10 sygnałów ostrzegawczych, że z tym facetem będą problemy

Nie ignoruj czerwonych flag.
10 sygnałów ostrzegawczych, że z tym facetem będą problemy
Fot. Unsplash (Sphie Peng)
09.07.2022

Na początku każdej nowej znajomości bywa zazwyczaj podobnie. Zakładamy na nos różowe okulary i ignorujemy sygnały alarmowe. Wmawiamy sobie, że na pewno nie będzie tak źle, a poza tym każdemu trzeba dać szansę. Wydaje nam się, że nasza miłość odmieni każdego.

Pora spojrzeć prawdzie w oczy. Czerwone flagi, które wyłapuje twoja intuicja, to bezcenne ostrzeżenie. Warto wziąć je pod uwagę, aby za jakiś czas nie cierpieć.

Polecamy także: Co mężczyźni naprawdę myślą o inteligentnych kobietach? Wyniki tego badania są niezwykle smutne

Sygnały ostrzegawcze na początku nowej relacji

Unikanie etykiet

Nie każda dziewczyna jest zainteresowana posiadaniem „etykiety”, ale czasami chcesz wiedzieć, na czym stoisz. Jeśli facet nie chce powiedzieć, czy jesteś jego dziewczyną, zwykłą koleżanką, czy tylko znajomą, z którą czasem chodzi do łóżka, możesz chcieć się wycofać i poszukać kogoś, kto będzie w stanie się zaangażować.

Brak zainteresowania

On pyta, co masz na sobie, ale w ogóle go nie interesuje, jak się czujesz? Prosi o zdjęcie w bieliźnie, ale nie zapyta, czy rozwiązałaś problem, o którym ostatnio mu mówiłaś? Masz jasny dowód na to, że ten facet nie myśli o tobie poważnie.

Friends with benefits

Jeśli na wstępie słyszysz, że on jest gotowy na pójście z tobą do łóżka, ale bycie w związku i nazywanie cię swoją partnerką go przerasta, zastanów się, czy na pewno ci to pasuje. On mówi wprost, że nie chce poważnej relacji. Nie próbuj na siłę tego zmienić. Jeśli ci to nie odpowiada, wycofaj się i poszukaj kogoś, dla kogo będziesz priorytetem.

Randki z kilkoma osobami jednocześnie

Jednego dnia zapewnia cię, że jesteś najpiękniejszą, najwspanialszą, najcudowniejszą kobietą pod słońcem, a kolejnego dowiadujesz się, że on umawia się na randki również z innymi dziewczynami? Masz do czynienia z graczem, który chce złapać kilka srok za ogon. Nie bądź jedną z nich.

Social media są dla niego najważniejsze

To nie rokuje najlepiej, jeśli na spotkaniu z tobą chłopak nie jest w stanie odłożyć telefonu na bok, tylko wciąż zerka na wszystkie powiadomienia. Bardziej interesuje go, co się dzieje na Facebooku, Instagramie, TikToku i Twitterze niż u ciebie. Naprawdę chcesz się tak czuć przez cały czas?

Finanse w związku

Zwróć koniecznie uwagę na to, jak ten facet radzi sobie z finansami, zwłaszcza jeśli planujesz z nim przyszłość. Tonie w długach? Zapożycza się u rodziny i znajomych? Jest bezrobotny i liczy na zasiłki? A może niepotrzebnie żyje ponad stan, choć wiesz, że kompletnie go na to nie stać? To są czerwone flagi, których nie wolno bagatelizować.

Nieuporządkowana przeszłość

Aby wejść w nową relację i stworzyć dobry, stabilny związek, najpierw trzeba zamknąć sprawy z przeszłości. Jeśli wiesz, że ten mężczyzna nadal ma nieuporządkowane kwestie z byłą partnerką, nie angażuj się.

Dawne związki

Przysłuchaj się uważnie, co on mówi na temat swoich poprzednich relacji. Nigdy nie był z kimś dłużej niż kilka miesięcy? Nigdy żadnej ze swoich kobiet nie powiedział, że ją kocha? To dość klarowna czerwona flaga.

Przesadna kontrola

Naprawdę chcesz być w związku z kimś, kto kontroluje każdy aspekt twojego życia? Robi plany za was oboje i nawet nie zastanawia się, czy ci to odpowiada? Uwierz, na dłuższą metę to będzie bardzo uciążliwe.

Niechęć rodziny

Ta ostatnia wskazówka dotyczy ciebie. Jeśli twoi przyjaciele i członkowie rodziny wciąż próbują dać ci znać, że czują, jak bardzo się zmieniłeś od czasu relacji z tym facetem, twoją pierwszą reakcją może być złość. To normalne, ale skoro ludzie, którzy znają cię najlepiej, widzą w tobie negatywne zmiany, naprawdę warto się zastanowić, czy ten chłopak jest dla ciebie odpowiedni. Twoi przyjaciele nie chcą, żebyś była nieszczęśliwa, nie są zazdrośni ani nie próbują cię kontrolować. Próbują ci pomóc.

Polecamy także: 6 najgorszych miejsc do poznawania mężczyzn

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na lipiec
Horoskop MIŁOSNY na lipiec - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 09.07.2022 23:23
1256 sygnałów, że z tą szmulicą jest coś nie tak
odpowiedz

Polecane dla Ciebie