To najlepsze miejsce na pierwszą randkę. Wskazało je aż 57% polskich singli

Ty też umawiasz się tam na spotkania?
To najlepsze miejsce na pierwszą randkę. Wskazało je aż 57% polskich singli
Fot. Unsplash (Volodymyr)
01.10.2022

Polacy uważają, że spotkania przy kawie to wciąż najlepszy sposób na randkę - wynika z nowego badania aplikacji randkowej Badoo. 57%1 polskich singli uważa, że kawiarnia to najlepszy pomysł na pierwsze spotkanie - obalając tym samym przekonanie, że rozmowy przy małej czarnej lub dużej białej są już staromodne. Nowe wyniki badań pojawiają się w samą porę na Dzień Kawy obchodzony w Polsce 29 września oraz na jej międzynarodowe święto, przypadające na 1 października.

Pierwsza randka w kawiarni

Pierwsze randki często bywają stresujące, ale wybór klimatycznej kawiarni sprawi, że będą one bardziej luźne, stosunkowo niedrogie, a także nie będą zobowiązywały do długiego szykowania się, siedzenia do późnych godzin nocnych czy picia licznych koktajli.

Zobacz także: Poszła na pierwszą randkę, która zakończyła się skandalicznie. Teraz kobieta ostrzega inne

Badanie zlecone przez aplikację randkową Badoo pokazuje, że poranne spotkania są coraz popularniejsze, a połowa2 singli była już na randce przed 10 rano lub chciałaby się na taką wybrać. Trend ten określany jest jako „dawn dating”, czyli randkowanie o świcie i spotkania w kawiarniach doskonale do niego pasują. Jedna trzecia singli wskazuje, że takie randki są fajnym sposobem na rozpoczęcie dnia, zauważając, że o tej porze mają o wiele więcej energii. Jednak największy odsetek - 43% - lubi poranne spotkania, bo nie ma wtedy oczekiwania, by pić alkohol!

Badoo potwierdziło również, że rośnie trend randkowy „dry dating”, w którym chodzi właśnie o spotkania na trzeźwo. Aż 52%2 ankietowanych singli było zainteresowanych randkami bez alkoholu i to jest świetna wiadomość, bo choć procenty rozluźniają, to wpływają także na podejmowanie pochopnych decyzji. Idealną alternatywą może być spotkanie właśnie przy kawie, które daje singlom szansę na lepsze poznanie drugiej osoby i sprawdzenie, czy mają wspólne zainteresowania. Kofeina nie tylko daje ten ważny zastrzyk energii, ale przyczynia się także do produkcji dopaminy - hormonu, który sprawia, że czujemy się szczęśliwi.

Zobacz także: Dostałam od faceta wiadomość, po której nie mam ochoty na kolejne randki

Jak spędzić pierwszą randkę?

Randka przy kawie wcale nie musi być stereotypowa i banalna. Badoo przychodzi na ratunek randkowiczom z porcją wskazówek, jakie spotkanie zaplanować, w zależności od typu osoby, z którą się widzimy:

1. Ruch to zdrowie - aż 61%3 Polaków lubi aktywne randki - np. w formie spaceru - dlaczego więc nie zorganizować wczesnoporannej randki przy kawie na świeżym powietrzu? To świetna opcja dla osób posiadających psy, bo interakcje społeczne między ludźmi i ich psami zwiększają poziom hormonu dobrego samopoczucia - oksytocyny.

2. Niezwykłe warsztaty - według danych Badoo, 1/51 polskich singli preferuje randki, które są szalone i nieprzewidywalne lub z aktywnościami, których nie mieli okazji wcześniej doświadczyć. Warsztaty z baristą są świetną rozrywką, a wspólne odkrywanie ciekawych faktów pomaga zacieśniać relacje.

3. Wszędzie dobrze, ale w sieci najlepiej - kreatywność jest świetna, ale jeśli Twoja randka jest w grupie 6%1 osób, które lubią starannie zaplanowane spotkania, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wizyta w popularnej sieci kawiarni. Znajome miejsce, znane menu i gwarantowane jesienią dyniowe latte stworzą przyjazny grunt do dalszego poznawania się.

Remy Le Fèvre – Head of Brand Engagement and Influence w Badoo, komentuje: To interesujące, że randki w kawiarni są tak wysoko oceniane przez polskich singli - doskonale wiążąc się z nowo odkrytymi trendami dawn dating i dry dating. Niezależnie od tego, czy lubisz nietypowe spotkania, czy coś sprawdzonego, wierzymy, że na Badoo zawsze czeka na Ciebie ktoś świetnie dopasowany. Jeśli jednak jesteś fanem latte lub espresso, możesz ustawić na Badoo nastrój „Potrzebuję kawy”, który może zachęcić przyszłą randkę do rozpoczęcia rozmowy i zaproszenia Cię na pyszną filiżankę. Badoo daje Ci także możliwość wyszukiwania singli według zainteresowań, dzięki czemu możesz łatwo odkryć innych miłośników kawy w Twojej okolicy.

Mat. prasowe

O badaniach:
1) Badanie przeprowadzone w Polsce metodą CAWI (ankieta online) w dniach 21.07-29.07.2022 przez agencję SW Research, na próbie 1000 randkujących singli (18+).
2) Badanie zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii w dniach 16-18 lutego 2022 roku przez agencję OnePulse na próbie 1000 randkujących singli.
3) Badanie zostało przeprowadzone przez OnePoll w dniach 8-22 grudnia 2021 roku na próbie 8 tysięcy osób w Polsce, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Niemczech i na Ukrainie - po tysiąc respondentów z każdego kraju.

Polecane wideo

Miłosny HOROSKOP NA JESIEŃ ♥
Miłosny HOROSKOP NA JESIEŃ ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 5 / 5
Poland😈 (Ocena: 5) 05.04.2023 20:33
Dla mnie najpiękniejsze miejsce na randkę to stodola 🤣🤣😂😂😅😅
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2023 18:39
Werona na terenie obiektu parking 🅿️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2023 18:38
Zzz 💤💤💤💤 it to the right ▶️▶️▶️👍👍👍👍👍 I can get it done before the election and I can o ii w tym i i i tak dalej pójdzie na temat naszych klientów indywidualnych oraz firm ie w Polsce jest w tym roku i i i i nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest tak jak na razie to nie ma
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 29.03.2023 18:37
Qwerty slider 🎚️
odpowiedz
Zosix (Ocena: 5) 24.02.2023 22:18
Ale mało kom... Wbijmy tu tak z 50 do końca marca! Oto jest ze mną niech napisze w odpowiedzi: Jaa!💯💩
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie