Dlaczego kobiety zrywają, mimo że relacja układa się dobrze? Powód zaskakuje

Nie chcą tkwić w takim związku.
Dlaczego kobiety zrywają, mimo że relacja układa się dobrze? Powód zaskakuje
Fot. Unsplash (Olga Solodilova)
05.11.2022

Zdarza się, że pary podejmują decyzję o rozstaniu, ponieważ oboje czują, że łącząca ich więź osłabła. Zdarza się także, że to jedna ze stron chce zakończyć związek, łamiąc przy tym serce drugiej osoby. Na decyzję o rozstaniu wpływają różne czynniki. Niektóre z nich są bardziej oczywiste, inne mniej. Dlaczego kobiety zrywają, mimo że z pozoru relacja układa się idealnie?

Zobacz także: Mój chłopak jest psychopatą

Dlaczego kobiety zrywają?

Powody rozstań są różne. Czasami przyczynia się do tego brak wierności jednej ze stron, a czasami brak umiejętności radzenia sobie ze stresem czy złością. Zdarza się jednak, że osoba będąca w związku podejmuje decyzję o rozstaniu bez powodu. Powód jest zawsze. Jaki? Jednym z symptomów, których nie widać na pierwszy rzut oka, jest samotność w związku. Kobiety chcą odejść, kiedy ich potrzeba bliskości nie jest zaspokojona. Znaczący wpływ ma na to koncentracja partnerów na wspólnych zobowiązaniach, a nie na tym co najważniejsze, czyli budowaniu więzi. Inne czynniki, które w przypadku kobiet wpływają na chęć zakończenia związku, to brak bliskości emocjonalnej czy brak uznania ze strony partnera.

Aby zapobiec rozstaniom z powyższych przyczyn, warto pielęgnować relację i skupić się na budowaniu więzi. W tym przypadku bardzo ważna będzie rozmowa na różne tematy, także te trudne. Istotne jest także informowanie się na bieżąco o swoich potrzebach. Dobra komunikacja to podstawa związku, dlatego warto nad nią pracować. Jeśli w porę podejmiecie z partnerem próby uzdrowienia relacji, być może uda Wam się zapobiec jej rozpadowi.

Zobacz także: Randkowy alert. Na czym polega benching?

Źródło: radiozet.pl

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na listopad ♥
Horoskop MIŁOSNY na listopad ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 1) 31.10.2023 01:04
wlasnie czytajac takir glupoty ludzie maja coraz wiekszy mętlik, autor/ka artykulu nic w zyciu nie przeżył/a albo celowo sieje propagande.Baby dzisiaj sa bardzo wygodne, falszywe i perfidne czekajace na wieczne skakanie wokol nich.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2022 22:00
To, że ludzie ciągną związki bez uczucia tylko dlatego, że "wszystko układa się dobrze", nie jest niczym pozytywnym. Serio. Jest niechlubną pozostałością po dawnych czasach, w których nie wolno było po prostu się rozstać. Nie każdy związek jest związkiem na życie, choć każdy powinien nas czegoś uczyć - choćby rozstawania się i nie ciągnięcia czegoś na siłę. Ludzie powinni częściej się rozstawać, a nie odwrotnie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie