaden z nich nie wskazał, że powinna płacić kobieta. 40% ankietowanych kobiet potwierdziło, że wypada, by zrobiła to płeć przeciwna, jednak 13% z nich woli płacić za siebie. Co ciekawe, to panie są bardziej skłonne by podzielić rachunek na pół, opcję tę wybrałaby już 1 na 4 kobiet, przy czym tylko 1 na 10 mężczyzn. Bardziej chętne na współdzielenie płatności są natomiast osoby w przedziale 18-25 lat - ponad 30% ankietowanych z tej grupy zgodziłoby się na takie rozwiązanie.

FREENOW sprawdziło także, dlaczego niektóre osoby (aż 40% badanych), chętnie zwierzają się kierowcom taksówek ze swoich sercowych spraw. Ponad połowa respondentów przyznaje, że kierowcy są obcymi osobami, które nie oceniają. Niemal 1 na 4 badanych podkreśla, że taksówkarze na co dzień obserwują wiele interakcji międzyludzkich, w tym te między parami. Ponad 1 /3 ankietowanych natomiast zwróciło uwagę na to, że często za kierownicą siedzą osoby otwarte na wszelkie rozmowy, do tego empatyczne oraz z ogromnym dystansem. Dlatego pasażerowie bez obaw opowiadają im nawet najdrobniejsze szczegóły ze swojego życia, w tym z przygód randkowych.

Zobacz także: Kobiety zdradzają inaczej niż mężczyźni. Na czym polega różnica?

randkowanie i mobilnośc miejskaMat. prasowe

O FREENOW

FREENOW to superaplikacja mobilności miejskiej, oferująca największy wybór opcji transportowych w Europie. Użytkownicy FREENOW ze 170-ciu miast europejskich w jednej aplikacji mogą wybierać spośród różnych opcji mobilności miejskiej, takich jak taksówka, e-hulajnoga, e-skuter, e-rower lub auto na minuty. FREENOW jest agregatorem usług zewnętrznych operatorów, który ma ambicję wpłynąć pozytywnie na efektywność mobilności i zrównoważony rozwój miast, bez dodawania kolejnych, własnych pojazdów na ulice. Platforma FREE NOW ma swoją siedzibę w Niemczech i jest wspierana przez głównych udziałowców: BMW Group i Mercedes-Benz Mobility. Zatrudnia ponad 1200 pracowników w 26 biurach. CEO FREENOW jest Thomas Zimmermann.

Polecane wideo

„Najpiękniejsza łazienka w Polsce” i bardzo oryginalna kuchnia. Tak mieszka Mama Ginekolog
„Najpiękniejsza łazienka w Polsce” i bardzo oryginalna kuchnia. Tak mieszka Mama Ginekolog - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 12.02.2023 20:14
No, dymanie w taxi. Fake taxi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie