Zabawa czy związek: Czego Polacy szukają na portalach randkowych?

Czy naprawdę chcemy tylko jednonocnej przygody?
Zabawa czy związek: Czego Polacy szukają na portalach randkowych?
fot. iStock (jacoblund)
15.08.2022

W ostatnich latach portale i aplikacje randkowe cieszą się coraz większą popularnością. Wbrew powszechnie panującej opinii nie każdy szuka tam tylko „szybkiego numerka”. Co więcej, coraz częściej na portalu randkowym szukamy przyjaciół. Czy to faktycznie odpowiednie miejsce do tego i czy taka znajomość ma szansę przerodzić się w coś poważniejszego?

Zobacz także: Zdradź nam swoje imię, a dowiesz się, z kim powinnaś się związać

Czego szukamy na portalu randkowym?

Kiedy założyłam konto na popularnym portalu, praktycznie od razu dostałam propozycję jednonocnej przygody. Gdy odmówiłam, znajomość zakończyła się szybciej niż się zaczęła. Należę do osób, które raczej szukają ciekawych znajomości niż przygód. Co ciekawe, jest nas coraz więcej. Jak się bowiem okazuje, coraz większa część osób wykorzystuje portale randkowe do zawarcia nowych znajomości także tych czysto platonicznych.

Badanie, które zostało przeprowadzone przez Biostat na zlecenie portalu ZaadoptujFaceta potwierdziło, że dokładnie 58,3% badanych osób wykorzystuje portale randkowe do znalezienia znajomych i przyjaciół. W badaniu wzięło udział 800 Polaków. Zostali oni zapytani m.in. o swoje wyobrażenia oraz doświadczenia z randkowaniem online.

Zabawa czy związek?

Co ciekawe, z badania wynika, że duża część osób na portalu randkowym szuka zabawy (37,6%), lecz równie dużą grupę stanowią osoby szukające trwałego związku (33,4%). Jak się okazuje, partnerów seksualnych szuka jedynie 18,5% badanych. Można więc obalić mit, że portale randkowe służą wyłącznie do znajdywania przelotnych znajomości. Liczba osób, które ich szukają stanowi jedynie 27,4%. Z kolei inna część badania dotyczyła powodów korzystania z tego typu portali czy aplikacji. Okazało się, że dla 74,9% badanych impulsem do założenia konta była po prostu chęć poznania nowych osób.

Jedna z aplikacji sama przypomina swoim użytkownikom, aby przed spotkaniem zweryfikować drugą osobę w celach bezpieczeństwa. Warto to zrobić, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

Zobacz także: Miłosny algorytm zgodności: Oblicz, czy Ty i Twój facet do siebie pasujecie

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 8.08. - 14.08.
Horoskop tygodniowy 8.08. - 14.08. - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.58 / 5
Karyna (Ocena: 5) 15.08.2022 15:28
Ja na portalach randkowych szukam kandytatów do dobrego seksu analnego. Lubię jak ktoś mi dobrze wejdzie w ten otwór. Rozmiar i długość też tu się liczą, mam konkretne wymagania o które pytam ewentualnych kandydatów. Po takim seksie zazwyczaj muszę postawić klocka, czasem nie zdążę do toalet, także ci panowie też muszą się z tym liczyć i być na to przygotowani.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 15.08.2022 13:26
szukają zabawy przede wszystkim, jeśli związku na stałe - to głównie kobiety, bo panowie zawsze mają czas na ustatkowanie - im się nie spieszy i chcą korzystać z życia zaliczając kolejne towary...
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 15.08.2022 10:15
Meh, szukanie znajomych na portalu randkowym :D Takie rzeczy to przed 2005, jak nie było portali społecznościowych :D po prostu, po cichu liczą na znalezienie sobie kogoś - aczkolwiek wierzę, że kogoś z kim najpierw chciano by się zaprzyjaźnić i to jest OK. Tylko dlaczego nie można tego szczerze nazwać po imieniu :D
odpowiedz
Izaa (Ocena: 5) 15.08.2022 10:08
Co wybrać - kłamstwo - półprawdę - zerwanie bez mówienia do końca dlaczego ? Czy wiedząc ze nie byście szczere w 100% ze swoim i ze on odkrywając prawdę was zostawi, zostały byście w tym związku ? Czy zerwac już teraz bo psychicznie nie dajecie sobie rady ze swoim kłamstwem ? Proszę o wasza opinie cześć
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie